Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да попитам, дали макроси писани под 64 битов Ексел ще вървя на 32 битов Ексел. Питам защото имам тук едни макроси, които не ми тръгват на 32 битовия Ексел, а знам че са правени на 64 битов Ексел. Дали не е затова, че няма съвместимост между макроси за 64 битов Ексел ако се пускат на 32 битов Ексел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи някъде да ги видим, зависи какви директиви има включени. Добре е дас е качи целия файл. Ако има някаква информация не за нас, може да се изтрият страниците или информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Макросите не мога да кача, (прави ни ги една фирма, затова) но разбирам, че всичко опира до това как  са направени. В смисъл дори да са правени за 64 битов Ексел, ако в тях има включени директиви да работят и на 32 битов Ексел, те ще работят. Ако са правени кадърно, могат да работят и на 64 и на 32 бита, така ли да разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не е употребил думата направени кадърно. Всичко се създава по искания на клиента, а щом при него работи и върши работата, за която е предназначена, значи е направено както трябва.

Щом не може да се качат макросите, може да се прегледат модулите, в които има подобни конструкции

#If Win64 And VBA7 Then
 Private Declare PtrSafe Function GetKeyState Lib "user32" ( _
    ByVal nVirtKey As Long) As Integer
#Else
 Private Declare Function GetKeyState Lib "user32" ( _
    ByVal nVirtKey As Long) As Integer
#End If

Ако е нещо подобно ще работи с 32 битов Excel, но  е възможно някъде да има и проверка за 32 битов Excel. Без да се погледне няма какво да се каже.

Все пак изясни понятието "имам тук едни макроси, които не ми тръгват на 32 битовия Ексел". Какво значи не ми тръгват, грешка ли дава, ако е грешка поне да се копират редовете където е грешката +- ред отгоре и отдолу, за да може човек да се ориентира.

А и какъв е проблема да се обърнете към тези, които ги правят, щом са толкова обвързани с договори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване