Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,  тъй като старият ми лаптоп тотално сдаде багажа, се налага да се ориентирам към нов. Не ми се дават много големи суми, като същевременно не искам да е бавен :). 

Засега се колебая между Lenovo и Asus. Ако може да ми препоръчате конкретни модели. Четох, че за програми, тип Photoshop е хубаво видеокартата да не е вградена.  Четох и за SSD дисковете, но гледам, че са сума и се чудех дали i3 процесорите са достатъчни за споменатия Photoshop.  Та, в общи линии,  съм доникъде с избора. 

Благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв бе стария Ви лаптоп (модел, параметри)?

С коя версия на Photoshop ще работите на новия лаптоп, с колко тежки файлове, с учебна или професионална цел, под каква ОС искате да го правите?

Колко често ще се разнася, какъв физически размер на екрана се търси, каква автономност на батерия се гони?

Употребявана техника с гаранция бихте ли закупили или само нов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старият ми лаптоп е Sony Vaio. Прилагам снимка на модела. Photoshop-ът е за учебни цели, ще се носи навън лаптопът, би било добре, ако батерията държи около три часа.  Държа да е нов. Размер на екрана - 15,6". ОС Windows 10.

20190225_132524.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Белгиеца написа:

Но ти не си посочила цена, Пламен ти наложи цена.
Или може би ти и Пламен сте едно и също лице.

Може и по-евтино, ама няма да кажа колко по-евтино, нито от къде. Защото не ми е платено за услугата.

Още един пост в тази тема и отивате на дълга почивка да си упражнявате културата на общуване и писане на постове по темата!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих няколко поста и мнения. Виждам, че и колегата Algor ви е предупредил. Директна молба към Белгиеца - Моля да даваш коректни отговори. Това, кой какъв и защо няма значение за темата. Целта е да помагаш!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LINK   Това е прилично в съотношение цена -качество

Бюджета и посочените цели ,не ви дават голям избор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.02.2019 г. в 9:27, Lilia Georgieva написа:

Здравейте,  тъй като старият ми лаптоп тотално сдаде багажа, се налага да се ориентирам към нов. Не ми се дават много големи суми, като същевременно не искам да е бавен :). 

Засега се колебая между Lenovo и Asus. Ако може да ми препоръчате конкретни модели. Четох, че за програми, тип Photoshop е хубаво видеокартата да не е вградена.  Четох и за SSD дисковете, но гледам, че са сума и се чудех дали i3 процесорите са достатъчни за споменатия Photoshop.  Та, в общи линии,  съм доникъде с избора. 

Благодаря предварително на отзовалите се.

Какъв ви е бюджета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, rosko написа:

Какъв ви е бюджета?

Лаптоп до 1000лв., с който да работи Photoshop

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Lilia Georgieva написа:

Да, до 1000лв.

Намери още 9лв и 57 стотинки;) и може да погледнеш този модел с външна видео-карта(Nvidia mx130). Тази карта е близо 50 процента по производителна спрямо вграденото интелско видео което идва с процесора. За фотошоп би трябвало да е достатъчно.

Acer Aspire 5

Другия вариант с i3 8-мо поколение -която се оказва една идея даже по-добро и по евтино е с това с видео (Nvidia MX150)- което е до 70-80 процента по-произовдително спрямо mx130.

Lenovo IdeaPad 320

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този който Роско е дал 1-вия идва с Линукс, ще трябва да му се инсталира Windows 10 за да ползвате Фотошоп.

Гледайте внимателно с какво идва, ако държите направо с отварянето да го ползвате.

Иначе ще трябва да му се инсталира ОС-то после, което, ако имате познат който разбира малко, ще го направи готов за работа за час. Без ОС или с Линукс идват по-евтино. После инсталира се Уиндоуса, купува се Лиценз от Ибей за 2 долара и е готов за работа с напълно легитимен Уиндоус. Разпитайте познатите си дали могат да го направят и си спестете малко пари.

Фотошоп работи на лаптопи които са доста стари по 300-400 лв, все пак, ако вземете по-скуп и с по-силни параметри ще го ползвате по-дълго време без проблем.

Всичко от i3 процесор нагоре (последните модели) ще е ОК. 

От тази листа ТУК всичко ще ви свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване