Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Свалих сорса на К3Б, защото искам да направя малка корекция какво да прави, когато записването е готово. Обаче не мога да намеря в кой файл е, а тук няма Notepad++ и няма как да търся във всички отворени файлове. Някой има ли идея в кой файл може да се намира? Сорсът му е това: https://github.com/KDE/k3b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, rado84 написа:

а тук няма Notepad++

Свали си, безплатен е! А защо не си носиш портативна версия на USB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Свали си, безплатен е! А защо не си носиш портативна версия на USB?

Под "тук" имах предвид, че Notepad++ е само за Боза, няма го за Линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, rado84 написа:

Под "тук" имах предвид, че Notepad++ е само за Боза, няма го за Линукс.

Notepad++ вино не пие ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пие, ама не работи както трябва. Точно функцията за търсене във всички отворени файлове не работи.

Та затова се надявах, че някой тук може да знае в кой е файл е това, което ми трябва. Иначе ако работеше, нямаше да се налага да питам, а щях да си го намеря и сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rado84 написа:

Та затова се надявах, че някой тук може да знае в кой е файл е това, което ми трябва. Иначе ако работеше, нямаше да се налага да питам, а щях да си го намеря и сам.

Може и да прознае, ако вземеш да обясниш какво търсиш. :) 

Тази функционалност за търсене в текстови файлове я има в програката KFind от KDE комплекта. А може и в Catfish да я има, но още не съм пробвал последната.

И си прав за Notepad++ под Wine.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми искам да я направя като свърши записа на диска, да отваря и затваря поставката за диска и след това да продължи към сверяване на записаните файлове с оригиналните. Само една програма го прави това, но тя е за Боза и работи донякъде добре с Виното. Само че от нея ми зависна цялата ОС, така че ми се ще ако мога да направя К3б да работи по същия начин. Почти съм сигурен, че мога да го направя, защото това е въпрос на добавяне/редактиране на един if в кода. Само че не можех да го намеря.

Преди малко намерих единствените verification функции в кода, но там няма това, което търся, така че явно ще трябва да търся файла, където се указва какво да прави, след като записът е приключен. If има тикче на "проверка на файловете", продължава към проверката. If няма, просто отваря поставката и задачата е приключена. Ако к3б беше написана на C#, досега да съм приключил, ама с тоя изкецан С++ не става толкова лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, rado84 написа:

Преди малко намерих единствените verification функции в кода, но там няма това, което търся,

Потърси откъде се извиква тази функция.

Вариант две, търси по свързаните стрингове. Обаче, ако е преведена програмата, ще стане малко по-трудно.

преди 4 минути, rado84 написа:

Само една програма го прави това, но тя е за Боза

Абсурд да е само една.

преди 5 минути, rado84 написа:

искам да я направя като свърши записа на диска, да отваря и затваря поставката за диска и след това да продължи към сверяване на записаните файлове с оригиналните.

Това може и да не стане толкова лесно, колкото мислиш. Едва ли ще минеш само с един - два if-а.

А и да ти кажа после ще трябва да ребилднеш пакета. Иначе ще стане мазало, дори и само да пробваш модифицираната версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ще го ребилдна. В пакета има инструкции как се прави, едва ли ще е много трудно. Ама първо да стигна дотам...

А подобно нещо правих в друга програма за Боза и под Боза, но тя беше писана на C#, макар че там се озорих повече, защото беше писана от някой мързел и всичко в кода беше var a, var b, var c и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, rado84 написа:

Еми ще го ребилдна. В пакета има инструкции как се прави, едва ли ще е много трудно. Ама първо да стигна дотам...

После ще разбереш какво имам в предвид. :)  Но си прав, далеч по-добре да се почне от смисленото и да се мине към безсмисленото, отколкото обратното.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, rado84 написа:

Пие, ама не работи както трябва. Точно функцията за търсене във всички отворени файлове не работи.

Работи и то много добре кажи какво точно трябва да се търси?

Screenshot from 2019-02-28 20-04-03.png

Screenshot from 2019-02-28 20-02-59.png

Screenshot from 2019-02-28 20-02-25.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

verify written data но не помня да съм я ползвал.

Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, rado84 написа:

Еми искам да я направя като свърши записа на диска, да отваря и затваря поставката за диска и след това да продължи към сверяване на записаните файлове с оригиналните.

After burning the CD, K3B can also verify the data. The CD tray will eject and then immediately retract. If you have a laptop, most CD or DVD trays do not automatically retract so you will have to close the tray manually. Be sure to read the dialogs to see if that is what the program is waiting to do.

Затова по-добре ползвай препоръката от https://userbase.kde.org/K3b

The option Do not eject medium after write process is invaluable if your drive is one that cannot be closed quickly enough for Verify to happen.

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, това било ключа за бараката, тъкмо си викам, за какво му е да прави нещо което k3b си го прави (когато съм я ползвал).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, whitepixel написа:

The CD tray will eject and then immediately retract.

В някоя по-стара версия може и да е било така, но сега не е. Сега като свърши записа, направо почва проверката без да вади диска. А даже няма и нищо в настройките, за да го принудиш да го прави.

преди 1 час, nick_dimitrov написа:

verify written data но не помня да съм я ползвал.

Линк

Това е ясно, но мен ме интересува къде в СОРС КОДА се намира, а не в програмата.

преди 1 час, sokoban написа:

Работи и то много добре кажи какво точно трябва да се търси?

При мен не работи както трябва. Дава няколко грешки при старт, а после единственият начин да го затворя е да утрепя процеса в System Monitor.
Трябва(ше) да се търси verify или verifydata в сорс кода, но аз вече го намерих. Само че там няма това, което ми трябва, така че явно трябва да търся къде това verifydata фигурира като опционално условие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От историята по Bugzilla-те се изяснява, че девелоперите са имали проблеми със замръзването на програмата по време на верификацията след изважденето на трея, както и проблеми с конкурентни процеси по automount след връщане на трея, когато пък е успявало, и пак проблем с верификацията. Затова са  отсвирлили тази практика и сега правят верификацията без да вадят ЦД-то след записа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма много смисъл да се мъча да го правя, защото най-вероятно и на мен ще ми го прави същия номер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А причината за тази проверка е ...? И коя версия Мента "мъчиш"? Щото имам едни съмнения, че е актуалната версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, бат'начо написа:

А причината за тази проверка е ...? И коя версия Мента "мъчиш"? Щото имам едни съмнения, че е актуалната версия.

Защото така се прави проверката както трябва - като реинициализираш диска. Иначе ако дискът е дефектен, в повечето случаи проверката минава, ама като цъкнеш да си отвориш файловете, почват да излизат всякакви грешки. Едно време точно с Нерото колко диска съм хвърлил така... Единствено ImgBurn прави проверката както трябва, ама май ще трябва да ровя какво точно на Виното не му харесва, за да мога да подкарам ImgBurn-а.
Ментата ми е в подписа, Начо. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе ти ще се научиш ли да четеш всичко навсякъде където е дадено като инфо. Ку пише такова вино с такава версия, що се правиш на глъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

OFF

А под бъгавата боза (за която има Notepad++) и с Nero съм записал хиляди дискове без драма.

Не е ясно дали и Nero под Линукс не се държи така специфично, който има желание да се пробва
https://www.nero.com/enu/downloads/previous-versions/download-linux4-update.php?vlang=us

К3Б си е отлична порограма за запис/рип.
Лично аз не виждам някаква драма от това, че не се вади трея между запис и верификация.
Е, да, единствено не е възможно да се изпусне парата от туко-що препечената подложка :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, бат'начо написа:

Бе ти ще се научиш ли да четеш всичко навсякъде където е дадено като инфо. Ку пише такова вино с такава версия, що се правиш на глъм.

За ImgBurn и Вино никъде нищо не пише. Питах разработчика и той каза, че върви на всички версии на Виното. А това, което аз инсталирах, беше налично в софтуерния мениджър на Ментата. Така че питай ментаджиите каква версия са качили по хранилищата.

преди 1 минута, whitepixel написа:

К3Б си е отлична порограма за запис/рип.

Аз не съм казал, че е лоша. Просто ми се щеше да направя верификацията правилна, за да разбирам на момента дали дискът е дефектен, а не чак след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качествен запис на оптичен диск се прави с добра оптика и хубава подложка - към днешна дата и двете са кът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава ми е подложката - 39 лв. от Gplay. Така че остана оптиката да купя. :D  

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване