Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преисталирах компа с xp 32 bit profesional всичко нормално,но само че интернет връзка нямам.помогнете 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А драйвер за LAN картата инсталира ли? Погледни си дъното на компютъра и от съпорта за него ще намериш драйвера за картата, който ти е необходим, указвайки, че си  със xp 32 bit. Когато се пита за каквото и да било, се дава предварителна информация от питащият.  Ние не можем да предполагаме  какъв ти е компютъра , какво си инсталирал и какво не. Пиши точно и ясно, за да имаш отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вземи сега, и си намери, и си инсталирай и необходимите драйвери!

ПС:Що за "желязо" е тоеа, че ХР, и то 32 битово.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

А драйвер за LAN картата инсталира ли? Погледни си дъното на компютъра и от съпорта за него ще намериш драйвера за картата, който ти е необходим, указвайки, че си  със xp 32 bit. Когато се пита за каквото и да било, се дава предварителна информация от питащият.  Ние не можем да предполагаме  какъв ти е компютъра , какво си инсталирал и какво не. Пиши точно и ясно, за да имаш отговор.

исталирах уйндоус хп професионал.Компютър.AMD Athlon tm XP 1.67 ГХц,ГБ RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Mitko Angejov написа:

Виж си модела (точния) на дъното и си изтегли драйверите за мрежовата карта (както и всички други, необходими)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Mitko Angejov написа:

Митко! Извинявай, ама дори не четеш какво ти се пише. Това, дето си го посочил, на никого няма да помогне, за да ти каже по нататъшни процедури. Моделът на дъното ти е важен, а не на колко гига ти е процесора. Пишеш модела на дъното в Google, излизат ти резултати и намираш съпорта на производителя на дъното. После ще те попита за операционната система, посочваш я и ще ти даде спецификация за дъното със всички необходими за него драйвери.Явно освен този ще ти липсват и други драйвери. Другият вариант е да го напишеш тук, за да ти помогнем.(става въпрос за модела и производителя на дънната ти платка в компютъра)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво влизаш в интернет сега?

Пазиш ли си диска на дъното - оня диск когато си го купувал?

Друг вариант - при инсталацията само дял C:\ ли забърза или целия диск? Ако е първото то някъде на дял D:\ имаш ли папка с инсталационни програми и драйвери евентуално?

Програми като Aida64, Speccy могат да ти помогнат за модела на дъното, ако не сваляш капака и хубаво гледаш какви надписи има - преписваш внимателно или снимаш всеки значим надпис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, adersa написа:

Айре стига бе хп 2019 година :D

Да, колкото и да ти е странно. В момента поддържам машините на една фирма. 6 броя XP и един Win 7. Причината - половината им приложения както и програмата им за склада не работи с 10,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има и магазини, дето още работят с windows 98 на касите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Raze написа:

Та дори и по Данъчните служби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Raze написа:

Ами повечето банкомати работят с Windows NT!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mitko Angejov написа:

ГБ RAM

Това е много ценна информация.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Колев60 написа:

Та дори и по Данъчните служби.

Навсякъде се работи с XP или се прави опит да се използва 7. Повечето организации все още използват матричните принтери с LPT порт. Повечето приложения не работят с 10, а и фирмите направили дадения софуер или не се наемат да го напишат за 10 или искат пари, които ползвателят не желае да даде. Майкрософт пък пускат уникална дезинформация щото видите ли боклукът им 10 се използва на 100% и всички по-стари версии не. 

Коментарът не е насочен срещу теб, просто те цитирам като допълнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Емил Костов написа:

Ами повечето банкомати работят с Windows NT!!!

XP и 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

XP и 7

NT- Даже банкомата е до магазина отсреща, просто трябва пак да се развали ( случва се често) и този път ще снимам с телефона да видите как се зарежда Windows NT.

преди 10 минути, M.Николов написа:

Че каква система е нужна за една счетоводна програма, тя и под DOS може да работи.

Тя РАБОТИ под ДОС ама нали се сещаш, че Windows 10 не участва там. Така, че няма как да ми дават на диаграма как 80% от света ползва 10, а едва 20% все още старите ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

NT- Даже банкомата е до магазина отсреща, просто трябва пак да се развали ( случва се често) и този път ще снимам с телефона да видите как се зарежда Windows NT.

Ами ще се разваля я как не ? Тоя банкомат как още не са го кракнали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, M.Николов написа:

Именно, зависи техниката за какво ще се ползва, за някои нужди ХР си е предостатъчен.

И сега си е повече от перфектна ОС, ама нали Майкрософт трябва да си оправдаят боклука 10............ Знаеш как е !

току-що, petie1 написа:

Ами ще се разваля я как не ? Тоя банкомат как още не са го кракнали?

Той се разваля не заради това, че е с NT, а заради това, че има проблем с ел,захранването. Намира се в магазин, а таблото е на блок, където пък има проблеми с трафопоста. Абе дълга и широка. Като мигне тока 20 пъти за деня нали се сещаш какво става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, M.Николов написа:

Именно, зависи техниката за какво ще се ползва, за някои нужди ХР си е предостатъчен.

И какво ще се подкара с ХР? Наскоро един тук се опкаваше от Гугъл Хром че не му бачка под ХР

преди 5 минути, Емил Костов написа:

И сега си е повече от перфектна ОС, ама нали Майкрософт трябва да си оправдаят боклука 10............ Знаеш как е !

Той се разваля не заради това, че е с NT, а заради това, че има проблем с ел,захранването. Намира се в магазин, а таблото е на блок, където пък има проблеми с трафопоста. Абе дълга и широка. Като мигне тока 20 пъти за деня нали се сещаш какво става

А ясно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

И какво ще се подкара с ХР? Наскоро един тук се опкаваше от Гугъл Хром че не му бачка под ХР

Работи, но до определена версия. А мозила и опера няма проблем. И в момента имам машина с XP и си работи повече от перфектно. Е Майркрософт, че убият тази ОС, това е ясно както навремето убиха Windows 98, но за счетоводни и административни програми ще си остане незаменима.

току-що, M.Николов написа:

Няма ли UPS?

То UPS има, но явно отпада и мрежово устройство по преноса. Не знам как стоят там нещата. Понеже съм от същия квартал и знам, че има проблеми с тока. Бях свидетел как при рестарт банкомата зарежда windows NT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въх, каква драма.

Той проблемът е ясен вече някой по горе е посочил.

В допълнение мога да добавя, че е нужно да се идентифицира, марка модел, дъно, чипсет, може визуално, но със софтуер ще е по удобно, например Everest или Aida 64, хубаво е да е стара версийка, от годините на туй старо железо, или визуално да се установи, и да се свалят необходимите драйвери, дано е известна марка щайгата и производителя пази споделеният драйвер в уеб сървърите си и са достъпни, че един ден драйвери за XP ще намерите ама друг път ;)

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Работи, но до определена версия. А мозила и опера няма проблем. И в момента имам машина с XP и си работи повече от перфектно. Е Майркрософт, че убият тази ОС, това е ясно както навремето убиха Windows 98, но за счетоводни и административни програми ще си остане незаменима.

То UPS има, но явно отпада и мрежово устройство по преноса. Не знам как стоят там нещата. Понеже съм от същия квартал и знам, че има проблеми с тока. Бях свидетел как при рестарт банкомата зарежда windows NT.

ДСК имат и XP в структурите си, ама не знам ко се шашкате, БДЖ до скоро бяха с DOS, 112, МВР, Пожарна, ВМС и много държавни структури още ползват няколко поколения назад системи.

Моето желязо с XP от 2006-та година съм му турил втора лан платка и стана двъпортов и съм му турил един Router OS 5.26 хакнат с Huntertik .
Че за друго не става обикновенно стои угасен, работи само 3 месеца пуснат до като точех от VIVACOM IPTV мрежата интернет трафик с двойно по голяма скорост, ама след налагане на рестрикции  го пратих да спи, че много шумно му е захранването, а вече две захранвания изгоряха за 13 години  четвърто захранване   не мисля да му търся :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване