Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Познат си търси лаптоп за проектиране на мебели.

Желателно е машината да е латоп (заради преносимостта) от среден клас.  Със Intel I5 процесор., и SSD задължително.  Предполагам екрана  17 инча е по-добре от 15.

Ще се използва за Autocad + bg софтуер за проектиране на мебели.

Изискванията на софтуера са:

1. Цитат

1. Процесор Dual-Core.
    2. Оперативна памет не по- малко 2 GB.
    3. Свободно дисково пространство не по- малко от 5 GB.
    4. Резолюция на монитора 1280 x 768.
    5. Офис пакет:Microsoft Office 2013 и 2016. Продуктът е съвместим и с LibreOffice и OpenOffice.
    6. Препоръчително AutoCAD 2010 за  32bit Windows. AutoCAD 2014, 2015,2016, 2017 и 2018 за 64 bit Windows. 
    7. Операционна система Windows XP,   WINDOWS 7- 32bit , 64bit или Windows 8/8.1 64bit и Windows 10 64bit.

Бюджет до 2000 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS VivoBook Pro 17 с I5-8250U, MX150, 16GB и 1TB SSD ако трябва да е основен ще ти струва около 2 бона.

Зависи нов ли е модела а и има най-различни комбинации тоест гледаш за това което те устройва най-много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са препоръките за AutoCaD-

System requirements for AutoCAD 2018

Operating System

Microsoft® Windows® 7 SP1 (32-bit & 64-bit)

Microsoft Windows 8.1 with Update KB2919355 (32-bit & 64-bit)

Microsoft Windows 10 (64-bit only) (version 1607 and up recommended)

CPU Type32-bit: 1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) processor
64-bit: 1 gigahertz (GHz) or faster 64-bit (x64) processor

Memory32-bit: 2 GB (4 GB recommended)
64-bit: 4 GB (8 GB recommended)

Display ResolutionConventional Displays:
1360 x 768 (1920 x 1080 recommended) with True Color

High Resolution & 4K Displays:
Resolutions up to 3840 x 2160 supported on Windows 10, 64 bit systems (with capable display card)

Display CardWindows display adapter capable of 1360 x 768 with True Color capabilities and DirectX® 9 ¹. DirectX 11 compliant card recommended.

¹ DirectX 9 recommended by supported OS

Disk SpaceInstallation 4.0 GB

BrowserWindows Internet Explorer® 11 or later

NetworkDeployment via Deployment Wizard.

The license server and all workstations that will run applications dependent on network licensing must run TCP/IP protocol.

Either Microsoft® or Novell TCP/IP protocol stacks are acceptable. Primary login on workstations may be Netware or Windows.

In addition to operating systems supported for the application, the license server will run on the Windows Server® 2012, Windows Server 2012 R2, and Windows 2008 R2 Server editions.

Citrix® XenApp™ 7.6, Citrix® XenDesktop™ 7.6.

Pointing DeviceMS-Mouse compliant

DigitizerWINTAB support

Media (DVD)Download or installation from DVD

ToolClips Media PlayerAdobe Flash Player v10 or up

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запознай се с какво точно е работил до сега!

Изискванията на програмите се покриват от всичко на пазара, но много е важно той на каква ОС иска да работи и с кой AutoCAD. Изяснете и колко голям размер трябва да е екрана и с каква резолюция би му била удобна.

Може да се разгледат употребявани мобилни работни станции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да уточним: човека, няма подходяща съвременна домашна машина за да работи с програмите.

До колкото знам в момента е на курсове, за работа с програмите.

Ясно че на Autocad, има доста по големи изисквания. Горните са за въпросната програма, която предполагам е притурка към Autocad-a, или спомагателна..

(не мога да отговоря в подробности момента).

Предпочита се да е нов лаптопа с гаранция.

Това за размера на екрана ми се струва ,че е по удобно, като се има в предвид, че Full HD, на 15 инча ще са много малки пикселите и съответно и шрифта/работната среда с програмите.

Иначе, не пречи и да 15 инча, стига да е комфортно.

П.П. Забелязах също , че повечето лаптопи на пазара са  15 инчови, дори и геймърски.

Редакция: Гледал е следния на живо и му е харесал

HP PAV GAMING 15-CX0011NU/4FN77EA

Някакви отзиви относно него..

Нямам представак ъм  кои марки/модели да го насоча. К

Както и кои са по качествени ,като сглобка (не греят) и си заслужават, за това и пуснах темата на разбиращите в тази област.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-tuf-s-procesor-intelr-coretm-i7-8750h-do-4-10-ghz-coffee-lake-17-3-full-hd-ips-8-gb-1-tb-hybrid-firecuda-nvidia-geforce-gtx-1050-4-gb-free-dos-black-fx705gd-ew090/pd/DJHDKCBBM/

Може би бих взел това и да му сложа допълнително ссд въпреки хибридния хард. После и още 8 рам и заспива. Сравнително лек като за 17-ка, а поради тънките рамки пестиш от размер.

https://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-acer-aspire-7-a717-72g-250gb-ssd-nvme-nh-gxdex-048-250g2x0c-wd.html

Изначале ще си има ссд...

Чета че се иска и5... ама защо точно той незнам. Все пак за 2 бона се купува машина с кажи речи топ процесор. Ако вече не се иска да се изчерпи целия бюджет  по-разбирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors:

преди 2 минути, zlinaka написа:

https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-tuf-s-procesor-intelr-coretm-i7-8750h-do-4-10-ghz-coffee-lake-17-3-full-hd-ips-8-gb-1-tb-hybrid-firecuda-nvidia-geforce-gtx-1050-4-gb-free-dos-black-fx705gd-ew090/pd/DJHDKCBBM/

Може би бих взел това и да му сложа допълнително ссд въпреки хибридния хард. После и още 8 рам и заспива. Сравнително лек като за 17-ка, а поради тънките рамки пестиш от размер.

https://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-acer-aspire-7-a717-72g-250gb-ssd-nvme-nh-gxdex-048-250g2x0c-wd.html

Чета че се иска и5... ама защо точно той незнам. Все пак за 2 бона се купува машина с кажи речи топ процесор. Ако вече не се иска да се изчерпи целия бюджет  по-разбирам...

Това за процесора, е че препоръчително за програмата да е минимум с I5-ца. Разбира се може и i7, стига да не грее и да е качествена сглобка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, oic написа:

Процесор Dual-Core.

преди 6 минути, oic написа:

Това за процесора, е че препоръчително за програмата да е минимум с I5-ца.

Тази програма име има ли си?

Къде точно пише i5 и за кое поколение е ставало дума?

Като е на курс там на машини с какъв хардуер работят? Класите му космически кораб, а написаните изисквания се покриват от 10+ годишен лаптоп.

Размера на екран и резолюцията на ползване зависят главно от очите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За качество и господ вече не може да ти гарантира - и то без значение от бюджета. Павилиона който си дал горе като конфигурация е супер -  с процесора и особено с такова видео(не че ти трябва) почват от едно 300 лева отгоре. Без да съм го пипал - то и конкретно тези които аз ти давам не съм пипал де - не съм чел много възторжени отзиви. Скоро купувах ейсър 7 за колежка - и то по-стар модел - предполагам новия няма да е по-зле.

Аз пък имам асус от подобна серия и също съм доволен откъм изработка. При всички положения ако има възможност да се пипне на живо - пипай.

Човеко отгоре също е прав - имам досег с м-кад - няма нужда от топ-конфигурация за да върви. Ама мечо пух нали го знаеш какво викал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, zlinaka написа:

Проектиране.... Мебели.... Аутокад.... 3D....  :cantbelieve:

Само да попитам къде в ЦЯЛАТА картинка се вписва/вписват геймърски-мултимедиини лаптопи изцяло с пластмасово шаси, кофти сглобки и охлаждане и дървени клавиатури.

Ревюта да сте чели някъде да се убедите че в ниския а и доста лаптопи и в средния клас не могат да охладят 6-ядрения 8750H грееш като печка...

Много по-добре някоя мобилна работна станция -ако ще си вади хляба с това, отколкото пластмасови боклуци.

преди 2 часа, oic написа:

:wors:

стига да не грее и да е качествена сглобка.

Нито е... качествена сглобка, нито... негрее.

Как си представяте 45ватов процесор с турбо над 4GHz с 6 ядра и 12 нишки в тънко пластмасови шаси с малки вентилаторчета да го охлажда в комбинация с видео картата...

преди 4 часа, Roujin Z написа:

ASUS VivoBook Pro 17 с I5-8250U, MX150, 16GB и 1TB SSD ако трябва да е основен ще ти струва около 2 бона.

Зависи нов ли е модела а и има най-различни комбинации тоест гледаш за това което те устройва най-много.

Обновения вариант с уискилейк i5 8265U и mx150 се намира и под 1400лв с 2 години гаранция.

Но нека да вмъкна няколко неща за този доста често препоръчван лаптоп... ДА тънък е, но в почти всички варианти при продължително натоварване тротва(i7-7700HQ/I7-8550U), при уиски лейк(този) незнам какво е положението, но не мисля че ще е много по-различно -профила е един и същ/портовете по лаптопа са едни и същи!

Нещо много важно - SD карт слотът работи с 1/4 скорост пренос на данни спрямо примерно един Dell XPS 15,  NUMPAD-a е традиционно сгъчкан- с по малки цифри -като гледам вече за 3-та поредна година т.е. неудобен.

2019г сме...:

Портове:  HDMI3.5 mm комбиниран аудио жак (слушалки и микрофон)2 x USB 2.0 / 1 x USB 3.0 / 1 x USB Type C

само един USB 3.0! Тъндърболда е ясен че го няма в тоя клас машини, но другото е недопустимо.

Един Dell Precision от 2013г... е с 4(четери) USB 3.0 порта...

Говорим все пак за съвременен лаптоп който много често се препоръчва за уеб дизайн, а конкретно тука- и за проектиране на мебели;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло не мисля да съм казал нещо кой знае какво (положително) за качеството на машинките, тъкмо напротив.

И не че съм толкова суетен ама не го вдявам това винаги да се хвърляме на ползвани неща, предпочетени пред новите. Ама те ония били по качествени. Така е - и въпреки това, за да ги купиш ти някой се е отървал от тях...  Представи си я картинката - той хардуера е вече на 5+ години, и ти си го купуваш с перспективата да си вадиш още 5+ години хляба с него, щото той освен че е качествен е и достатъчно кекав за да не се разваля. 

Лирично отклонение от темата - купувайте си калкулатори - и са евтини, и са пластмасови, и не греят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 2К ще си взема нова прилична настолна машина с голям монитор и употребяван лаптоп удобен за разнасяне. Ще си платя така, че за поне 2+ години да съм сигурен че техниката ми е гаранционна, а от там нататък колкото изкара - все нещо живо ще остане което да се подобри или разпродаде за части и да се вземе друго подобно. Наливането на 2К само в една машина за гарантиране на работния процес - едно изтърване и е до там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, zlinaka написа:

Като цяло не мисля да съм казал нещо кой знае какво (положително) за качеството на машинките, тъкмо напротив.

И не че съм толкова суетен ама не го вдявам това винаги да се хвърляме на ползвани неща, предпочетени пред новите. Ама те ония били по качествени. Така е - и въпреки това, за да ги купиш ти някой се е отървал от тях...  Представи си я картинката - той хардуера е вече на 5+ години, и ти си го купуваш с перспективата да си вадиш още 5+ години хляба с него, щото той освен че е качествен е и достатъчно кекав за да не се разваля. 

Лирично отклонение от темата - купувайте си калкулатори - и са евтини, и са пластмасови, и не греят.

Като цяло е редно да се гледа за дадените задачи в дългосрочен план 2-3 години -какво би свършило по-добра работа. Конкретно за проектиране на мебели -една мобилна работна станция от класа на HP Zbook 17 G3(че и дори стария G1/G2) в диапазона около 2000лв скайлек архитектура с Максуел базирано Quadro би свършила определено по-добра работа, от някой евтин нов ГЕЙМЪРСКИ лаптоп. Замисъла/проектирането на самия лаптоп/частите и най-вече охлаждането са в друг клас!

Да някой се е оттървал от тях... някоя голяма фирма след 3-те години, ги е заменила с новото поколение, друга фирма прекупвач(КВАНТ/КРАШ/СЪБИНЧО и др.) ги е почистила/сервизирала и ти ги продават с 1.5-2 години гаранция. Че те и новите са толкова(без Dell). Отделно възможноста за дефект в първите няколко години че и повече е 3-5 процента, докато в консуматорския клас гони голяма цифта. Не случайно струват по 5-8 000лв нови.

И последно забравяте че тия геймърски лаптопи при продължително натоварване -ядрата им работят на 2.4-2.6Ghz за да влезнат в 80-90 градуса интервала, докато при работните станции си развиват пълния потенциал обикновенно на ядрата 3.5-3.8Ghz -защото охлаждането е на ниво и няма тротлинг.

Значи получава се следното... Купуваш си нов лаптоп с "модерен хардуер"  4гхз/6ядра/12 нишки... ама той работи на 50-60 процента от капацитета си, защото е пестено почти от всичко по него за да ти го продадат тоя хардуер.

преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

За 2К ще си взема нова прилична настолна машина с голям монитор и употребяван лаптоп удобен за разнасяне. Ще си платя така, че за поне 2+ години да съм сигурен че техниката ми е гаранционна, а от там нататък колкото изкара - все нещо живо ще остане което да се подобри или разпродаде за части и да се вземе друго подобно. Наливането на 2К само в една машина за гарантиране на работния процес - едно изтърване и е до там.

То това е най-оптималното решение, но винаги има хора които пътуват... и искат уикенда примерно на вилата да свършът и малко допълнителна работа. Те за тях иде реч;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре ли е да вземе човека, тогава по скромен лаптоп със i5, тогава това ли да разбирам?

(поради , лошо охлаждане, сглобка))

Ако да дайте конкретни предложения, моля (освен горното на Roujin Z)

Изискванията му са да е нов/преносим. По нататък , ще се сглобява настолен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твоя приятел му трябва workstation  всичко друго е компромисен вариант .

това би свършило работа ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, bobivg написа:

Двата лаптопа, освен големина на екрана... са далеч от "идеален" лаптоп който ще се товари постоянно. Охлаждането е възможно най-кекаво с по една тръбичка отвеждащо топлината. Vivobook-a от няколко поколения не си взеха поука за времето на излизане -2019г, март месец да предлагат само един 1 x USB 3.1 -като скорост. Четеца на карти също е много бавен(в пъти) в сравнение с един Dell XPS При Леновото също е пестено от всичко -като най-бюджетен в сегмента -по добре Легиона -най-малкото е с по-добро охлаждане, макар и да вземе 15"-ка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, rosko написа:

Двата лаптопа, освен големина на екрана... са далеч от "идеален"

Извадил си от контекста Аутокад, а с него работата на процесора представлява кардиограма и се ползват 1 максимум 2 ядра. Да се чертае на 15" е мъка затова съм предложил 17", процесор с възможен най-висок турбо ще даде най-добро представяне, видеокартата е без начени и вградената е достатъчна. Асуса даже се намира за 1,855.58лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bobivg написа:

Извадил си от контекста Аутокад, а с него работата на процесора представлява кардиограма и се ползват 1 максимум 2 ядра. Да се чертае на 15" е мъка затова съм предложил 17", процесор с възможен най-висок турбо ще даде най-добро представяне, видеокартата е без начени и вградената е достатъчна. Асуса даже се намира за 1,855.58лв

Но защо за тези пари с "U" процесор??? Наскоро четох сравнение на Vivobook с кофилей U, и кобилейк варианта от 2017 с i7-7700HQ(предишното поколение), при продължително натоварване отначало  разликата в производителността беше 15-на процента в полза на постария "HQ" вариант. След 8-мата минута и след 2 тротлинга на "U" кофилейк варианта честотата на процесора падна още и разликата накрая достигна до близо 40 процента в полза на HQ варианта на тази серия Vivobook.

За мен лично много по добре е някоя мобилна работна станция от сорта на HP ZBook 17 G2/G1, или Dell Precision M6800 щом се гони 17" екран с гаранция от фирма 6-12месеца. Наскоро гледах пуснат вариант на HP ZBook 17 G2 с K5100M(GTX 780M) 8GB GDDR5, 256 битова видео-карта да се продава в olx, за 1700лв. А това е къде къде, и като охлаждане и като сглобка, разположение на портовете + опция за докинг станция в сравнение с въпросните Vivobook PRO.

Това нещо(Quadro-то) е осезаемо по-производително спрямо по-евтиния вариант с MX150 с който идват Vivobook-a за 1400лв...

Quadro K5100M vs MX150(GT1030)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rosko написа:

Но защо за тези пари с "U" процесор?

Обясних го и в горния пост. При работата с тази програма (аз я ползвам) натоварването на процесора е като кардиограма на интервали под 1-2 секунди макс 5. и се товари само едно ядро. Поради тази причина U процесора с по-високо турбо 4,6GHz срещу H процесора 4GHz ще работи по-добре за конкретно приложение. Програмата си работи идеално и с вградената графика в процесора, около 1 година съм го ползвал така.  Професионална карата не му дава абсолютно нищо.

Съгласен съм ,че в приложения които натоварват всички ядра и за дълго време H процесора ще издуха U, но в аутокад не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bobivg написа:

Обясних го и в горния пост. При работата с тази програма (аз я ползвам) натоварването на процесора е като кардиограма на интервали под 1-2 секунди макс 5. и се товари само едно ядро. Поради тази причина U процесора с по-високо турбо 4,6GHz срещу H процесора 4GHz ще работи по-добре за конкретно приложение. Програмата си работи идеално и с вградената графика в процесора, около 1 година съм го ползвал така.  Професионална карата не му дава абсолютно нищо.

Съгласен съм ,че в приложения които натоварват всички ядра и за дълго време H процесора ще издуха U, но в аутокад не е така.

С коя програма работиш ти? А с коя версия? Под коя OS?

А "познатия" и той ли така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване