Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Никъде не открих информация, а ми трябва. Днес само пих кафе, а взех, че се уредих със зачервени, подути и парещи лакти и колена. Не мога да си стъпвам на краката. Какво може да ми е? Миналата година имах подобен проблем, но с подути и зачервени глезени и така и не се разбра от какво ми е.

Дали може да е алергична реакция от смотаната захар, оная със сините етикети, дето я раздават като помощи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от храна и би било добре да се консултираш с лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направление от личния лекар за кожен и не се занимавай с глупости по форумите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да мога да ходя. Живея на втория етаж и съм като в затвор. Така ме болят и ми тежат колената, че не знам  дали ще мога да изляза утре или вдругиден. Особено на дясното коляно много ми тежи.

Мама се е притеснила, търсихме информация в нета и нищо. А пък и доскоро бях болна и взимах лекарства, сега пак зле..............Мама ще се побърка, ако ми има още нещо. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами викнете личния лекар или поне се обадете по телефона. Интернет не е 100% гаранция за вярна информация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Anne написа:

Стига да мога да ходя. Живея на втория етаж и съм като в затвор. Така ме болят и ми тежат колената, че не знам  дали ще мога да изляза утре или вдругиден. Особено на дясното коляно много ми тежи.

Мама се е притеснила, търсихме информация в нета и нищо. А пък и доскоро бях болна и взимах лекарства, сега пак зле..............Мама ще се побърка, ако ми има още нещо. :(

От две години имаш проблем и сте се притеснили чак сега. Интересно!!!

Пиеш ли някакви лекарства за успокояване на нерви или нещо от този сорт? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

Ми миналата година мислехме, че е алергия, макар, че не сме правили изследвания. Ама сега вече - не знам. Както съм с куп здравословни проблеми, всичко може да е - бъбреци, лошо кръвооросяване, това, че като съ сериозно болна, съм на антибиотици......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, Anne написа:

Не.

Ми миналата година мислехме, че е алергия, макар, че не сме правили изследвания. Ама сега вече - не знам. Както съм с куп здравословни проблеми, всичко може да е - бъбреци, лошо кръвооросяване, това, че като съ сериозно болна, съм на антибиотици......

Отиди си направи кръвни изследвания. Колкото до антибиотиците няма по-голяма отрова от тях за организма.

Ето ти и нещо ориентировъчно, но да не вземе да се филмираш. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Днес само пих кафе, а взех, че се уредих със зачервени, подути и парещи лакти и колена. Не мога да си стъпвам на краката. Какво може да ми е? Миналата година имах подобен проблем, но с подути и зачервени глезени и така и не се разбра от какво ми е.

Еми това е нещо свързано със ставите. Ама какво е не знам.
На брат ми при кризи от подаграта го болеха така.
Погладувай да видиш дали ще ти мине, в смисъл не поемане на дразнещи храни. Например ядеш варени картофи или ориз и хляб и гледаш дали се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както съм предлагал и във други форуми,ще предложа и тук.Форума за здравеопазване да се изтрие.Това не ви е компютър,който да "излекувате".Това е здраве и си има компетентни органи,тук най-много да объркате питащия и да му навредите.Аз казвам да се затрие раздела,това към Админите.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, bojoviki написа:

Както съм предлагал и във други форуми,ще предложа и тук.Форума за здравеопазване да се изтрие.Това не ви е компютър,който да "излекувате".Това е здраве и си има компетентни органи,тук най-много да объркате питащия и да му навредите.Аз казвам да се затрие раздела,това към Админите.Поздрави

Това са само мнения и съвети. Никъде не пише диагноза. То има случаи и като отидеш на лекар нещата да се влошат многократно или да говори глупости. Та всичко е точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Това са само мнения и съвети. Никъде не пише диагноза. То има случаи и като отидеш на лекар нещата да се влошат многократно или да говори глупости. Та всичко е точно.

Не казвам,че нашите лекари са богове в областта им.Казвам,че нито ти нито,който и да е занимаващ се с софтуер или хардуер разбира нещо от медицина,без да е завършил по специалността.

П.П.И точно с твоите мнения или съвети би подвел някой нуждаещ се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bojoviki написа:

Не казвам,че нашите лекари са богове в областта им.Казвам,че нито ти нито,който и да е занимаващ се с софтуер или хардуер разбира нещо от медицина,без да е завършил по специалността.

П.П.И точно с твоите мнения или съвети би подвел някой нуждаещ се.

Защо да не разбира?? Човек не може да прочете или да се образова. Ти откъде мислиш, че лекарите учат?? От марсианците или от Боговете. За 15 години имам доста преживявания с лекари и с лекарски решения. Има такива на които свалям шапка, а има такива дето са пълна скръб. Но пациентите се лъжат по тях и по техни поставени ДИАГНОЗИ. Тук просто споделяме информация. Никой никъде не е написал диагноза и не е казал каква е болестта. 

Майка ми имаше същия проблем с подути колена и лакти заради изписано лекарство от ЛЕКАР за успокояване на нервите.  Да не спамя темата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май не разбираш или не искаш.Затова сме на това дереже,всеки разбира от всичко.Не е ли по-лесно,всеки за каквото е учил?Нали ти е ясно,че едни и същи симптоми не значат едно и също заболяване?Аз казвам,личен лекар и оттам по веригата,ясно е ,че в България не е перфектна.Но всеки друг би усложнил ситуацията.А ако имат проблем с хардуер,вече ти ще се изкажеш компетентно,мисля.А аз например,ще те светна за обзавеждане и мебели и така нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май не разбираш или не искаш.Затова сме на това дереже,всеки разбира от всичко.Не е ли по-лесно,всеки за каквото е учил?Нали ти е ясно,че едни и същи симптоми не значат едно и също заболяване?Аз казвам,личен лекар и оттам по веригата,ясно е ,че в България не е перфектна.Но всеки друг би усложнил ситуацията.А ако имат проблем с хардуер,вече ти ще се изкажеш компетентно,мисля.А аз например,ще те светна за обзавеждане и мебели и така нататък.

А аз ще ти кажа, че никъде не съм ДАЛ  диагноза. И не сме на това дередже затова, че всеки чете и се интересува, а затова, че този, който трябва да си свърши работата не си я върши. Няма как да се опставя в ръцете на лекар като ги знам какви са. Дано не се сблъскваш само това ще ти пожелая.  

А ето и един случай в който АЗ лично съм помогнал на постващия точно в раздела за медицина. След това ми писа и на лично. Така, че всичко е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не беше интернет, нямаше да знам, че сплитането на червата може да се повтаря и още през 2006 щях да съм предала Богу дух, щото личната лекарка настояваше, че било друго, а не били като предишните ми симптоми. Да, само дето ми изписа лекарство и ме отпрати, по - късно се влоших и се наложи да ме приемат в болницата. И ако не бяхме аз и родителите ми да настояваме, че коремните болки са пак от същото, нямаше да ме оперират или нещо щяха да объркат. а втория път бях по - зле и от първия.

Та, толкова за лекарското доверие. Измисляла съм си била............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

Ако не беше интернет, нямаше да знам, че сплитането на червата може да се повтаря и още през 2006 щях да съм предала Богу дух, щото личната лекарка настояваше, че било друго, а не били като предишните ми симптоми. Да, само дето ми изписа лекарство и ме отпрати, по - късно се влоших и се наложи да ме приемат в болницата. И ако не бяхме аз и родителите ми да настояваме, че коремните болки са пак от същото, нямаше да ме оперират или нещо щяха да объркат. а втория път бях по - зле и от първия.

Интернет си е интернет. Отиди си направи кръвни изследвания. И пак си спомни какви лекарства пиеш, защото в темите си изреждаш, че страдаш от какви ли не болести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Емил Костов написа:

А аз ще ти кажа, че никъде не съм ДАЛ  диагноза. И не сме на това дередже затова, че всеки чете и се интересува, а затова, че този, който трябва да си свърши работата не си я върши. Няма как да се опставя в ръцете на лекар като ги знам какви са. Дано не се сблъскваш само това ще ти пожелая.  

А ето и един случай в който АЗ лично съм помогнал на постващия точно в раздела за медицина. След това ми писа и на лично. Така, че всичко е наред.

Излизаш от контекста,който съм упоменал.И вече преминаваме в чесане на езиците/клавиатурите.Надявам се да се трезво мислиш човек и да разбереш какво искам да кажа.А и се отклонихме от "темата".Към питащия,направление от личен лекар и по клиничната пътека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bojoviki написа:

Излизаш от контекста,който съм упоменал.И вече преминаваме в чесане на езиците/клавиатурите.Надявам се да се трезво мислиш човек и да разбереш какво искам да кажа.А и се отклонихме от "темата".Към питащия,направление от личен лекар и по клиничната пътека.

В никакво чесане на езици не излизам. Много трезво мисля и говоря. И не се отклоняваме от нищо. Ще давам съвет и ще заставам зад него, защото съм минал през дадения проблем. И гарантирам за думите си и действията си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

В никакво чесане на езици не излизам. Много трезво мисля и говоря. И не се отклоняваме от нищо. Ще давам съвет и ще заставам зад него, защото съм минал през дадения проблем. И гарантирам за думите си и действията си. 

Но не и като специалист.Така,че не би трябвало даже и  да се  изказваш.Това е материя,която не разбираш.Най-много да объркаш нуждаещите се от адекватна помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но не и като специалист.Така,че не би трябвало даже и  да се  изказваш.Това е материя,която не разбираш.Най-много да объркаш нуждаещите се от адекватна помощ.

Хайде де? Сериозно? Нали знаеш поговорката като знам какъв съм инжинер ме е страх да отида на лекар. Ще се изказвам и ще давам мнения след като съм минал през нещо многократно и знам как става. Дано никой не изпиташ опцията да се довериш на "специалист" и да пострадаш заради това. Тогава друга песен ще запееш. И ще го повторя пак. Тук даваме мнения и съвети, а не диагнози. Така, че закриване на Здраве и Медицина е безмислица. Всеки може да сподели, да пита или да иска решение. Гарантирам ти, че в момента в България 90% от лекарите не знаят къде се намират. Така, че всичко е точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,аз също съм си отварял компа,даже сложих и ssd,ама бих се доверил на теб за нещо от сорта на харда,но и не на някой изучавал медицина.Както и сам не бих насочвал някой за пипане по софта или хардуера,нищо,че съм преинсталирал Уин.Да,можеш да изкажеш преживяна ситуация,но не и да дадеш акъл как да се справи питащия.Така можем до безкрай да спорим и да е без значение в крайна сметка.Пак казвам,това не е компютър,да караме на проба/грешка.Затова съм за затваряне на раздел медицина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 34 минути, bojoviki написа:

Добре,аз също съм си отварял компа,даже сложих и ssd,ама бих се доверил на теб за нещо от сорта на харда,но и не на някой изучавал медицина.Както и сам не бих насочвал някой за пипане по софта или хардуера,нищо,че съм преинсталирал Уин.Да,можеш да изкажеш преживяна ситуация,но не и да дадеш акъл как да се справи питащия.Така можем до безкрай да спорим и да е без значение в крайна сметка.Пак казвам,това не е компютър,да караме на проба/грешка.Затова съм за затваряне на раздел медицина.

Аз не споря! Никъде не казах, че мнението ти е невярно или неправилно. След време ще разбереш какво искам да кажа. А колкото до това, че можеш от съвет в раздела на хардуер да пострадаш то е същото както и тук. Няма причина разделът за медицина да се затваря. Даже има и няколко специалисти доктори, които не знам защо не се включват. Това е форум, а не лекарски кабинет. Нищо не пречи човек да попита. Информация може винаги да се събере, да се провери и да се прочете. Да ме извинят лекарите във форума, но в повечето случаи днес, докторите или вредят или искат да изкарат някаква далавера от болния. И няма как да ми се промени мнението след като за 15 години цялото ми семейство мина през здравната система. Видях и най долните краски. За съжаление кадърните доктори са едва 10%, всичко друго е боклук.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Anne написа:

за лактите си вземи един лимон и се мажи няколко дена...виж да ли има ефект

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Akademika10 написа:

за лактите си вземи един лимон и се мажи няколко дена...виж да ли има ефект

Проблемът е , че това се случва с лактите и с колената. Няма да стане с лимона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване