Премини към съдържанието
qnkov

Малко мнения за голф 4 двигатели?

Препоръчан отговор

Здравейте, гледам едни голфове, ама са ми непонятни, нито им знам двигателите, нито нищо. 

Говоря за газ-бензин голф 4. Интересува ме повече информация за тези двигатели - 1.4 16в 75 коня, 

https://www.cars.bg/offer/c2827672

Гледам 1.6 SR някакъв. 

https://www.cars.bg/offer/c2958476

До колкото виждам от снимката, колекторите май са му пластмасови?

И гледам тази:

https://www.cars.bg/offer/c2405975

Която е 1.6i, не знам дали е същото като SR, но е написано 100 коня, освен ако не е грешка и е 101. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1,4 не знам, колко е надежден, но "нема сили да откине". Имам доста приятели с 1,6 проблемен двигател, харчи ,не върви ,чупи се, скоростите също. 1,8Т е най-добрия избор от към, надеждност, динамика, разход. Трябва при избор да се гледа турбината, защото рециклирането ѝ е 350-400лв. Като ходова част са прилични, като салон са много некачествени, квото пипнеш се трие (бутоните), таваните увисват, стъклоподемниците са калпави евтини от пластмаса и редовно се чупят. Радиатора за парното се запушва, трябва да се разглобява цялото табло за да се смени. Повечето сигурно 70% са мизерни комплектации, без ел. седалки, без кожа. Автомобилът по начало е изработен с евтини материали и след 20+ години постоянно нещо им е за ремонт. Някои хора казват "да чупят се, но за сметка на това частите им са евтини", ок ако имате оборудван гараж, време, нерви не пречи да стартирате ново хоби като механик. Ако обаче ви липсват умения и оборудван гараж, ще ви дерат кожата по сервизи, пък нека частите да са евтини. Така стаят в общи линии нещата при тези стари машини. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно мерси. Най-вече ме интересуваше нещо за 1.4в 75коня. Търся евтина кола с евтина поддръжка и данъци. Аз имам друга, достатъчно мощна, просто си търся градска кола. Гледам и полота, сеати... но като са ми непонятни двигателите им...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, qnkov написа:

Ясно мерси. Най-вече ме интересуваше нещо за 1.4в 75коня. Търся евтина кола с евтина поддръжка и данъци. Аз имам друга, достатъчно мощна, просто си търся градска кола. Гледам и полота, сеати... но като са ми непонятни двигателите им...

А най-важното, с какъв бюджет разполагате? Обезателно ли трябва да е бензинова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 2500 за градска кола, разбира се, гледам регистрирана, с малко коне и двигател.  Двувратия голф много ми взе окото, но нямам идея за тоя 1.4 , пък и тая ръждица.... Гледам и тяи сеат ибиза , и полота.. някакви смешни малки двигатели имат.

Ако е от полза, имам си 2.2 150 коня пред блока. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Аз бих Ви препоръчал Toyota Corolla, значително по-надеждни автомобили са от Golf 4, но и държат по-висока цена по тази причина. Ето един пример за приличен екземпляр ,но е малко над бюджета: 
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11524820429295604&slink=a19b3p

Има ги и по-евтини, разгледайте и си решете дали състоянието им Ви устройва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че търся само газ-бензин! Имам си дизел, мисля, че ми е достатъчен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел има един бензинов под 100кс. - 1,4л 97кс. и става на газ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е малък за читав автомобил .Варианти Пежо 306 ,Рено Меган ,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако бюджета определяше качеството... всичко е до късмет със стари коли. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нисан Алмера също влиза в бюджета ти .

Ето ти и една Хонда Сивик 

Ето и едно АУДИ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коли колкото искаш до тези пари, но като са ми непонятни двигателите.... а когато чета - едно мнение няма добро, за нито един.

https://www.cars.bg/offer/c2968045

Гледам и тоя сеат, ама какъв е тоя двигател и дали е добър... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом пише възможност за бартер беги надалеко .Тая кошница като я гледам ще грохне секи момент .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ѝ е на сегашната ти кола ? За бюджета ти, ще трябва да набиеш още половина, да я вкараш в ред. И пак не е сигурно, само това ли ще е. Не си мисли, че тия умрели 70 коньови двигатели ще ти харчат 5/100. Особено, както си свикнал на кола с повече коне, че и дизел. Ако нафтата ти е скъпа, продай сегашната и си вземи кола с нормален двигател, която да става и за извън града. 

Войника ти газа за голфа, същото важи и за сеата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, qnkov написа:

Коли колкото искаш до тези пари, но като са ми непонятни двигателите.

Отваряш autodata и гледаш моделите с какви двигатели са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, qnkov написа:

То ако бюджета определяше качеството... всичко е до късмет със стари коли. 

Едно е стара кола на 5, съвсем друго на 25 години. При старите коли трябва да се гледа внимателно, огромна част от проблемите могат да бъдат избегнати при внимателен оглед. 

За мен най-разумния икономичен и едновременно надежден  автомобил е Toyota. Не случайно една Корола от същата година като Голф 4 струва 2 пъти повече, просто с нея ядовете ви ще са много по-малко, ако си подберете читава. 
Иначе под 100 коня, автомобилите над тон не са много комфортни при изпреварване. Гледайте и купето да е леко, при малкото коне да е достатъчно динамичен автомобилът. ВАГ-овете от сорта на Golf 4 , Audi A3 са към 1100кг. не са сред най-леките и с 1,4 75кс. са много мудни. Другия двигател е 1,6 101 коня, сеата който гледате (синия труп) e точно с тоя несполучлив мотор и скорости. 

Имам позната, с Fiat Punto 2007 и е много доволна. Работи в ресторант на другия край на София, всеки ден пътува по 20+ километра в едната посока за да стигне до работа и така от 4-5 години. От тях се намират евтини и сравнително запазени екземпляри. Имам познати и с по-стари модели на Punto също са доволни. 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11550573409066232&slink=a1k9au

Тази си заслужава огледа. Ако е читава, като цяло, само едно полиране на фаровете и нова решетка, ще стане отлична. Салона е хубав, запазен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фабрично монтирана АГУ на Голф 4 няма. Това са все автомобили внос от Италия и газовите им уредби са монтирани там. Обикновено е допотопна Ланди Ренцо или Ловато,която отдавна си е изпяла песента. Наличието на АГУ обаче, означава че този автомобил е каран мъжката- на мнооого километри е. Бягайте от коли с "фабрични уредби".

Иначе, Фолксваген наблягат на здравината на купето в този ценови диапазон и шаситата им наистина са почти вечни. Всичко останало обаче е компромис и на тия години означава само едно- всеки ден по някоя неприятна изненадка.

Не мога да препоръчам автомобил, защото на тази въраст... мога само да ти пожелая, да си голям късметлия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1,4 75 коня е голяма тоалетна.Толко е муден, че до ка набере ще остарееш.Разход вървеж най-доброто е 1,6 16клапана.Достатъчно пъргав и за градски и извънградски автомобил.Нататъка с по големите обеми,  лапат тунджа на поразия, а и няма да ти стигнат 2500 лв за надежден такъв екземляр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване