Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , моля кажете си мнението за този телефон, относно характеристиките му и дали ще върши работа?

https://www.gsmarena.com/meizu_m3-8062.php

Имам предвид, дали няма да работи 3 седмици и после да спре, т.е надежден ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, zawe написа:

Здравейте , моля кажете си мнението за този телефон, относно характеристиките му и дали ще върши работа?

https://www.gsmarena.com/meizu_m3-8062.php

Имам предвид, дали няма да работи 3 седмици и после да спре, т.е надежден ли е?

Ще работи повече от 3 седмици бъди спокоен. Все пак зависи и как го използваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки един телефон, дори Iphone XS Max може да работи даже 2 дена и да се развали, това е техника, случват се такива неща, пък и хората доста умело се справят с това да ги убият софтуерно. Аз лично не бих взел точно този телефон, не защото смятам, че ще се развали (така де, нали има поне 2г. гаранция), а защото е стар модел от 2016 година, и едва ли се поддържа софтуерно в момента. За същите пари може да вземете Nokia 5, който е с по-читави CPU и GPU, както и с последна версия Андроид. Даже и той в момента не е най-мъдрия избор, защото не се знае, колко още ще се поддържа. Отделете още малко средства и си вземете сравнително свежия модел Nokia 6.1.

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/nokia/6-1-6-2018-32gb-2nd-generation-dual-p398491703/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите нокии са пълен боклук .Стига сте робували на марки .Посочения телефон е добър ,също може да се погледне Xiaomi  ,Lenovo .Все пак трябва да се знае и бюджета какъв е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

Новите нокии са пълен боклук .Стига сте робували на марки .Посочения телефон е добър ,също може да се погледне Xiaomi  ,Lenovo .Все пак трябва да се знае и бюджета какъв е .

Това са пълни глупости! Аз лично ползвам от тези "боклуци" и съм много доволен, имам и познати с тях, също имат позитивно отношение. Nokia уважава своите клиенти, не като повечето чисто китайски брандове. Ползвам Nokia 5 от 2017 година, тогава модела излезе с Андроид 7 и постоянно до ден днешен е софтуерно поддържат. Януари получих последния Андроид 9 ,а февруари пакет с актуализации за него. Като цяло устройствата им са масивни, добре проектирани и с много нисък тротлинг, за разлика от някои бюджетни модели на Xiaomi примерно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като си с андроид 9 ?Войнико най-стабилния андроид си остава 5.1.1 .Когато купуваш смартфон на от известен бранд половината от цената ти е бранда.Моя самсунг е дялан у Виетнам примерно :)

Нека авторката на темата да зададе бюджет ,да каже какви изисквания има .Големина на батерия и прочие алабализми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

И какво като си с андроид 9 ?Войнико най-стабилния андроид си остава 5.1.1 .Когато купуваш смартфон на от известен бранд половината от цената ти е бранда.Моя самсунг е дялан у Виетнам примерно :)

Андорид 5 излезе преди 5 години, сигурно вече има и ред приложения, които не са съвместими с него. Иначе стабилността на ОС зависи преди всичко, колко добре е оптимизирана спрямо дадено устройство. При Nokia е най-просто, защото те нямат собствени тежки софтуерни доработки, а ползват чист андроид, която от една страна осигурява по-плавна работа на устройството, от друга по-бърза софтуерна актуализация. Устройствата на Nokia ,дори нисък клас, като 5-цата получиха Андроид 9, да не говорим за по-скъпите 8-ми серии , които още миналата година са с тази ОС. Флагманите на Huawei като P20 pro още чакат актуализация, да не говорим за ниския ценови клас, те има да си чакат . . . ако изобщо получат нещо. 
Също така примерно два телефона, с едни и същи процесори могат да работят коренно различно, 1-во заради софтуерната оптимизация 2-ро заради охлаждането. Калпавите полимерни корпуси, които са фактор за по-ниска цена задържат топлината в процесора, докато масивния алуминий ,присъствието на разни медни топлоотводни тръбички осигуряват условия за оптималната работа на процесора и не само. Най-популярния канал в ютюб на такава тематика провеждащ тестове с разни смартфони обяви Nokia за най-надеждни и ремонтопригодни телефони. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай сега некое приложение ,ще го инсталирам на таблета ,че той ми е 5.1.1 ?Да видим няма ли да работи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Ивайло Димов написа:

Дай сега некое приложение ,ще го инсталирам на таблета ,че той ми е 5.1.1 ?Да видим няма ли да работи .

Нямам опит с толкова старите версии на Андроид и на мога да кажа, с какво са съвместими ,и с какво не. Преди съм ползвал устройства с операционни системи IOS и Windows Phone, не и Андроид. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приложенията много рядко се интересуват от вида ОС ,специално при андроид .Интересува ги хардуера на самия смартфон .Моторола и Леново все още си дялат телефони с 6.0.1 с ъпдейт до 7.1.2 :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които коментирахте по моята тема, всъщност държа да е с поне 32гб и дисплеят да не е много голям, затова и се насочих към този модел, но прочитайки  вашите мнения мисля да се насоча към по-нова версия андроид:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, zawe написа:

Благодаря на всички, които коментирахте по моята тема, всъщност държа да е с поне 32гб и дисплеят да не е много голям, затова и се насочих към този модел, но прочитайки  вашите мнения мисля да се насоча към по-нова версия андроид:)

Винаги може да си сложиш карта памет, така че тези 32 гигабайта не са мерило за качествен телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Ивайло Димов написа:

Приложенията много рядко се интересуват от вида ОС ,специално при андроид .Интересува ги хардуера на самия смартфон .Моторола и Леново все още си дялат телефони с 6.0.1 с ъпдейт до 7.1.2 :) 

Съвместимостта не е всичко, по-новите версии са и по-функционални, по-изпипани и приятни за работа, по-добре енерго оптимизирани и така нататък. Ако дадени фирми държат телефоните си със стари ОС, то това е, защото не им пука за клиентите им след покупка и не им се инвестират пари и време в оптимизиране на нова ОС в стари или бюджетни устройства. Хората днес гледат най-вече цифричките. Много често изобщо не се интересуват, колко добро е софтуерното обезпечение на дадения производител. Същото е и с качеството на корпусите и тротлинга. При камерите ги има същите грешни разбирания, и често хората съдят за това, колко е добра една камера, по това, колко мегапиксела е тя. Да обаче за доброто качество на снимките има още много фактори. Та да се прави избор само при съотношение цифрички/цена, не е най-разумното решение. Ако човек иска да направи максимално добър избор, най-добре по-подробно да вникне в нещата. 

преди 6 минути, zawe написа:

Благодаря на всички, които коментирахте по моята тема, всъщност държа да е с поне 32гб, затова и се насочих към този модел, но прочитайки  вашите мнения мисля да се насоча към по-нова версия андроид:)

Не е фатално и да е с по-малко памет, в крайна сметка по всяко време можете да поставите доста голяма карта памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Винаги може да си сложиш карта памет, така че тези 32 гигабайта не са мерило за качествен телефон.

А тази допълнителна памет , може ли да се ползва за приложения и сваляне на игри, или е само за снимки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, zawe написа:

А тази допълнителна памет , може ли да се ползва за приложения и сваляне на игри, или е само за снимки?

За всичко става. Избираш просто опцията в телефона нещата да се свалят вместо в паметта на телефона на картата памет и готово. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, zawe написа:

Може, разбира се. 16гб. са напълно достатъчни, дори за най-съвременния Андроид 9. При устройствата, като Nokia с чист Андроид операционната система заемна по-малко място, защото няма разни фирмени обложки и приложения, които заемат допълнителна памет. 

Ето малко интересна информация, относно фирмените софтуерни доработки по известни като лаунчъри (по-конкретно тази на Xiaomi), и защо те понякога са по-лош вариант от чистия Андроид: https://click-or-die.ru/2018/02/pochemu-obolochka-miui-ot-xiaomi-gorazdo-huzhe-chistogo-android/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече рядко ще намериш смартфон с дисплей по-малък от 5,2 инча ,по-малък дисплей =по-малък телефон = на по-малка батерия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Флагманите на Huawei като P20 pro още чакат актуализация, да не говорим за ниския ценови клас, те има да си чакат . . . ако изобщо получат нещо. 

Тук нещо си в грешка,аз съм с Honor Play и още в края на януари се обнови до андройд 9.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Слави Маринов написа:

Тук нещо си в грешка,аз съм с Honor Play и още в края на януари се обнови до андройд 9.:)

Възможно, но и януари не е кратък срок, при положение, че Андроид 9 излезе в началото на Август миналата година. Иначе казано минали са 5 месеца, докато получи актуализация. Докато конкурента по цена на Honor Play ,Nokia 7 Plus получи Андроид 9 още Септември 2018. Има разлика, нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Възможно, но и януари не е кратък срок, при положение, че Андроид 9 излезе в началото на Август миналата година. Иначе казано минали са 5 месеца, докато получи актуализация. 

Хах,аз просто тогава го купих.............сега видях в един форум ,че на други с такъв телефон преди коледа е дошло обновлението.Иначе самият телефон е от август 2018.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване