Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Преди няколко месеца си купих този лаптоп - https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_3-acer_aspire_3_a315_NXGQ4EX007_120GBSSD_WD2DISCOUNT

с целта да мога да играя нещо по-ново от NFS Most Wanted.

Не съм очаквал кой знае каква производителност, но това което се случва започва да ми лази по нервите.

Не мога да играя нищо след 2010 година. Преди малко си изтеглих Call of Duty Black Ops 2010 (първата от серията) и играта върви с 7-8 fps на минимални настройки. Постояннен screen freeze.

NFS Hot Pursuit се играе горе долу, но отново на моменти fps-a дропва ужасно.

За GTA 4 и 5 да не говорим, там върви с 1 фпс, също и CS GO. (Тук бих вметнал, че дори клипчетата в youtube забиват)

Общо взето това са игрите които съм опитвал да играя от по-новичките.

Според мен имам някакъв глупав проблем с драйвърите или с настройките на switchable graphics защото ето този пич 

спокойно си играе GTA 5 на същата видео карта.

Не желая кристална картина, но поне да може да се играе а не да върви с 1 фпс.

Машината е с Windows 10, с последни драйвъри от AMD, в настройките на Radeon всичко е настроено на High Performance (т.е с мощтната видео карта а не с вградената) и отново игрите не вървят изобщо. И подозирам, че видео картата въобще не се включва въпреки, че е избрата в настройките.

Имате ли идеи къде може да се крие проблема, защото изгледах страшно много видеа как хората играят доста игри със същата видео карта но на моята машина, нищо не може да тръгне?

Благодаря Ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп изобщо не е за игри!

GPU-Z какво казва за натоварването на видео картата при игра?

The Radeon 520 is a dedicated entry-level graphics card for laptops that was released in 2017. AMD reveals that the chip features five compute units based on the GCN architecture and 2 GB GDDR5 64-bit graphics memory. The new chip is not based on the Polaris architecture from 2016, but the old one that was introduced with the Radeon R5 M230 in 2014 and later used in the M330 and M430 / M440 / M445.

https://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-520-GPU-Benchmarks-and-Specs.214532.0.html

Ти на каква резолюция се опитваш да играеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Този лаптоп изобщо не е за игри!

GPU-Z какво казва за натоварването на видео картата при игра?

image.png.9907f886180ee4719dccea1604ec4785.png

Това е при игра на NFS Underground.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен тази R5 M435 (която е модел от 2014 година)  друга R2 (вградената в процесора) има ли? Тя товари ли се при игрите?

Какво е натоварването на процесора ти при игра, може и той да те спъва. Само две ядра има :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Освен тази R5 M435 (която е модел от 2014 година)  друга R2 (вградената в процесора) има ли? Тя товари ли се при игрите?

Какво е натоварването на процесора ти при игра, може и той да те спъва. Само две ядра има :(

Да, и двете карти се товарят. А процесора нон стоп е на 90% (ограничил съм го до 90% защото вентилатора не спира да върти на пълни обороти и е адски шумен за лаптоп).

2-таба на хрома са достатъчни да напълнят процесора. Както казах, едно клипче не мога да изгледам, без да забие, а дори не е HD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво да ти кажа, но този лаптоп е лоша покупка.

От тук на сетне имаш два основни варианта:

- да го разкараш

- да го ползваш само за каквото има сили + доста оптимизиране

Поне клиповете от нета би трябвало да успява да ги пуска, аз ползвам едно едноядрено AMD и успявах да гледам клипове и online телевизия (скоро не съм го ползвал, че е малко бавен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Нарушена опаковка

Това на никой нищо ли не говори? :D

Цитат

"Stoney Ridge" is a codename of ultra low power AMD APUs for thin and light laptops.

Тц... Споменатите игри са no-go, придържай се към тетрис със двуядреното мъниче в 2019 с windows 10(предполагам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че процесора спъва нещата допълнително. :)

Благодаря Ви за съдействието, живот и здраве ще се купува нов.

И все пак, какъв лаптоп бихте препоръчали до 1000лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри + лаптоп + 1000 лв. - никакъв.

Ако искаш да играеш игри ориентирай се към настолна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов, до 1000 лв., кадърен за игри - няма. Търсиш употребяван. Гледай да е с четириядрен core i7(по възможност да не завършва на букви от рода на U/Y/S и тем подобни, намекващи енергоспестяване(скопяване)), 8GB ram, видео среден клас(желателно с GDDR5 памет). Намират се тук-там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване