Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за съвет, кой от двата бойлера да избера.

Вариант 1: https://www.boileri-plus.com/produkti/ariston/velis_evo_100

Вариант 2: https://www.boileri-plus.com/produkti/tesy/gcr_10027_22_e31_ec

Лично аз имам предпочитания към аристона (визуално ми харесва повече), но доста мнения намерих, че протича около 3-та година и се чака дълго при евентуален гаранционен ремонт, т.к. няма налични резервни части за тях. Някой има ли впечетления за тези два модела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам съвременен Аристон и съм доволен. Ето едно различно предложение от мен: https://www.pazaruvaj.com/bojleri-c3622/gorenje/ogb-80-sm-p118071564/# Носи им се слава на доволно качествени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Soviet Soldier написа:

Аз ползвам съвременен Аристон и съм доволен. Ето едно различно предложение от мен: https://www.pazaruvaj.com/bojleri-c3622/gorenje/ogb-80-sm-p118071564/# Носи им се слава на доволно качествени. 

Благодаря за отговора. Кой модел на аристон ползваш и от колко време?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 4-5 години. Този модел ползвам: https://technika.bg/product/22362/boyler-ariston-pro-eco-evo-80-v-2k-eu-vertikalen.html 

За сега няма грешка. Удобно се настройва температурата, дизайна не е лош, и за тия години няма и петънце корозия, при положение, че е монтиран в банята. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да дам своята лепта ...

Нито от единия, нито от другия съм бил доволен в миналото .... т.е. споделял съм разочарованието на хора които са ги ползвали ....

По мое мнение ... има само и единствено произведеното от http://eldominvest.com/ заслужава внимание ...

Но, подчертавам по мое мение и не смятам да споря!

Основното е да се гледа да е произведен в България, защото по-лесно се намират резерни части и т.н.

Успех!

п.п. Не съм доволен и от гаранционното и извънгаранционното обслужване на Аристон или Теси ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз точно с Елдом съм имал куп проблеми. Някога и аз вярвах в "българското качество", 1 път му правиха гаранционен ремонт, защото пестят от читава инсталация и кабелите му се бяха стопили, а малко след гаранцията протече. Като го разглобявах куп фабрични дефекти, водосъдържателя поставен на криво в корпуса, незалят с пяна до края. Топлата вода изстиваше за няколко часа, докато с аристона се е случвало 3 дни да отсъствам, и като се прибера да има топла вода, при положение, че бойлерът е бил изключен. То и как да е качествено? В Елдом Варна работят предимно лелки на средна възраст, за заплата близка до минималната. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия Аристон-и май ги правят във Фикосота - Шумен... И там за заплати към 600-800лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Joss Bomon написа:

Тия Аристон-и май ги правят във Фикосота - Шумен... И там за заплати към 600-800лв.

Завода на Теси е в Шумен, не на Аристон. Грешна Ви е информацията. Аристон (поне моя) e произведен в Италия , пише си Made in Italy. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Soviet Soldier написа:

пише си Made in Italy. 

А защо не пише EU, а?!

Хм ... Но не го мислете ... Вече не зная кой държи правата в България за тази марка .... и доста ядове и ходене имах докато не оправих един гаранционен такъв и отгоре на това (понеже бе за смяна) .... когато го подмениха не тръгна да тече нова гаранция, а продължиха съществуващата ... т.е. направо ми показаха, че следващо гаранционно няма да има и ще е или извънгаранционно или направо нов ...

Явно сте късметлия ....

Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"А защо не пише EU, а?!"

Какъв неудобен въпроса, а? 

И аз твърдо се съмнявам, че е дошъл точно от Италия. За да е от Италия, трябва да има шемпел "EU"  задължително. Това се отнася за всяка една стока, произведена от Европейския съюз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Колев60 написа:

Какъв неудобен въпроса, а? 

Може би наистина е сглобен в Италия, но определено да не е произведен в EU и затова ... Макар, че се съмнявам ... повечето "бяла техника" се глобява в Словения ...

Няма лъжа ... Made - Направен .... е, ако се ползва Гугле преводача е друго ... ;) Но няма да споря за английския де ... защото не владея достатъчно и българския ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ДиоиД написа:

Може би наистина е сглобен в Италия, но определено да не е произведен в EU и затова ... Макар, че се съмнявам ... повечето "бяла техника" се глобява в Словения ...

Няма лъжа ... Made - Направен .... е, ако се ползва Гугле преводача е друго ... ;) Но няма да споря за английския де ... защото не владея достатъчно и българския ...

По е важно да можем да си купим бойлер, отколкото да го мислим, кой го е произвел. И в Танзания да е правен, все ще е добре, че го имаме и ще се казва бойлер. Друг е въпросът, колко време ще изкара като бойлер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук сте в много голяма грешка. Италия е един от най-крупните ПРОИЗВОДИТЕЛИ на бяла техника. Който има понятие от ремонт на такава знае италиански фирми, като Термоват , Аскол и подобни. Всичко си го правят в Италия, сямо някои дребни компоненти по тях, като релетата ас китайски. Ако търсите маркова техника, която е съставена от китайски компоненти, обърнете се към Самсунг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не споря. Изказах мнение от много наблюдения, независимо, че в България имало и италиански фирми за електродомакинска техника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Soviet Soldier написа:

Тук сте в много голяма грешка. Италия е един от най-крупните ПРОИЗВОДИТЕЛИ на бяла техника.

Не мисля така .... но ... няма повече да разводнявам темата ... Известна ми е практиката .... с щампата: Made in ....

Прощавайте за лирическите отклонения .... Става въпрос за ремонтно-пригодност тук .... защото всяко изделие рано или късно трябва да се ремонтира ....

Нямам намерение да споря!

Аз казах!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.03.2019 г. в 2:14, Soviet Soldier написа:

. Който има понятие от ремонт на такава знае италиански фирми, като

Като производители на едни от големите боклуци по света.Италианската битова техника е ниско качествена.Това ще ти каже всеки, който има понятие от ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, badr написа:

Като производители на едни от големите боклуци по света.Италианската битова техника е ниско качествена.Това ще ти каже всеки, който има понятие от ремонт.

Мне, човек който има понятие от ремонт и е реалист осъзнава, че няма как примерно за 300лв колкото струва една италианска пералня Indesit да ти предложат качествен уред, който ще изкара 30 години. 30 години може да ти изкара едно Miele, само дето там цената е с още една нула отзад. Иначе казано, качеството струва пари. За 300лв. никой няма да ти предложи качество, защото за да е такава цената, е икономисано от всичко възможно. 

Колкото до бойлерите, специално като дизайн, качество на сглобката, качество на изолацията и ел компонентите, Ariston правят значително по-читави уреди. При мен емайлиран Елдом/Дипломат изкара малко над 5 години и протече след изтичане на гаранцията. Преди да изтече, беше ремонтиран по гаранция 1 път. Водата в него изстиваше за няколко часа, докато в Аристона стои топла с дни. По ел.компонентите за сега няма забележка, остава само да видя водосъдържателя, колко ще издържи. Пък и разликата в цените им не е никак голяма, италианските аналози да са по-скъпи от нашите с 50-тина лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 19 часа, Soviet Soldier написа:

Мне, човек който има понятие от ремонт и е реалист осъзнава, че няма как примерно за 300лв колкото струва една италианска пералня Indesit да ти предложат качествен уред, който ще изкара 30 години.

Човекът, който има понятие от ремонт знае, че няма Индезит, който струва 300лв.300лв струват Кроун, Нео и Санг.Трите  марки са един и същ контролер, но доста сполучлив за разлика от контролерите на индезит, които са крайно нечитави.В резултат боклуджаните от 300лв обикновено надживяват индезит.Аристон е същата бира.Същото производство на Мерлони.Много от моделите са пълен аналог на модели Индезит, нюанса е че скъпите модели на Мерлони са  Аристон.При бойлерите качеството е като на другите марки.То какво има в един бойлер, че да има солидни разлики.Всички сега карат първобитно дивашката технология - емайлиран водосъдържател прекръстен на металокерамично покритие.От това, боклукът , не става по-малко боклук, и в  последствие след макс 7-8г  се пука водосъдържателя.Истинския водосъдържател е от неръждавейка.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, badr написа:

Човекът, който има понятие от ремонт знае, че няма Индезит, който струва 300лв.

Или по-скоро човек който още не се е научил да ползва интернет по предназначение.
https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/indesit/iwc-60851-eco-p209023752/

преди 33 минути, badr написа:

Истинския водосъдържател е от неръждавейка.

Те щото иноксовите не протичат, нали? Ха ха

https://youtu.be/oRx4Xh1UxGs?t=71

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Soviet Soldier написа:

Или по-скоро човек който още не се е научил да ползва интернет по предназначение.

Ами напротив, както се вижда никъде няма цена от 300лв.И само едно предложение с 20% отстъпка и пак не е 300.

И да, нераждаемите не протичат, този Аристон не е такъв.Ръждата се вижда на клипа.А и пералните им с иноксов казан ръждясват.За какво казвам, че са боклуци.

Я потърси пробит неръждаем водосъдържател на елпром Варна. При 25г. професионален опит не съм виждал такъв и не зная за такъв случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badr написа:

Ами напротив, както се вижда никъде няма цена от 300лв.И само едно предложение с 20% отстъпка и пак не е 300.

И да, нераждаемите не протичат, този Аристон не е такъв.Ръждата се вижда на клипа.А и пералните им с иноксов казан ръждясват.За какво казвам, че са боклуци.

Я потърси пробит неръждаем водосъдържател на елпром Варна. При 25г. професионален опит не съм виждал такъв и не зная за такъв случай.

Виждам съм и под 300 промоции на Индезит. И кво 20лв са нищо, пералнята си е грубо казано по-близо до 300лв. а не до 400.  Ми какъв е бойлерът? Емайлиран ли? Ръждата е от шевовете ,те корозират и протича при инокса. И какви са тия перални индезит с иноксов казан? Аристон и Индезит поне от 10 години правят само с полимерни казани. Аз лично пералня с ръждясал барабан не съм виждал, но там сварката не е същата, тя е точкова, не като при бойлерите. 

Едва ли ще намеря видео, дори с пробит емайлиран, по простата причина, че са слабо разпространени в световен мащаб. Моите комшии преди години изхвърлиха неръждаем бойлер "Светлю Шишков", знам колко държи и неръждавейката. Има много добри емайлирани бойлери, имам познати с 19 годишен емайлиран Stiebel Eltron, който все още работи. 

Имам снимки, бях публикувал в форумът, като разглобявах Елдом, да им покажа на хората, колко са качествени българските боклуци. 

Като се почне от шуплите в емайла, дори и по фланеца (по водосъдържателя се бе сринал почти целия емайл):
7DgNoL9.jpg

Та се мине през криво монтирания водосъдържател: 
bNI3Odj.jpg

Като го цепих се оказа, че огромно пространство не е запълнено с пяна и за това водата изстиваше за нула време. Да не говорим за некачествените ел.компоненти. Самия техник дето идва да го прави по гаранция, каза че при тях подобни проблеми са чести. Елдом правят пълни боклуци, лично съм се убедил в това. Ако не дай си боже и Аристона замине, аз лично бих се насочил към gorenje или Stiebel Eltron.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване