Премини към съдържанието
ozic

Неизвестен проблем с блутуут мишка

Препоръчан отговор

ОС ми е Windows Home 10 64-bit и лицензирана. 

Имам мишка с блутуут, но изведнъж спря. Рестартирах, смених батерията, но нищо. Изчезна иконката и на блутуут. Четох в интернет как се пуска блутуута, но при мен няма такава опция, както е показано в менюто по разни клипове и снимки. Сега нито мишката тръгва, нито имам иконка за блутуут, нито мога да намеря къде е тази иконка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блутут се пуска със подходящите драйвъри. Ако си на лаптоп ти трябват само драйвърите, ако си на компютър както съм аз и ползвам блутут адаптер си провери дали е добре вкаран в USB-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мишката има ли си собствен приемник или се връзва към всеки BT?

Точен модел на мишката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лаптоп съм. Еми уж има драйвери. Как да разбера дали всичко е наред с тях и ако не е, то откъде да сваля?

Лаптопът е HP Spectre 13-af018ca

Мишката е Hama Bluethooth Mouse Canosa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Мишката има ли си собствен приемник или се връзва към всеки BT?

Точен модел на мишката?

+

В управление на хардуера има ли "!" или "?"?

Драйвери за лаптоп HP се свалят от сайта на HP!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ТУК ги има драйвърите за блутута на лаптопа ти, свали ги инсталирай, рестартирай и опитай да я свържеш отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От работния център (Windows клавиш + A) няма ли бутон Bluetooth долу ?

Пробвай с този драйвер: https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp84001-84500/sp84411.exe

Даже ако искаш може направо да си свалиш HP Support Assistant и той ще ти предложи всякакви липсващи драйвери да ги свали: https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp93001-93500/sp93097.exe

Ако пак имаш проблеми...

Като отвориш чрез въвеждане в старт менюто на services.msc услугата Bluetooth Support Service в какво състояние е (Status) ? С какъв Startup Type е ? При мене е на Manual ( Trigger start).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам подред:

Пламен_Петров_80: В управление на хардуера има ли "!" или "?"?  -  не знам какво е това.

Оскар: Свалих драйвера, инсталирах и рестартирах, но нищо.

Фриимен:
Нямам блутуут в работния център.
Драйверът е същия като на Оскар линка.
Свалих този асистент на HP.
Въведох командата в старт менюто и ми пише същото, което и на теб за блутуута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натисни с десен бутон върху старт бутона долу вляво, после Диспечер на устройства или Device manager.

- От там двоен клик върху Bluetooth ... би трябвало да е най-отгоре. Там ще покаже дали има някакъв драйверен или друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах и по всички редове, но няма блутуут.

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, plamen_petrov_80 написа:

Точен модел на мишката?

Wireless connectivity
Intel® 802.11b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 Combo

Трябва да имаш - да не си го спрял с клавишна комбинация или хардуерно копче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Wireless connectivity
Intel® 802.11b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 Combo

Какво е това чудо? Не знам какво съм правил. Натисках някакви неща, които гледах в интернет, но така и мишката не тръгна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не знаеш какво правиш натисни F1 и се премести от стола ....

4-ти път модел на мишката ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още нагоре съм писал модела на мишката!

Пак го пиша: Мишката е Hama Bluethooth Mouse Canosa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато вкарваш приемника и в USB порт чува ли се звук за включване?

Мишката свети ли отдолу?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато вкарваш приемника и в USB порт чува ли се звук за включване?  -  няма приемник. Вграден е - така ми казаха. На дъното на мишката има копче ОН/ОФФ. Пускам я и започва да си свети все едно, че работи, но курсорът не се движи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото нарочно тръгва от 1:20 , от там обяснява как ръчно да инсталираш Bluetooth устройството.

Може и това да опита ти изтегли точния Bluetooth драйвер https://downloadmirror.intel.com/28425/a08/Intel Driver and Support Assistant Installer.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фриимен: гледах клипа и следвах стъпките, но когато избера вляво Майкрософт не ми се показва блутуут реда в дясно. Линкът, който си ми дал ми тегли само някакъв драйвер за WiFi, но не го инсталирах.

Пламе_Петров: благодаря за линка, но не знам английски и ми е трудно да разбера как да оправя проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

QTranslate

Intel® 802.11b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 Combo  - общ модул са така, че пробвай да сложиш драйвера който са ти дали.

Да не знаеш английски не е срамно, да не си познаваш лаптопа също, но да не ползваш интернета пълноценно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-нагоре попитах какво е това: Intel® 802.11b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 Combo , но не ми отговорихте. Така че продължавам да се чудя какво е това, откъде се взема, къде се слага и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® - производителя на модула

802.11b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® - поддържаните стандарти от безжичния ти адаптер

and - и

Bluetooth® 4.2 - Синия ти зъб версия 4.2 - проблемната за теб част

Combo - ползва се за комбинирани устройства, може да го срещнеш при оптиките CD/DVD Combo, DVD/BR Combo

Не се взема, а е вътре в лаптопа ти (ако бе проверил сайта на HP щеше да знаеш какво имаш под капака), сложено е, но явно нещо се е омазало с драйвера му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ... тогава какво да направя, за да го заменя с работещ модул или нещо друго, за да тръгне най-накрая тая мишка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак е хубаво да пробвате дали мишката ще работи на друг компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай в диспечера на устройствата View/ show hidden devices(скрити) устройства и виж дали там го има!

За драйвър изтегли от Intel този https://downloadcenter.intel.com/download/28559/Intel-Wireless-Bluetooth-for-Windows-10?product=59485

ПП: Деисталирай първо стария ако го има!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване