Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Преди време пусках тема за конфигурация която ще ми служи за гейминг и от дъжд на вятър за стриймване но само на лига която на дали ще е проблем. Понеже видях че rx 580 картите доста поевтиняха и що годе си намерих но и вас да запитам дали ще стане. Конфигурацията е следната. Готова кутия с процесор: https://plasico.bg/lenovo-thinkcentre-m72e-tower-i5-3470-8gb-ram-500gb-hdd-dvd-rw-52150.html#upgrades Видео карта: https://plasico.bg/видео-карта-powercolor-radeon-rx-580-red-dragon-8gb-gddr5-power-c-axrx580-8gbd5-dhdm-66220.html и монитор: https://plasico.bg/fujitsu-b24t-7-led-черен-74517.html. От сега казвам не разбирам много много гледах клипове за различни игри с тази конфигурация вурвят си добре там на high с 70+ fps и така. Ако имате някви други предложения съм отворен за тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане но нямаш ssd захранването не се знае какво е на кутията и тази конфигурация е старичка връзва ти се 900 лв което не е много изгодно захранването най-добре да се смени ако се взима такава конфигурация.

https://www.olx.bg/ad/geym-kompcore-i5-3470-gtx1050ti-4g-ram8g-ssd120g-hdd500g-o-gtx1060-CID632-ID7JSwI.html#d0818d9cf4 и това е вариант

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знае се че най-много са 320W на подобни сглобки тоест видеокартата дори да се събира в кутията захранването не е достатъчно.

А и ще грее яко но парите са си твой. За такива машини (изключвам SFF вариантите) максимума е 1050TI поне до пускането на 1650.

п.с. За 20 лв. отгоре се взима Хасуел - http://alphacom-bg.com/product/1295/hp-prodesk-800-g1-toweri5-4570-8gb-500gb.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези маркови конфигурации няма да можеш да си включиш видеокарта с отделно захранване и ще трябва и него да сменяш, а повечето са с нестандартни пинове към дъното и ще ти трябва и преходник за новото захранване. Специално за леново 3 поколение интел без преходник не става, имах подобен. Или търсиш максимум до 1050 TI видеокарта, която не се нуждае от допълнително захранване, или сменяш захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре с какво захранване трябва да съм за да стане? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата, която си харесал, е само с 2 години гаранция, а по принцип са с по 3 години:

https://www.vario.bg/sapphire-pulse-radeon-rx-580-8gd5-11265-05-20g
Захранване 1x 8-Pin PCIe

Така че ти трябва захранване, което да има поне един такъв конектор и вече за да го включиш към дъното ако трябва си търсиш и преходник, принципно има по китайските сайтове евтини, проблема е, че се чака 1-2 месеца. И тази, която си харесал я има и в следния сайт, само питай по телефона пак колко и е гаранцията и ако пак е само 2 години, по-добре се ориентирай към друга марка:

http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-COLOR-AXRX580-8GBD5-DHDM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

580 8GB за 350 лв. в гаранция (повече от 2 г. ;) ) - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/288431-Продавам-почти-нова-XFX-580-8GB

Подходящо захранване 80 лв. - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/288438-PSU-Bitfenix-formula-Gold-450W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е дали има регистрация във въпросния форум и ако няма и си направи нова, продавача може и да не иска да му продаде видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би било странно. Така или иначе същите продавачи обикновено си пускат обявите и в продавалника или където им скимне.

В крайна сметка нищо не пречи да си направиш регистрация ако искаш да купиш или продадеш нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четеш ли въобще какво ти се пише? Захранванията на такива офис сглобки са с максимум 320W (примерно тази за която съм ти дал линк) съответно се иска карта без допълнително захранване.

Обсъдихме го и в предишната ти тема и в тази ти се каза и в следващата няма да е по-различно.

п.с. Ако не е ясно от слота се отдава до 75W тоест 1050TI е максимума и то не всеки модел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За купуване в железарския форум може и да стане, но за продаване ще трябва да се чака и да се трупат мнения, а там това хич не е лесно. Аз за втори път съм баннат перманентно и повече с тези идиоти няма да се занимавам. Някой като не им хареса и си заминава, нищо че първата ми регистрация имаше сигурно към 1000 мнения и беше на към 2 години.

Относно захранванията на марковите машини - най-малкото нямат освен нужната мощност и нужните конектори за заранване на отделна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз навремето продадох някакви глупости а определено не съм много активен (470 мнения от 2005 г. насам а преди години са били доста по-малко).

Правилата им определено не ги следя нито обръщам внимание на разни предупреждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре с една дума ако искам rx 580 трябва да дам 80 лв за захранване. Въпроса ми е ще ми върши ли работа за определените цели или да търся друго? По добре да дам 80 лв за захранване отколкото 50лв по малко за 1050ti. Не съм фен на nvidia и нищо тяхно няма и да купя. Така сега погледах и се чудех в крайна сметка едни казват че за гейминг вече е по важен процесора други видеото. Има възможност за i7 3370 но видеото трябва да падне на 4gb версия. Бюджета така или иначе е 1000лв. П.С. Ето SFF вариант https://plasico.bg/dell-optiplex-7010-sff-73542.html#upgrades

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно I5 ще спъва доста видеокарта като RX 580/GTX 1060 в повечето игри. С I7 пак ще има bottleneck, но ще е по-малък. Това на какво си фен в случая не е критерий, особено като си с толкова ограничен бюджет. Вземаш това, което ти е най-евтино и пасва на останалите компоненти. В случая с горния dell ще трябва да видиш вътре каква видеокарта ще се събере - ето какво представлява на картинката, няма да има достатъчно място за видеокарта, още повече че RX 580 и повечето други са двуслотови и да внимаваш с нископрофилни кутии:

maxresdefault.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи оставаме на 1050ti с i7 добре ли ще върви? Ако ще ми дава малко по добра производителност отколкото с i5 то няма смисъл. Гледах клипове с които почти нямаше разлика дали си с i7 или i5 с 1050ti.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи кои игри си гледал. Ако са по-процесорно зависими като Assassin's Creed последните серии I7 винаги ще дава по-добра производителност поради допълнителните нишки. А и новите игри вече все повече се възползват от допълнителни ядра/нишки на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и в различните поколения има известна разлика. Например с Хасуел I5-4570 ще е по-добре от колкото със Санди или Айви.  

Отделно дори да говорим за едно и също поколение има по-няколко модела с разлика в честотите.

Паметта също ще работи на по-ниски честоти с по-старо поколение.

п.с. Горе отново гледаш по--старо поколение процесор на всичкото отгоре е SFF за пари за който се взима Хасуел с нормална кутия

но явно не можеш да разбереш какво ти се обяснява за това спирам до тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но пак зависи и от честотата, както и от приложението, което се ползва. В някои игри стар I7 с повече нишки ще е по-производителен от по-нов I5 с 4 ядра без допълнителни нишки. За неговия бюджет мисля, че маркова машина с I7 или еквивалентен Xeon 3 поколение ще е най-добрия вариант, съответно като я комбинира с 1050 TI. И пак трябва да се гледа точно каква е машината и какви възможности има за добавяне на отделна видеокарта, да не се окаже, че няма място или трябва да се реже нещо от кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че му давам линк за Tower с I5-4570 а той гледа SFF с I5-3470 за същите пари обясненията явно не помагат.

За 570 лв. се сглобява чудесна машинка с GTX 1050TI а за повече може да се вкара и SSD за ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Roujin Z написа:

При положение че му давам линк за Tower с I5-4570 а той гледа SFF с I5-3470 за същите пари обясненията явно не помагат.

За 570 лв. се сглобява чудесна машинка с GTX 1050TI а за повече може да се вкара и SSD за ОС.

Аз напълно те разбирам но явно ти нещо не следиш явно какво пишеш. Погледни си няколко коментара по нагоре пишеш ми с изключения на SFF за това и постнах SFF за да попитам. Не знам пари ли ти предлагат, че все ми рекламираш тоя сайт. От пласико вземам 20% отстъпка та мога и i7 да взема за това и питам. Благодаря на Raze за доброто обяснение. Ще е i7 с 1050ti и ми влиза в бюджета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно написал съм с изключение тоест не гледай такива защото са лош вариант.

От къде ще купиш ми е през... ти си този които се набутва с по-скапан хардуер за същите пари защото не осъзнава че има избор.

В любимата ти фирма Хасуел в нормална кутия е 549 лв. което е 170 лв. отгоре сега разбираш ли защо не ти го предложих от там?

Отстъпката за която не беше споменал значи че ще ти струва 440 лв. което пак е 60 лв. по-скъпо.

Да не говорим че не дават информация колко точно слота са заети (остават ли свободни) колко е захранването и т.н.

п.с. Колкото до I7 отново Хасуел (4770) в нормална кутия се взима за 530 лв. а сега ходи си купи Айви или Санди за тия пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 1 месец ми предлагаха i7 4770 за 650 лв. с gtx 1060 3 gb ssd 128 gb 8 gb ram 500 hard захранването беше 520 w bronze разбира се само видеокартата имаше някаква гаранция докато се наглага да го взема и се продаде така че може да се намери стига да ти се занимава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване