Премини към съдържанието
bojoviki

Странно примигване на иконите на десктопа

Препоръчан отговор

Здравейте,от днес някакъв бъг или нещо друго се получи.Когато отворя някой от дяловете и вляза в някоя папка започват много леко да примигват иконите на десктопа.А странното е,че само при единия ми дял(D),след отварянето му,започват като в дискотека да примигват,много по-бързо.Машината е лаптоп Asus G752VY:Intel Core i7-6700HQ Skylake Quad-Core (2.60 GHz up to 3.50 GHz, 6 MB Cache, 14 nm, 45 W),8 GB DDR4 / 4 слота (3 свободни),Поддържа: М.2 PCIe (2280),1 TB HDD SATA 7200 оборота/nVidia GeForce GTX 980M, DDR5 - 4GB.Уиндоус 10.Благодаря

П.П.Не знам дали е от значение,но когато отворя въпросния дял D,няма проблем.Там имам под папка с филми.Чак нея като отворя се случва мигането.А понякога чак стават бели иконите,без снимка.Но това е за малко и после започват само да мигат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вирус?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Eclipse2G написа:

Вирус?

Мина ми през ума,ама само да го прави на точно единия дял?Но все пак проверих с Malwarebytes,нищо не откри.

И още нещо сега забелязах,дано ви помогне.Оставих по-дълго дяла отворен и забелязах,че някои от иконите не мигат,тоест не са всички.This Pc,Network,Recycle Bin и всички създадени txt файлове.Всичко друго мига,както и долу в таба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих пуснал една тема в другия раздел.  Malwarebytes  може да се ползва като допълнителна защита, освен ако не си я регистрирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Eclipse2G написа:

Бих пуснал една тема в другия раздел.  Malwarebytes  може да се ползва като допълнителна защита, освен ако не си я регистрирал.

Ами знам,че са натоварени.И преди да ги занимая и тях,да се уверим,че наистина е вирус.Но системата си работи безупречно,просто ей това мигане има засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи някъде видео на това мигане, да видим точно за какво става въпрос. Постоянно ли мигат и спират ли да мигат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Качи някъде видео на това мигане, да видим точно за какво става въпрос. Постоянно ли мигат и спират ли да мигат?

Когато е отворен прозореца с въпросния дял или по точно папката в дяла,си мигат постоянно,докато не я затворя.

Снимах го с телефона,дано да се разбира.https://youtu.be/hXZ6w8JFmFg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега отворих таск менаджера и в графата CPU Уиндоус експлорера си стои на 0,1%.Когато отворих проблемната папка,веднага скочи на 26%.Какво има във филмите,че да натоварват процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвате че сте сканирали с Malwarebytes Anti-Malware ...само че в какъв режим  ..ако е Threat Scan  и въпросната папка с филми е в директория  "D".. няма как да е сканирана папката...По скоро сканирайте само конкретната папака в Custom Scan...за да се види какво се крие в тази папка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bojoviki написа:

Сега отворих таск менаджера и в графата CPU Уиндоус експлорера си стои на 0,1%.Когато отворих проблемната папка,веднага скочи на 26%.Какво има във филмите,че да натоварват процесора?

И процесора е....? Видеокартата е.....? Принципно им изчислява thumbnails - големи икони, ако си направил да ти ги показва и докато ги обработи всичките е нужно време и средства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, icotonev написа:

Казвате че сте сканирали с Malwarebytes Anti-Malware ...само че в какъв режим  ..ако е Threat Scan  и въпросната папка с филми е в директория  "D".. няма как да е сканирана папката...По скоро сканирайте само конкретната папака в Custom Scan...за да се види какво се крие в тази папка

Благодаря,сега пуснах на Custom Scan.Ще пиша за резултата.

П.П.Приключи бързо,няма проблеми.Остава да затрия всички папки с филмите,за жалост.

преди 9 минути, Raze написа:

И процесора е....? Видеокартата е.....? Принципно им изчислява thumbnails - големи икони, ако си направил да ти ги показва и докато ги обработи всичките е нужно време и средства.

Още в първия пост съм упоменал.Но ето и за теб :Intel Core i7-6700HQ Skylake Quad-Core (2.60 GHz up to 3.50 GHz, 6 MB Cache, 14 nm, 45 W),8 GB DDR4 / ,nVidia GeForce GTX 980M, DDR5 - 4GB.Уиндоус 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не съм обърнал внимание, че първия пост е доста отдавна. Видях и видеото. Пробвай тези неща:

https://www.bynarycodes.com/desktop-icons-flashing-flickering/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Raze написа:

Да, не съм обърнал внимание, че първия пост е доста отдавна. Видях и видеото. Пробвай тези неща:

https://www.bynarycodes.com/desktop-icons-flashing-flickering/

Пробвах,по единия начин нищо не стана.При другия,не ми даде да изтрия файловете.Благодаря ти все пак.

Пробвах и още нещо,влязох с администраторския акаунт,там няма проблеми.Явно е само в моя профил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докарах я донякъде,но частично.В cmd пуснах sfc /scannow.Излезе съобщение,че е открило и поправило файлове.В под папката на дяла разкарах всички всички txt. srt. файлове.Сега не се появява това трептене,но започва когато отворя папка с филм.Така,че проблема си стои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий кеша на иконите. Използвай Disk Cleanup като маркираш всички чавки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Stoyannnov написа:

Благодаря,но това не го ли правих ръчно,от предоставения по горе урок?Или бъркам.Тук говориш за вградения инструмент на 10ката ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те зная кво си правил. Аз говоря за Disk Cleanup. Десен бутон на дял C:\ => Properties(Свойства) => Disk Cleanup (Почистване на диска) => маркираш всички човки и натискаш ОК. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Stoyannnov написа:

Не те зная кво си правил. Аз говоря за Disk Cleanup. Десен бутон на дял C:\ => Properties(Свойства) => Disk Cleanup (Почистване на диска) => маркираш всички човки и натискаш ОК. 

Пуснах го.Но ще пиша за резултата явно утре.Процедурата ще е бавна.Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Stoyannnov написа:

Току-що приключи процеса.Рестартирах машината и без резултат.Няма да е от кеша.Както споменах по-горе,ако вляза през администраторския акаунт няма проблем.Само моя се е прецакал нещо,но какво и от какво?Благодаря все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е от някой процес или сървис, на някой софтуер. Трябва да се прегледат процесите, които се изпълняват когато почне да премигва. Най-удачния вариант е Process Explorer, защото ще покаже под explorer.exe какво се изпълнява. Така ще се намери виновника. Ама като гледам май ти е писнало, затова бием чертата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване