Премини към съдържанието
p0llp

Образът в огледалото или снимката - Кое е по-близо до реалността?

Препоръчан отговор

Здравейте ! Понеже знам , че тук има доста професионални фотографи реших да пусна тази тема .. Защо на всички снимки и видеа излизам различно и  изобщо не мога да се позная .. , особено в профил имам чувството , че лицето ми е криво и супер зле изглеждащо . Имам се за нефотогеничен като цяло , рядко има снимка която да ме грабне .., докато в огледалата вкъщи като се видя не е така .. Забелязвам също така , че има разлика в това как излизам  между предната /задната камера на телефоните . Къде образа е най-близко до реалността , както хората те виждат в ежедневието?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се за един мюзикъл с Георги Парцалев. "Зех та Радке"

Където най се харесваш, там е най близо до реалността. Малко самочувствие няма да навреди.

Но по е важно Радка дали дава нишан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имам няколко професионални снимки  там нещата са доста по-добре отколкото тези снимки направени с телефона ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е в твоето лице, а в начина на работа на камерата (тези на телефона ти) така, че огледалото ти е истината. за другите снимки ако са с телефон да не са селфи а от далеч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледалото дава нереален образ и той, макар да ти харесва, не е истинският. А портретната фотография е доста обемист дял от фотографията изобщо. Накратко казано, обикновенните камери ,особено с по-добра разделителна способност, са в състояние да възпроизведат много точици, пъпчици, петънца и какво ли не от лицето, които после го загрозяват. За това има специализиран софтуер, който коригира всичко това и те прави да изглеждаш като бебешко дупе. Има и фотоапарати, които това го правят още при снимането. И не на последно място, добрата портретна снимка става и след старателно подготвяне на обекта-идеално избръсване, нелъскав крем, малко козметика и няма да се познаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката дава реален образ как изглеждаш. Не се харесваш, защото си свикнал да се виждаш в огледало, другите не те виждат толкова грозен, колкото си мислиш от снимки. Готино гифче, каква роля играе светлината при възприемането на обекти

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Огледалото дава нереален образ и той, макар да ти харесва, не е истинският

огледалното изображение е действително въпреки че е обърнато
снимката не може да придаде триизмерност на обекта и поради тази причина дори в спорта не се признават самостоятелни снимки, а се взимат множество, снимани под различен ъгъл
друг е въпроса, че психиката на човека си играе с образа в огледалото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, p0llp написа:

Понеже знам , че тук има доста професионални фотографи реших да пусна тази тема .

Аз пък от 2006г. до сега не съм разбрал, че било имало професионални тука.

Телефонът не го ползвай никога за снимки, ако искаш да си хубавец на тях.
Трябва ти обектив от 100 до 120 мм и да снимаш най-малко от два метра разстояние между фотоапарата и лицето ти.
Самият обектив не трябва да криви един квадрат да изглежда като бъчва .

После снимките можеш да си ги обработваш софтуерно ама на ръка, да си отстраняваш неприятни петна или пъпки и т.н. Не трябва да разчиташ, че софтуерът автоматично ще те разкраси, само ще те замъгли и ще станеш безжизнен.

Снимането навън на светлосиви облаци, да не грее директно слънцето върху теб. Иначе стават едни груби резки сенки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.03.2019 г. в 16:08, дръндю написа:

огледалното изображение е действително

В оптиката и в частност, в астрономията, действителен образ е този, който може да бъде ПРОЕКТИРАН на екран. Можеш да опиташ с едно огледало как стоят нещата. Всички други образи са имагинерни-те не съществуват като обекти за обработка. Действителен ( реален ) образ е този, който обектива на фотоапарата проектира върху матрицата, който окуляра на бинокъла/ телескопа проектират върху ретината на окото. Виж една реплика по темата от учебник по астрономия.

ооо.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че на снимка е реалната физиономия на човека(и на животното де :D ), защото огледалото дава огледално изображение, тоест лявата ти страна е дясна, а дясната - лява. Няма напълно симетрични черти и напълно симетрични очи, скули, вежди, устни и т.н. , затова не е едно и също това, което е на снимка и това, което се вижда в огледалото.

А за притеснението ти, че не си фотогеничен - има много красиви хора, които не са особено фотогенични и на снимки са нищо особено. Така че най-реално показва видеото и на живо. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво мислиш, ама има едни закони на оптиката, които не искат да се съобразяват с това което ти си мислиш.
Не е моя вината за съществуването на споменатите закони, други са ги открили и описали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Образът най-близо до реалността е в огледалото (плоското и качествено направено огледало ). Единственото е , че лявото става дясно ............защото е отражение ! :nono:

Всеки друг образ е в някаква степен трансформиран , деформиран и т.н. други въздействащи , прибавящи или отнемащи нещо върху образа фактори .

Съвсем друго е с рисунките . Тук могат да се подчертават или прикриват характерни особености , или пък обработка на снимка със софтуер.....неща които в действителност ги няма ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎4‎.‎3‎.‎2019‎ г. в 13:39, p0llp написа:

Здравейте !

Па ... здраве да ти е!

@ б9 ил 96 ти е отговора на непроследимия въпрос ... :)

Ми ... не се чуди ....защо, защо, .... ако, ако, .... Трябва да си признаеш, че не си по-близо от реалността, и че де факто  твоя "имидж" определя какъв си.

Всеки се самохаресва, но ... във Вас забелязвам, че не е така ... но определено е "хуха" темата ... щото Вие си знаете ...

п.п. Не Ви знам на кой слугувате, но това не е начина да се изявите ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване