Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

greengrass

може ли този тунер да бъде свързан към pc ?

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся си тв тунер, с който да записвам на компютър аналогов сигнал от видеокасети. Имам Gadmei usb utv 330, но започна да проявява дефекти при запис и търся нов. Питането ми е за тунер Gadmei TV6818E. Виждам, че има вход Ant-in, като този който ползвам и на моя стар gadmei, а в схемата е отбелязана връзка с кажи-речи всичко но не и с  пс/лаптоп. Вече имам плеър, който работи с продукти на gadmei - TVHome Media - през него пускам и записвам. Дали това ще може да се случи и с Gadmei TV6818E ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото аз виждам този тунер няма да можеш да го свържеш с лаптопа си. Търси други модели.

Наличния ти тунер - защо не вземеш мерки да не прегрява? Отвори, радиатор на чипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ще е жалко, ако не може. Други, които намирам като вариант, са Gadmei TV5821G и Gadmei Combo TV Box 2188, може би и с тях ще е така уви... Наличният ми тунер няма проблем с прегряването, там си е ок. Проблемът е в записите - докато е на плей всичко е нормално, по време на запис също картината върви гладко. Когато се пусне готовия запис обаче започват да се появяват квадратчета тип ниска резолюция в някои моменти, особено при бързо движение - не на целия екран, само в долната част. Това става за секунда-две, но пък е кажи речи през 2-3 минути и ме дразни. Записвам го на пал-двд, което е оптималният метод като качество/размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш в друг режим на записа, а после готовия файл да го минеш през допълнителен софтуер (примерно Handbrake).

За прегряването не е много сигурно, защото няма как да го премериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай тунера на друга машина, да не би да имаш проблеми със софтуер/хардуер? Ако ти прегрява машината и тротълва, може да не смогва да направи записа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях пробвал да записвам в друг формат - единственият с по-добро качество е  директният запис в AVI, който е 24000мб/час (пал-двд е 3600). Файловете освен, че естествено стават огромни не ми ги отваря никоя конвертираща програма. Иначе наистина са чисти, тези квадратчета при движение ги няма там.  На настолен компютър съм, имам и лаптоп, но е с по-слаби параметри. И двете машини са с Уиндоус 7 ултимат 64 бита. По принцип gadmei 330 го водят , че не върви на уиндоус 7, но инсталирах и драйверите и работната програма само с промяна в compatability mode преди стартиране на инсталацията и после преди стартиране на самата програма (иначе въобще не ми даваше да записвам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква конвертираща програма си пробвал? Ако се възпроизвежда нормално не би трябвало да не може да се конвертира, освен ако записа не е кодиран, но тогава няма да можеш да го гледаш с външен софтуер/плеър. Проблема най-вероятно е софтуерен и за двете неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега съм пробвал с Any video converter, WinAvi all in one, autoGK и virtualdub. Преди време ползвах Handbrake за двд рип и бях доволен от нея, може и за това да я пробвам. Ако проблемът е софтуерен би следвало да може да се отстрани по някакъв начин.

Благодаря за статията, но нямам добро мнение за тунерите с чинчове  - последните десетина години съм пробвал достатъчно такива и повече не желая да троша нерви с тях. Доскоро ползвах външен усб на AverMedia hybrid volar 830 и вътрешен pci AverMedia A177. За съжаление и двата се повредиха в разстояние на месец, а вършиха перфектна работа няколко години. При видеокасетите се появяват някои проблем със смущения в сигнала, които се отразяват по различен начин при pci и usb тунерите и с тези двата хубавото беше, че каквото не върви нормално на единия върви супер при другия и обратно. При Gadmei няма никакъв проблем със смущенията, но това с прецаканите записи при пал-двд е кофти и разваля цялата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, greengrass написа:

нямам добро мнение за тунерите с чинчове

Първо, това което съм дал не е тунер, а конвертор,  и второ - под видео касети се подразбира VHS и съответните видеоплеари с изходи чинчове и скарт. Тунера който имаш също получава видео и аудио по чинчове.

1013_img_Wed1109071118.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видеоплеърите имат изходи с чинчове и скарт, но връзката с тях е меко казано лоша - поне в моя опит. Не знам, може би лоша комбинация между вхс плеъри и тунери, но едва ли...Моят тунер gadmei UTV 330 има вход за кабел ANT, който ползвам за него и за предишните ми тунери за връзка с вхс-а,  и hdmi / usb за връзка с компютъра, но няма чинчове

gadmeiUTV330tvtuner.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Все пак реших да не купувам Gadmei TV6818E (най-малкото защото явно наистина няма да ми върши работа) , а да опитам да някак си да се справя с наличния gadmei. За съжаление все още не успявам да отворя записаните AVI файлове с програма с конвертиране, с хендбреик също не става (може ми липсва някакъв кодек). Иначе самите файлове ги пуска всеки плеър. Ако кача малък запис и пусна линка тук може някой от вас да го дръпне и да провери дали при него ще се получи отварянето.

Отделно от това искам да повдигна и още един въпрос, свързан с единия от предишните ми тунери - AverMedia duo hybrid A177 PCI, за който си мислех, че е повреден. Всъщност го виждам в device manager и го дава, че е уж в изправност, но програмата, с която работеше преди, не го засича - AVerMedia 3d TV. Искам да дам малко повече информация за ситуацията около този тунер, защото наистина ще се радвам ако някак си успея да го подкарам отново: Взех го преди 2-3 години втора употреба, без драйвери - човекът, който ми го продаде,  ми прати линк откъде да ги сваля, свалих ги, инсталирах ги и веднага тръгна. Наложи се да преинсталирам уиндоус наскоро - същата ос както преди - Уиндоус 7 ултимат 64 бита. Опитах да сложа основният драйвер, без който и преди не го засичаше програмата (абсолютно същия файл, който съм изтеглил на харда и съм ползвал преди години), започна да се инсталира и ..... заби. Ама стабилно, зверско забиване. Минаха десетина минути, то си забива - стържене от колоните, курсорът се влачи, все едно съм отворил 20 тежки програми на 15 годишна машина и това продължава дори след като махна апликацията на драйвера през таск мениджър. От такава позиция не можа и да се рестартира нормално, трябваше директно от копчето, после естествено и не стартира нормално...Опитах още няколко пъти да инсталирам драйвера, и всеки път се случваше това отново и отново. Пробвах три различни версии на уин 7 улт 64 бита, все същото. Опитах да променя compatability mode на exe-to на драйвера (така бях успял да инсталирам гадмеи) - пак нищо. Допълнителните драйвери се инсталират, пак с малки проблеми и забиване, но се инсталират. Програмата също. Какво се обърква с този драйвер ? Дори успях да го намеря в нета, в случай че нещо се е прецакало със стария ми файл,....е, пак същото. При положение, че машината е същата, операционната система е същата и преди се е инсталирало без проблеми - какво се обърква сега ? Приемам всякакви съвети по проблема и благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

62 bit - липсват ти 2 bit :)

За AverMedia duo hybrid A177 PCI - сменил си ОС-а съответно и драйвери на дъно, периферия - може да се кара с някой драйвер сега. Също така да не му харесва някоя версия на .NET, Visual C++ и т.н.

Може да се пробва и със смяна на слота му, почистване на контактните повърхности, проба на друга система, проба под друга ОС - виж там за коя точно е сертифициран - това всичкото за да се установи само дали е работещ или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изял съм 2 бита, вярно - коригирано е :) Драйверите за хардуера са ми същите, които съм използвал от диска, който съм получил при закупуване на компютъра. Конфигурацията ми я сглобяваха точно преди 2 и нещо години, октомври 2016, горе долу тогава взех и тунера. За съжаление нямам друг такъв слот и не мога да го сменя, нямам и нещо друго работещо с такъв слот за да проверя по него дали има проблем със самия слот. Самият тунер не е сертифициран за уин 7 въобще, но 2 години си работеше перфектно под тази система. Доколкото разбрах от човекът, който ми сглоби конфигурацията - процесорът ми работи оптимално само с 64- битови  ОС (сърбеше ме пак да напиша 62), и не поддържа виста и по-стари системи, само 7 и нагоре, но съм сигурен, че с 8 или 10 проблемите ми с тези тунери ще се увеличат съвсем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вземи си нещо с безкомпромисно качество и уникален софтуер... Аз ползвам Behold TV X7 и Т7. Драйвер от Win 2000 до 10, 32/64 bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...