Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем: Купих си видео карта за компютър втора употреба, от потребител в онлайн форум, но след получаване на картата по еконт се оказа, че не е работеща... Съответно в разговор с него, той твърди, че като я е изпращал си е била абсолютна работе, и отказва да ми възстанови сумата.... Та въпросът ми е, може ли да се направи нещо по въпросът, с жалба да някояй институция, при положение, че при тоя вид покупко - продажби, няма сключване на никакъв договор, а само горесподенция във въпросния форум, и след това получаване на пратката с наложен платеж по еконт....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Палежи, бухалки - оправят нещата. Нередовният - ти или той,  ще се страхува и ще компенсира вредите. Успех на един от двамата ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, rrock написа:

Купих си видео карта за компютър втора употреба, от потребител в онлайн форум

От кой форум?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От, Hardwarebg.com - има ли значение от кой форум е, имали разлика дали ще е от този сайт, или от продавалника или от базара, нешата на всякъде не са ли едни и същи, при покпките от такъв вид...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rrock написа:

От, Hardwarebg.com - има ли значение от кой форум е, имали разлика дали ще е от този сайт, или от продавалника или от базара, нешата на всякъде не са ли едни и същи, при покпките от такъв вид...

Не, не са едни и същи!

Какво видео купи, на каква точно система я пробва? На друга система пробвал ли си я? Колко си сигурен, че картата не работи?

Пратката с опция - преглед и тест ли беше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С опция за преглед и тест, но я получих в офис на еконт и нямаше как да я тествам, само я прегледах, пробвах я и на друга система, същата работа е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, rrock написа:

С опция за преглед и тест, но я получих в офис на еконт и нямаше как да я тествам, само я прегледах, пробвах я и на друга система, същата работа е....

А ти до адрес на Еконт ли поиска да ти я пратят или до твой адрес?

Не каза нищо за картата и за системата ти или за другата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До адрес на еконт се бяхаме разбрали, картата е Radeon RX 480 4 GB памет, 256 бита, GDDR5,, системата ми е CPU I5, ram 4 GB ddr 3, другата система на която я пробвах е с CPU I3, ram 8 GB ddr 4, и дава еднетични проблеми, още при включването преди зареждането на уиндоуса, вади картината на черти, и често блокира цялата система...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е, да дадеш гласност на случая в съответната тема в хардуербг. Опиши какво се случило. Как си разочарован. Нищо не губиш.

Ако можеш да докажеш, че наистина е получена дефектна, много вероятно е rager да му пусне мартенска честитка на автора на обявата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем, то явно друго не ми остава, освен да се надявам да го баннат от форума... а за сумата която заплатих, ще пия едно студена вода явно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвано ли е да почистиш PCI-E слота на компютъра и контактните повърхности на видео картата? Тази карта с какви захранвания я храниш?

Описания проблем звучи като проблем с паметта или с контакта в слота - с толкова инфо толкова.

Защо си се разбрал теста да е в офис на Еконт, след като там нямаш как да я пробваш (осен да занесеш цялата си система)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го бях съобразил това, за офиса на еконт.... Почистени са слотовете и на картата и нашината на дъното, захранването е Fortron 750 W, предостатъно е да я захрани... Явно проблемът си е в картата, и май, не виждам каво мога да направя, освен да я прежаля....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този нямаш ли му адреса? Най-малко в еконт би трябвало да могат да ти съдействат. Пусни си и жалба в полицията, че си станал жертва на измама. Ако след всичко няма резултат, може да пробваш да почистиш охлаждането на картата и да и смениш термопастата. Дай я и в някой сервиз за тест и диагностика. И друг път като купуваш нещо подобно втора употреба от човек, се разбирате да го прати на адрес и го тестваш пред куриера - има такава опция на еконт - куриера влиза във вас и пред него имаш 15-20 минути за проба. Ако всичко е наред плащаш, ако не - връщаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката с теста е само твоя!

Въпреки това тази карта остатъчна гаранция, тестов период - нещо (все пак ти си чел обявата ти си се спрял конкретно на тази - харесал си я заради нещо)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, rrock написа:

..., освен да я прежаля....

ами като купуваш без гаранция, така ще е 
уж евтиното често излиза по-скъпо, някой се отървава от поредния боклук 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма гаранция изтекла е преди няколко месеца то си го пишеш в обявата... На пратката от еконт му пише адреса, но ако, пусна жалба, как да докажа, че в действителност картата не е работила като са ми я доставили, аз му звънях и той твърди че всичко е било наред като я е пратил....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нищо не можеш да направиш, нито ти може да докажеш че не е раборила картата когато си я взел, нито той че е работила когато ти е изпратил. Пиеш една сдудена вода и следващия път ще знаеш, че не винаги нещо на далавера е далавера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш в грешния форум. Оплака ли се там, където е обявата? Иначе продавача всичко може да си твърди, видеокарта не се поврежда толкова лесно, особено ако е работила преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се оплакал там все още, но там и да се оплача, бях чел някъде из правилата на форума им, че наказанията за некоректни сделки са бан на потребителя, те друго няма какво да направят... Затова реших да пиша тук, дали има вариант за някаква жалба, но явно няма как да стане, той ще си твърди неговото, аз моето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако наистина си получил дефектна карта, се обърни към някого от админите и питай може ли да постнеш инфо за потребителя, че е некоректен.
За да имат другите едно на ум при с делки с него.

И си промени заглавието - некоректно е.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може, пише го в правилата за пускане на обяви, но наказанието най много ще е бан за самият форум... Сумата явно няма как да си възстановя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой няма да те компенсира със сумата от Hw, за твоята грешка, то е пределно ясно. Но и бана не е никак малко. Особено ако автора е с голям търговски рейт. Ще го помни дълго време. Все пак иде реч за най-големия форум в БГ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване