Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Телевизора ми  няма букса за 3.5мм жак да си пусна буфер, а не искам да давам 500лв за саундбар, искам да си свържа буфер с 2 колонки към Тв то, но не знам какъв преходник да взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И аз не знам, защото не знам какъв е телевизора и тонколоните които имате? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

И аз не знам, защото не знам какъв е телевизора и тонколоните които имате? 

Авторът на темата не ги знае, а ти искаш да ги знаеш или пък някой друг.Чюдя се, някои хора като питат, поне мислят ли какво питат!

Към автора на темата!

Такъв ли ти е телевизора или още не си го извадил от кашона?

660_cca9aed9bf9b1ef1d6cb7b80b7e962e7.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Колев60 написа:

Авторът на темата не ги знае

Аз като не знам нещо, показвам снимка на конекторите на телевизора и на буфера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, atinagold написа:

..., но не знам какъв преходник да взема.

Аз знам какъв ти трябва, ама се чудя дали да ти го кажа.
скарт изход има ли на твоя телевизор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде ти идва сигналът за телевизора? Ако е от цифров приемник, можеш да вземеш линеен сигнал за звука директно от него (без да се налага да минаваш през телевизора).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Белгиеца написа:

Щом знаеш защо трябва да ти казва? Дай да чуем и теб сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Белгиеца написа:

При някой телевизори без видео сигнал няма и аудио такъв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

При някой телевизори без видео сигнал няма и аудио такъв. 

А при някои, които не са предназначени  за Европеиският съюз няма и....скарт букса на телевизора. Тя е само и единствено за Европа, а за другите региони не е задължително да я има. Кажи му го на Белгиеца, за да го знае. Някои български вносители на телевизори не се съобразяват с тези изисквания и си внасят каквото им е изгодно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Колев60 написа:

А при някои, които не са предназначени  за Европеиският съюз няма и....скарт букса на телевизора. Тя е само и единствено за Европа и за другите региони не е задължително да я има. Кажи му го на Белгиеца, за да го знае.

:offtopic_s:

Мислиш ли, че не го знае, аз не вярвам, той знае всичко :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

ама се чудя дали да ти го кажа.

Ами 'що мажеш тогава темата?

преди 13 минути, Белгиеца написа:

Трябва ли да има? Особено ако не е за Европа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Белгиеца написа:

За да вкарам малко екшън в нея, я виж как реагирате хорово.
Все някой от вас ще се изпусне и ще му каже каквото му трябва.

Няма начин да няма начин.

Тука какво пише?

Цитат

"Здравейте, уважаеми зрители! Имате проблеми в работата, училището, университета, с приятелите, с гаджето, с родителите ? Или може би със съседите ?

Прибирайки се вкъщи, искате удобство и уют, но не. Телевизора ви е счупен. Имате проблем с интернета. Водата ви е спраня. Бойлера ви не работи ?! Лапмата е изгоряла

Вече имаме решение за всичките ви проблеми. Вземете си най-новия ни Белгиец! Освен, че има отговор на всеки ваш въпрос, относно личните ви проблеми, той знае и решението за всяка ваша неизправност в дома. Не пропускайте!"

Справка:

https://www.kaldata.com/forums/topic/237526-бисери-от-форума-версия-3/page/77/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, знам си аз, че простакът се убива само с мълчание, ама си мислех, че при теб може да не е толкова зле положението. Е, явно съм се заблудил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Преместих темата в правилния раздел.

Като начало буфери има по подвижния ж.п. състав, известен още като локомотиви и вагони.

Как да си изкарате звук от телевизора за към усилвател се пита със завидна упоритост в поне 50 теми. Ползвайте търсачката.  Изходът за слушалки не е подходящ. Най - добре е от линеен или оптичен, но тук гадатели няма за да ти знаят техниката у вас.

Моля въздържайте се от офтопици.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, atinagold написа:

Телевизора ми  няма букса за 3.5мм жак да си пусна буфер, а не искам да давам 500лв за саундбар, искам да си свържа буфер с 2 колонки към Тв то, но не знам какъв преходник да взема.

Като не казваш какъв ти е телевизорът, а нашият боб за хвърляне свърши, поне провери на гъ...рба на телевизора дали имаш чинчови изходи. Обикновено са "женски" изходи и са в различни цветове. Ей това е чинч:

spacer.png

После отиваш в някой магазин за електроника, като Елимекс, и си купуваш преходник, който в единия край да има поне 2 чинча (за ляво и дясно аудио), а в другия мъжки накрайник като за слушалки (3.5 мм).
По описания начин вързах субуфер с колони към телевизора на майка ми, който е стар Краун с кинескоп.

Ако обаче НЯМА чинчове, а само СКАРТ, там не мога да ти помогна.

преди 54 минути, Колев60 написа:

Тука какво пише?

Цитат

"Здравейте, уважаеми зрители! Имате проблеми в работата, училището, университета, с приятелите, с гаджето, с родителите ? Или може би със съседите ?

Прибирайки се вкъщи, искате удобство и уют, но не. Телевизора ви е счупен. Имате проблем с интернета. Водата ви е спраня. Бойлера ви не работи ?! Лапмата е изгоряла

Вече имаме решение за всичките ви проблеми. Вземете си най-новия ни Белгиец! Освен, че има отговор на всеки ваш въпрос, относно личните ви проблеми, той знае и решението за всяка ваша неизправност в дома. Не пропускайте!"

Справка:

https://www.kaldata.com/forums/topic/237526-бисери-от-форума-версия-3/page/77/

Пропусна да обявиш и цена. Примерно 199.99 лв., ако поръчат в следващите 24 часа. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да напиша модела, извинявам се много ми е напрегнато на работата.

Обикновен буфер имам със 1 кабел който е 3.5мм жак и влиза в телефон или нещо. SAMSUNG UE-50NU7472 4K Ultra HD LED

Редактирано от Филипов
Няма кьорави! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Има оптичен аудио изход, него използвайте. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LOGITECH Z333 2.1 40W 980-001202 това мие  буфера дайте линк от технополис да поръчам кабел

Редактирано от Филипов
Няма кьорави! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може да се потърси някакъв конвертор, но не казвате какви са тонколоните. 

https://www.ebay.co.uk/itm/SPDIF-Coax-Optical-Digital-to-Analog-RCA-3-5mm-Audio-Converter-1-5m-Optic-Cable/302276995109?epid=8003842225&hash=item46611ce825:g:TJoAAOSwuLZY6H-d&redirect=mobile

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е разправия със ебай нито имам карта нито искам да поръчвам от там, благодаря, ще си купя саундбар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, atinagold написа:

Много ми е разправия със ебай нито имам карта нито искам да поръчвам от там, благодаря, ще си купя саундбар

От тук става ли, но е по- скъп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и 200лв ще дам за кабел, не е проблем за парите, не че съм богат но не ги ценя работя купувам работя купувам, така сега ще го поръчам и ако ми хареса как свири с буфера ще черпя, а има ли с него кабел които да го свърза до телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кабелите за връзка би следвало да са налични в комплекта, но попитайте когато се обадят за потврждение на поръчката. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, AAUUXX написа:

Кабелите за връзка би следвало да са налични в комплекта, но попитайте когато се обадят за потврждение на поръчката. 

И кабел сега трябва да взема и май е

Cable AV Optic, Toslink-M/M, 1m, Roline 11.09.4381

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване