Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Две или повече поръчки от AliExpress от различни продавачи

Препоръчан отговор

преди 5 часа, Meri Meri написа:

Нашата последна беше над 80 лв., обикновенна, без обмитяване. 

Както съм написал по-горе зависи от доставчика на пратката, DHL директно вкарват пратката на митница

преди 3 часа, Белгиеца написа:

Колко се плаща за доставка от германския амазон до София ?

От английския амазон за 9 пауна ми доставиха детска играчка за 4 дни. Това е предимството на европейските складове, а и доставката беше до адреса, посочен от мен. От Германия предполагам, че ще е поне 10Е, можеш да провериш преди да си извършил плащането (checkout) и ако не ти хареса цената да се откажеш

преди 3 часа, Can Oa написа:

Поръчвал съм за 50 и 70 лева не е имало проблеми. Питам защото мисля сега да поръчам за 115лв. и ако ще ме цакат ... няма да има смисъл от поръчката.

ти се решаваш - провери кой ще ти достави стоката. познат получи три телефона, но на четвъртия си плати на митница и за другите три :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 69
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Щото всеки който е стигнал до тук не е толкова тъп че да не може да ползва Google. От коментара се разбира че става дума за шведската а курса е около 1.85 лв.

Малко безсмислен спор водите - нали знаете в крайна сметка всички стоки откъде идват... Аз лично поръчвам през ebay от китайците. Плащам с PayPal и ми е на ...... дали, какво и как. Като не ми из

А за пощальони не си ли чувала?  Ми незнам, във всеки град може да е различно. Спред мен, мързи ги да се разкарват....    

Публикувани изображения

преди 5 часа, chasovnik написа:

От английския амазон за 9 пауна ми доставиха детска играчка за 4 дни. Това е предимството на европейските складове, а и доставката беше до адреса, посочен от мен. От Германия предполагам, че ще е поне 10Е, можеш да провериш преди да си извършил плащането (checkout) и ако не ти хареса цената да се откажеш

Как да стане да го проверя, като не живея в България ?
На мен поръчките от френския и германския амазон ми ги доставят безплатно до входната врата в Белгия.
Но ви питам вас в родината по колко ви взимат за доставка, защото не мога проумея що чакат по 60 дена да им дойде нещо от Китай, да му плятят 20 процента ДДС плюс допълнително и за мито, като може да дойде от Европа без мито и ДДС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Белгиеца написа:

Но ви питам вас в родината по колко ви взимат за доставка, защото не мога проумея що чакат по 60 дена да им дойде нещо от Китай, да му плятят 20 процента ДДС плюс допълнително и за мито, като може да дойде от Европа без мито и ДДС.

И защо ти е, да ни питаш, колко ни взимат и колко чакаме, и колко % ни е ДДС за мито, като не си  в БГ.

Дай твоето предложение еквивалент от Европа без мито и ДДС!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде ще ти мине за подарък за 8-ми март
https://www.idealo.de

пишеш там какво търсиш и ти изкарва кой европейски сайтове го продават и линкове към страниците им с предварителни цени, плюс как се е държала цената през последните месеци, дали е падала, дали се е качвала
има го същия и на .фр за предочитащите френски език.
Като провериш първо всички възможности да си го купиш като бял човек, от бяла държава и да ти дойде след 4 дена и да можеш да го върнеш веднага ако не ти харесва и да си получиш парите, без да зависиш от някакъв си смрадив азиатец, чак след това им се покланяй и падай на колене пред китайците.
Трябва да имате европейско достойнство, а не да ви мачкат някакви си китайци, да ви разиграват като маймуни.
Като искат да ви продават нещо китайците, да ви го пращат от складове от Европа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Белгиеца написа:

Хайде ще ти мине за подарък за 8-ми март
https://www.idealo.de

Благодаря за подаръка! :) Така ме трогнахте! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

Ще ти дам пример: днес поръчах от Алиекспрес телефон,който с доставка с DHL EXPRES ми излиза за 417лв. В сайта който си дал е минимум 249 евро ( без доставка ).

Когато на логото на търговеца има този банер HTB1OB6gc6fguuRjSspk5jXchpXax.gif  доставката не минава през митница.

P.S.  Телефона е Xiaomi Redmi Note 7, и сам можеш да сравниш цените.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Белгиеца написа:

Как да стане да го проверя, като не живея в България ?
На мен поръчките от френския и германския амазон ми ги доставят безплатно до входната врата в Белгия.

Не мога да разбера защо задаваш безсмислени въпроси, на които сам си дал отговор? Написал си , че си с безплатен шипинг до твоята врата, защото живееш в чужбината. Супер си!

Все пак Търговците товарят най-много юзърите/потребителите от по-бедните държави и за пример щети дам само това: Берлин-София–Берлин с нискоторафна компания цена 10Е с таксите за швабата и 40Е за БГ-то София-Берлин–София. Същото е и с букване на еднакви хотелски стаи в един и същи хотел в Лефкада, Гърция. Тези примери са реални, но нищо не мога поне аз да направя.

Поздрави и приятно пазаруване!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

Ще ти дам пример: днес поръчах от Алиекспрес телефон,който с доставка с DHL EXPRES ми излиза за 417лв. В сайта който си дал е минимум 249 евро ( без доставка ).

Когато на логото на търговеца има този банер HTB1OB6gc6fguuRjSspk5jXchpXax.gif  доставката не минава през митница.

Това е интересно че не минава през митница.
Но, я ми кажи ако искаш да го върнеш колко ще ти струва това удоволствие и дали въобще някога ще си видиш парите обратно ?
Аз на амазоните им връщам стоки от разни китайци и турци, но изпратени от амазона.
Връщането ми е безплатно. Дават ми един етикет да залепя на колета и пощата ми го приема без марки и го праща да локален склад на амазон в Белгия. От там техните камиони си го връщат в Англия, Франция или Германия, според това от къде е тръгнала поръчката. Парите ми ги връщат след като са си получили обратно стоката и са проверили че не съм я потрошил нещо. Пращат ги до сметката към картата за около 10 дена са се върнали там.
Щото някакси ми се вижда тъпо да изгубя 417 лв , понеже съм спестил 40 евро при поръчката. На тези играчки като им се окаже дефектна батерията или нещо не ти харесват, става много интересно, ако не можеш да ги върнеш.
Особено ако продавачът китаец знае от статистиките които си води, че например 80% процента никога не поръчват повече от 1 път от него, щото всеки търси да е 2 лв по-евтино и пазарува постоянно от различни доставчици. Пък то в Китай има много търговци, цял живот да купуваш от различен и пак не можеш да ги изредиш всичките. 
Когато съм търсил при китайците разни малко продавани стоки, никога не съм видял в условията на някой от тях да пише че връща парите без причина от моя страна. Не съм и видял да ми предлага безплатно да му върна стоката. А и как ще стане това безплатно чак до Китай ?
Ще ти дам един пример.
Купувам два приемника от германски сайт за сателитни чарколяци. Изгаря единият трасформатор. Хубаво, ама не мога да го върна безплатно до Германия. Трябва аз да платя в пощата. Иииииииии ... еми няма смисъл от операцията. Просто следващия път вместо от този магазин, ще поръчам приемник от амазон, пак за същите пари. Понеже връщането е безплатно и имаш право и да не ти харесва. И при германския магазин уж имам право да не ми харесва, ама аз трябва да си платя връщането и кога ще ми върне парите, един господ-бог-човеко-мразец знае.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно 17 лв. с Бг пощи.

Всичко зависи от причината за връщане и търговеца. И тук всеки търговец си държи на реномето и при положение че е продал няколко хиляди тел. , сам си отговори дали заради един тел би рискувал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи 17 лв. връщането до Китай. До тук добре.
Ама дай примери на китайски търговци от али, които ти връщат парите без да има причина, просто си ядосан че си чакал 20 дена повече и си искаш парите. Става ли така при тях? Или не можеш да разбереш как се ползва смартфона и се отказваш да ползваш какъвто и да смартфон и да ти върнат парите, става ли ? Или още по-вероятно, мислил си че ще му изкарва батерията по 7 дена непрекъсната работа, да можеш да си получаваш и-мейли на него  и по сред нощ от Канада, пък той след 48 часа иска ново зареждане. Щото на мобилния ти GSM му зареждаш батерията един път на 10 дена и не го спираш изобщо. Тогава връщат ли пари, или китаеца отговаря, че който се е минал да си купи такава играчка, е длъжен да знае предварително какви мизерии ще му прави ? Или пък не знаеш кво е това Андроид 4 и купуваш смело, ама като го получиш съседката ти се смее че не си купил поне Андроид 7. 
После, мненията на потребителите в али на български ли са ?
Ами ако знам само български ...
Гледам че може да им се обажда човек на руски за информации разни, ама не съм пробвал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж.....не искам да водя безмислени спорове с теб. Включих се в темата, за да помогна на автора и да обясня, че не всичко минава през митница и , че цените са по-евтини.

Всеки сам си решава какво, от къде  и как ще си купи, и всеки си има глава на раменете да мисли с нея, преди да поръча/купи.

Освен този форум, има още една камара форуми и фейсбук групи за съвети и помощ при онлайн пазаруване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kamen Zhelyazkov написа:

Виж.....не искам да водя безмислени спорове с теб.

Как да са безсмислени, разни азиатци ви се подиграват заради няколко стотинки по-евтино, а вие отказвате да се държите като бели хора европейци.
Трябва малко повече достойнство. България е част от огромен пазар, в който има правила и добро обслужване, ама не от диваци ще поръчват, които само гледат паричките да приберат и после край.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Белгиеца написа:

Ами ако знам само български ...

Кварталната железария, а и не само тя, точно на такива разчита... 

Пак си сложил старата грамофонна плоча. Едни и същи глупости и тука.... 

Амазона и Алито, е грешно да се сравняват. За скъпа техника, за чупливи стоки - ок. 

За дребни консумативи, части, флашки, зарядни, блесни, вибрели и още стотици дреболии - алито е незаменим. :)

П. С. Ич не обичам да се повтарям, осебено в случаите когото пиша от тел... Ама за теб, ще направя изключение.... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Zaza Zaraza написа:

- алито е незаменим. 

За тебе може и да е незаменим, ама за нас в белите държави където сме разглезени с добро обслужване, алито е като да ме настани някой в сламена колиба на морето, вместо в 4 звезден хотел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм съгласен. Разгледай темата на алито в андроид форума. Има колега от Австрия, който интензивно поръчва от алито. Защо той го прави? А и такива подобни случаи има доста. Все пак говорим за милиарди потребители на алито в световен мащаб..... Белгия е като капка в океана..... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Zaza Zaraza написа:

Има колега от Австрия, който интензивно поръчва от алито. Защо той го прави? 

Защото навсякъде има хора болни от скъперничество.
Също както навсякъде има хора изпаднали в зависимост от никотина.

http://dobromirdimitrov.blog.bg/tq-i-toi/2009/10/17/pay-it-forward.417381

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съперник?! Пак грешка. Неуместна дефиниция, за хора който имат стотици онлайн поръчки и хиляди лева от транзакции.... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Zaza Zaraza написа:

Съперник?!

Сори... Изял съм една буква. Да се разбира - 'Скъперник'. Трябва да внимавам, че има риск сам да започна да си говоря.... :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Zaza Zaraza написа:

Скъперник?! Пак грешка. Неуместна дефиниция, за хора който имат стотици онлайн поръчки и хиляди лева от транзакции....

Еми нямам по ръка описание на средно между краен в поведението си скъперник и такъв който е почти болен от скъперничество. У наше село им викаме скръндза.
Жалкото е когато на някой на когото не му липсват пари, е яко стиснат и обръща внимание само да е 20 стотинки по-евтино.
А трябва да се мисли глобално. Кое е по-важно, да те обслужват качествено и да имаш право да си искаш парите без причина, или да те обслужват същества които нямат никакво желание да се грижат за твоя интерес ?
Аз предпочитам да ме обслужват от европейски складове, хора които за принудени да спазват законите на ЕС.
Да бе, от над два милиона българи избягали от родината, нали знаеш колко са отишли да живеят в Китай на китайски навици да са подвластни. Умните хора бягат на Запад, защото животът е устроен по-нормално и имаш права.
Като не искаш да платиш половин процент по-скъпо купувайки от европейски складове, ти получаваш китайски живот, а не европейски. Също както в България се разписвате за минимална работна заплата, за да спестите пари от осигуровките за здраве и после ревете че няма здравеопазване. Е, като не поддържате европейските практики осигуряващи права на потребителите, си оставате с китайско обслужване.
Трябва да им обявите бойкот на китайците от али, да ги принудите да дойдат да работят по европейските стандарти на обслужване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това макаре е изпратено от германските пощи още на 9 март, но при проверка на трак. номера, още го няма в системата им....Муни. Тия белите държави има какво да научат от китайските пощи.... 597d79c7987eed7639eb145655c21ade.jpg

А някой има ли го това химикалче, че служебните никакви ги няма.... ee75cd59297dde4acc5729d79b51f85d.jpg

Не че съм фен на марката, но визуално ми харесва. Предпочитам да го чакам 60 дена от Китай, вместо да се задоволя с избора на близките магазинчета....

95e047062db59d1607a7920fc2563255.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.03.2019 г. в 11:53, Белгиеца написа:

Като не искаш да платиш половин процент по-скъпо купувайки от европейски складове

Начи, поръчах си едни кабеляци от али-то за 99 крони с доставката, два броя един и същ преходник. Тука в Швеция във физически магазин го няма, само в онлайн, един брой струва 320 крони. Производителя е един и същ. I rest my case.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото всеки който е стигнал до тук не е толкова тъп че да не може да ползва Google.

От коментара се разбира че става дума за шведската а курса е около 1.85 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко безсмислен спор водите - нали знаете в крайна сметка всички стоки откъде идват...

Аз лично поръчвам през ebay от китайците. Плащам с PayPal и ми е на ...... дали, какво и как. Като не ми изнася си взимам парите обратно.

Само че досега няма нещо да не съм бил доволен. Обслужването на китайците изобщо не отстъпва на западните, само са по-далече и немския/английския им е по-лош. Даже често ти пращат новото нещо без да искат да им пращаш старата стока при оплакване.

Жена ми е поръчвала рокля от китайска станица, която тук няма пипане а ни стъпи на 130 евро с митото и ушита по нейни мерки. Дойде перфектно изработен продукт, изработен точно по мерките и то с месец по-рано.

Обратни примери могат да се дадат също много. Всичко е въпрос на случване. Само че досега не ми се се случвало стока да не ми дойде от Китай, даже идва много по-бързо от дадено време. Докато от Германия няколко пъти се налага да си взимам парите от PayPal. Даже в момента връщам седалка за бебе, защото малката не и допада и не мога да закопчея колана, въпреки че колата ми е в списъка с поддържани. На мой приятел днес във фирмата му дойде втора пръчка и макара и на първата поръчка липсваше резервната ролка на макарата а на втората направо беше отчупена част. И сега се почва звънене, пращане обрано и прочие.

Всичко е до късмет в крайна сметка. Също на колега му се случвало да поръча 5 Айфона а да му дойде пакет с рекламна химикалка...

Всеки си преценява риска сам и дали спестените пари си заслужават. Като цяло могат да спестят много пари и то не от това да си скръндза а просто ако човек не иска да плаща ненормална надценка за същия продукт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване