Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

търся програма за следене на трафика, който влиза и излиза от компютъра.

Но не само като обем, а и като информация, кой софтуер тегли или евентуално праща или препраща данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, A. Tosev написа:

Здравейте,

Но не само като обем, а и като информация, кой софтуер тегли или евентуално праща или препраща данни.

Здравей!

Аз ползвам от много дълго време  малка и много удобна програмка на име  NETWorx 5.5.5.0  До версия 5.9 програмата беше безплатна. Аз съм се спрял на версията, написана по горе защото има всички функции за следене на трафика в реално време и правене на отчети. Последната автоматично се пуска след включване ма компютъра и менюто го има и на български. По надолу ще дам снимки на отделните менюта за техните настройки. Можеш да я увеличаваш и намаляваш така, че да не ти пречи на екрана. Заставайки с мишката върху нея, минава във фонов режим за свободен екран. Във всяко едно отношение не само ще Ви хареса, но ще ви върши и прекрасна работа. Инсталацията е много лесна, само преди това трябва да инсталирате   NET Frameworks 3,5 или 4, след него програмата и рестарт на компа.  От там нататък остава да си я настроите по ваш вкус и да си следите трафика във всяка секунда, преминаващ през компютъра. Може да прави дневни, седмични и месечни отчети във текстов фаил, да го разпечаташ или да го пратиш на нужния адрес.Опитайте я и ви желая успех.

Ето ви малко нагледна информация.

Ако не може да я намерите, което често се случва, съобщете и ще Ви дам линк за изтегляне Тук не мога да я кача, поради това, че е около 4,5 мегабайта а форумът позволява до 3

Ето линк за изтегляне. Написаното в червено, започващо с   !   е паролата за изтегляне на папката, в която има и картинки за настройка на всяко едно меню!

https://mega.nz/#F!yItCkYTD!Un3koy_cYFWe1aWgkh0t1Q

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

ScreenShot003.jpg

ScreenShot004.jpg

ScreenShot005.jpg

ScreenShot006.jpg

ScreenShot007.jpg

ScreenShot008.jpg

ScreenShot009.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да споделя, което е ВАЖНО поради изтичане на времето за редакция. 

След инсталацията задължително махате отметката за обновление, щото ако я има, а Вас ви няма дълго време на компютъра, а той е включен, то програмата ще се обнови до платена версия, което няма да Ви хареса. Менюто се намира още на началния или вторият екран, горе вляво.

Как се променя големината и прозореца на програмата върху екрана? 

Ето как  Избираш второто меню "Графика"  Третата позиция от горе надолу , вляво е "Прозрачност на прозореца в проценти. Махаш отметката и само кликваш на "Потвърди" без да избираш край. Сега отиваш на програмата  и с ляв бутон я влачиш на мястото, което искаш. Размера се регулира като застанеш в краищата на прозорчето и натиснеш ляв бутон на мишката със задържане. Почваш да разширяваш или намаляваш, плъзгайки с мишката. Щом превършиш, връщаш се и поставяш наново отметката, приложи и край.  Това е с няколко приказки. Ето и различни положения на програмата върху екрана:

ScreenShot003.jpg" Прозрачност на прозореца в 

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

ScreenShot003.jpg

ScreenShot004.jpg

ScreenShot005.jpg

ScreenShot006.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A. Tosev написа:

Здравейте,

Това, дето си го мислиш, е горе-долу невъзможно. Имам твоя проблем от около 10-тина години и с "развитието" на софтуера, се задълбочава. Уви, аз под Уиндоус се предадох преди много време. 10-ката е като разградена лавада - праща наред и безчет. И не е само до ОС, а и до програмите. Една Мозила да си пуснеш, ще "размята" криптиран трафик до минимум 20 адреса и то без още дори да си натиснал Ентър на въведения адрес. Важно е на абсолютно всеки един софтуер за Уиндоус да гледаш като на вирус и да го подлагаш под лупа. Примерно аз така и не намерих читав платен файъруол за Уиндоус 10. Изпробвах ги, но и снимфех трафика под Линукс - греда. То, дори е очевадно.. Например ЕСЕТ Смарт Секюрити, уж блокирах с нея наред и всичко и ми изписа, че им ъпдейт за антивирусната... Мани, че я гепих през линукс-а, че не е спряла всичко, ми и се издава - как ще ми покаже ъпдейти като съм блокирал всичко? Андроид, Уиндоус 10 - много трудно може да хванеш кое какво прави по устройството ти. Обаче може да сложиш един Линукс да ги снимфи и да се дзвериш, после с ip tables/nft ables и DNS да сечеш дивашката докато не ти откажат сумати услуги. Има гадни програми, като Adobe Creative Cloud, който, за да работят, не трябва да си филтрираш трафика. Това са действително гадни програми, които периодично изискват неограничен интернет. В смисъл искат достъп до сървъри на Амазон, Гугъл и още 9082423849 места. Няма начин да искаш от Адоби ендпоинтс и да пуснеш достъп само до определените адреси, на определените портове по дадените протоколи.

Та, ако искаш да се стресираш, качи си wireshark . Дали ще гепи 100% от трафика на Уиндоус, пробата е с друг комп. Само трябва да имаш място на диска колкото ти е трафика. Ще изкопира пакетите, ще гледаш какво ти влиза и излиза от машината, до кои адреси - всичко. Ест, няма да знаеш поради каква причина - коя програма, но и да знаеше, няма кой знае какво да направиш под Уин, заради това е безсмислено. Да се мъчиш да филтрираш трафик на Уиндоус 10 е като да пикаеш срещу вятъра - блокираш тука, то праща там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Андонов Андонов Васил написа:

Васко!

От мен, благодарности за линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, Колев60 написа:

Васко!

От мен, благодарности за линка.

Моля :) 
Дано върши някаква работа на автора на темата (а и на теб)- Wireshark&Microsoft Network Monitor (Microsoft Message Analyzer) според мен ще му свършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Благодаря за информацията! Засега  пробвах акулата и Microsoft Message Analyzer. За съжаление не дават самия софтуер, което е най-важното. Смятам да поразгледам и останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, A. Tosev написа:

Здравейте отново,

Благодаря за информацията! Засега  пробвах акулата и Microsoft Message Analyzer. За съжаление не дават самия софтуер, което е най-важното. Смятам да поразгледам и останалите.

Така е. И аз ненапразно  замълчах при второто Ви изречение, защото след като имаш вкаран интернет кабел в RJ45  порта на компютъра, веднага ставаш зависим, какъвто и софтуер да ползваш. Пожелавам успех в начинанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нещо простичко и безплатно за слушане на мрежовата карта: NetworkTrafficView
Работи с администраторски права!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване