Премини към съдържанието
franchesko

Коя марка от изброените автоговорители, свири най-добре според вас?

Коя от изброените марки автоговорители според вас свири най-добре?  

5 гласували потребители

1. 1. Коя от изброените марки автоговорители според вас свири най-добре?

Препоръчан отговор

Всъщност сондирам мнения за едно сетче.Но май ще бъде комбинаци от всички изброени.нещо от сорта,:  на корите отзад трилентови среди на  Pioneer, във вратите едно лентови ниски на Alpine, в таболото високи на Hertz, и дълбоки ниски в специялен буфер на JBL под шофьорската седалка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Насдписите не свирят. Важни са много други неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве тя е и марка кола не кара, ама хората  гледат предимно тях, а не как е конструиран блока , да ли е чугун или алуминий.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЯМА добре свирещи АВТОГОВОРИТЕЛИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Темата не е сериозна, без конкретни говорители, размер, честотна лента, импеданс и усилвател на който ще свирят е всичко празни приказки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като компромис се прави озвучаване с ВИСОКОГОВОРИТЕЛИ за тонколони след сериозни изчисления и преработка на купето на автомобила, но с уговорката, че в автомобил не може да се постигне качество!

преди 3 часа, Eclipse2G написа:

Зависи от модела.

Модела на кое....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, nickolaycho написа:

Като компромис се прави озвучаване с ВИСОКОГОВОРИТЕЛИ за тонколони след сериозни изчисления и преработка на купето на автомобила, но с уговорката, че в автомобил не може да се постигне качество!

Става, но излиза по- скъпо, защото за да свирят прилично на автоусилвател трябва да са поне 90db, има и добре свирещи автоговорители, разбира с не за по 20лв от Илиянци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, AAUUXX написа:

Става, но излиза по- скъпо, защото за да свирят прилично на автоусилвател трябва да са поне 90db, има и добре свирещи автоговорители, разбира с не за по 20лв от Илиянци. 

Съгласен, но....кеф цена няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, AAUUXX написа:

Темата не е сериозна, без конкретни говорители, размер, честотна лента, импеданс и усилвател на който ще свирят е всичко празни приказки. 

Каквито и да  са параметрите всяка марка има собствен начин на звучене.Не мисля чак толкова да се задълбочавам да  смятам вселенски уравнения  да изчислявам до най-малкия детайл.Все пак няма да правя студио или дискотека в кола.Идеята е поръчва се ,отвърта се стария жмел, слагат се новите , палиш и караш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, franchesko написа:

Каквито и да  са параметрите всяка марка има собствен начин на звучене.Не мисля чак толкова да се задълбочавам да  смятам вселенски уравнения  да изчислявам до най-малкия детайл.Все пак няма да правя студио или дискотека в кола.Идеята е поръчва се ,отвърта се стария жмел, слагат се новите , палиш и караш.

Не разбираш ли, че без конкретни модели говорители не става което искаш? Няма какво да смяташ, освен обема в който ще свирят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, franchesko написа:

И без музика можеш да "палиш и караш"! Искаш го за гъзария. Взимай най-евтините с подходящ диаметър. Дебилите пред които ще се фукаш няма да разберат разликата между най-евтиния и най-скъпия. Хора, които се кефят на звук от блутут тонколонка с усилвател клас D в нея не разбират от качество. Те гледат да има само силен джангър. за толкова им стига акъла.

Виждал съм доста дето се фукат с музиката си в колата. Всичките са еднакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nickolaycho написа:

Модела на кое....?

На говорителя естествено. И на радиото също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AAUUXX написа:

Не разбираш ли, че без конкретни модели говорители не става което искаш? Няма какво да смяташ, освен обема в който ще свирят. 

Отзад на кората са 130мм и дълбочина на вграждане 55.6mm.Във вратите и от пред на таблото още не съм ги отварял да им вида параметрите, но така като ги гледам във въздуха ги смятам 160-170мм във вратите и 100мм в таблото.За сега съм поръчал тия за кората   https://www.bol.com/nl/p/pioneer-ts-g1330f-speakerset-speakerset-13cm-250-watt/9200000082827128/?Referrer=ADVNLGOO002020-G-64013914968-S-495610066276-9200000082827128&gclid=CjwKCAiAwojkBRBbEiwAeRcJZDuWzkAzeoxZVWOSYgdUu_J4SWgVNAPWxxe7lACJcTrJEvnI7LPTsxoCeAgQAvD_BwE    Колата е проектова, търси се нещо прелично за малко пари, което да замени стандартните изгнилите.По-голяма част от бюджета ще бъде насочен към ъпгрейд на маторя,интериор,генерация и екстериор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 29 минути, franchesko написа:

Отзад на кората са 130мм и дълбочина на вграждане 55.6mm.Във вратите и от пред на таблото още не съм ги отварял да им вида параметрите, но така като ги гледам във въздуха ги смятам 160-170мм във вратите и 100мм в таблото.За сега съм поръчал тия за кората   https://www.bol.com/nl/p/pioneer-ts-g1330f-speakerset-speakerset-13cm-250-watt/9200000082827128/?Referrer=ADVNLGOO002020-G-64013914968-S-495610066276-9200000082827128&gclid=CjwKCAiAwojkBRBbEiwAeRcJZDuWzkAzeoxZVWOSYgdUu_J4SWgVNAPWxxe7lACJcTrJEvnI7LPTsxoCeAgQAvD_BwE    Колата е проектова, търси се нещо прелично за малко пари, което да замени стандартните изгнилите.По-голяма част от бюджета ще бъде насочен към ъпгрейд на маторя,интериор,генерация и екстериор.

С резонансна честота от 95Hz  не очаквай ниски честоти каквито си представяш. Съобрази импеданса щом ще слагаш много говорители отпред, старай се да не са под 4 ома за да нямаш проблем. Иначе казано ако отпред са 4 на врати и табло по два трябва да са по 8 ома всеки. На таблото трябва да са с честотна лента не по - ниска от 150Hz за да не дрънчи като усилиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, AAUUXX написа:

С резонансна честота от 95Hz  не очаквай ниски честоти каквито си представяш. Съобрази импеданса щом ще слагаш много говорители отпред, старай се да не са под 4 ома за да нямаш проблем. Иначе казано ако отпред са 4 на врати и табло по два трябва да са по 8 ома всеки. На таблото трябва да са с честотна лента не по - ниска от 150Hz за да не дрънчи като усилиш. 

Отпред ще са два на вратите и два в таблото,така си е и фабрично,реално ще свирят с оригиналното крайно стъпало,което дори и с кит не може да бъде сменено с друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майче е станала грешка, поръчал съм Пайнер 100мм вместо 130мм и понеже не ми се чакаше скочих до

магазина и взех JBL 502 , монтирах ги , пуснах само те да свирят , ама не съм много очарован.Ама това са все пак средни тонове се.Обаче явно преди звука са е развалял от изгнилите среди на корите.Сега като ги пуснах да свирят всичките наведнъж и ги настроих  звука е съвсем друг.Обаче забелязвам че оригиналните на вратите и от пред вадят уникален звук.Аве оргиналдъта си е оригиналдъ.Франсето го е намислил :) Сякаш беше по - добра идея да търся и за отзад оригинални, ама вече мача е свирен.Бита е камбаната.Поне ще има повече парички за карбонов интериор.

B687BF2B-FAEB-400A-BAE1-7274BFBF2EE1.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност се размислих и реши да смена и другите с алтернативни на JBL  и да бъде цялото озвучаване JBL, имат и доста добри буфери за под шофьорската седалка.И кит съм намерил да смена оригиналното крайно стъпало с по-добро.Чакам след 10 дена да ми дойдат инструментите да мога да го извадя

jbl.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кола като се скъсат говорители се сменят със същите! По моргите има колкото си щеш.

За истинска музика в колата си има фирми, които само с това се занимават. Само, че ще ти струва колкото ти струва МПС-то при тебе.

В момента се занимаваш с експерименти и ще изхарчиш едни пари за - ей така.

Субуфър под седялката имаше преди време на Сони/и други фирми/, но това е специализиран говорител направен да свири ниско в мното малък обем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AGD написа:

За истинска музика в колата си има фирми, които само с това се занимават. Само, че ще ти струва колкото ти струва МПС-то при тебе.

В момента се занимаваш с експерименти и ще изхарчиш едни пари за - ей така.

Ясно ми е,че има фирми,които се занимават с това.Добро утро! Има няколко такива покрай мен,ако искам профи уърк,  ще отида да набруля шеснайсе чанти с пари,на другия ден отивам дават ми ключовете и си заминавам.Ама тва е профи уърк,и ако беще тва целта нямаше да пускам тема във форум за хобисти.Идеятя е хоби, ако не си разбрал, до където ми стигат познанията и свободното време.Сега да ли ще са ей така похарчени пари,ми нека.Имам чисто нови елеипсовидни трилентови на JBL в кутия,купувани миналата година от същия магазин ей така в мазата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръгай говорители в колата и дано ти хареса как звучат. Като ги инсталираш коментирай впечатления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таз кола що е на половина ве?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тези свирят уникално.Жалко,че в случея няма как им се намери приложение.СЕга очаквам същото качество,че и по добро,понеже високите ще са отделно в таблото.

jblstage.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване