Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам сървър DELL PowerEnge 2950 но издава доста шум и също така каде мога да го сложа или намаля звука който издава някой шкаф или нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Постави го в сървърното!

Каква е идеята на тази машина?

Еми да хоства - един сайт и един сървър във една игра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да разгледаш дали на ниво биос има опции за охлаждането или производителността на процесор.  Някаква представа на какви температури работи сега и колко е натоварен? Каква е околната ти температура?

Под каква ОС го ползваш?

Може да се наложи и хардуерни интервенции за да го направиш тих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Можеш да разгледаш дали на ниво биос има опции за охлаждането или производителността на процесор.  Някаква представа на какви температури работи сега и колко е натоварен? Каква е околната ти температура?

Под каква ОС го ползваш?

Може да се наложи и хардуерни интервенции за да го направиш тих.

Чесно не съм гледал температурите му но като го включа бучи доста докато зареди и полсе намалява звука но си е пак доста.

Windows 10 е 

Еми какво точно трябва да направя по хардуера за да стане тих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами прегледай де!

На каква честота седи процесора, колко се товари, каква е температурата му сега, ако го натовариш повече има ли разлика? В какъв режим му е зададено да работи - балансиран, висока производителност? И много т.н.

Главно по перките - все пак те правят шума нали? Дали ще им се намалят оборотите или ще се сменят + добавят още ниско оборотни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ами прегледай де!

На каква честота седи процесора, колко се товари, каква е температурата му сега, ако го натовариш повече има ли разлика? В какъв режим му е зададено да работи - балансиран, висока производителност? И много т.н.

Главно по перките - все пак те правят шума нали? Дали ще им се намалят оборотите или ще се сменят + добавят още ниско оборотни.

Еми намерих един видео клип във интернет но дали някой прави такива подобрения на сървъри във българия не знам но ако прави може да му го пратя да го види.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@plamen_petrov_80

Да ли ще мога да сложа такъв вид охлаждане на сървъра.

ВЕНТИЛАТОР ЗА ПРОЦЕСОР УНИВЕРСАЛЕН COOLER MASTER HYPER TX3I

Процесора е.

Intel® Xeon® Processor E5345

или 

Cooler Master MasterAir G100L

Cooler Master Hyper 103

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ти е височината на сървъра? А колко са височините на дадените охладители?

Ти прегледа ли температурите, честотата, натоварването, режима и т.н.?

С какви дискове го ползваш този сървър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, plamen_petrov_80 написа:

Колко ти е височината на сървъра? А колко са височините на дадените охладители?

Ти прегледа ли температурите, честотата, натоварването, режима и т.н.?

С какви дискове го ползваш този сървър?

@plamen_petrov_80

Еми не ми пречи може да отрежа капака акото трябва или да го махна - Еми вентелаторите са 5см високи 

Снощи го пуснах и го тествах еми около 50градуса беше първия процесор втория 30градуса преди 10минути го изключих. Като се има на педвид че стаята е 20градуса със климатик. 

Теста беше Че хоствах един сайт и сървър на minecraft и се справи TNT гармяха и не подаде сървъра едни приятели играха.

Само по някога първия процесор вдигаше 59градуса и падаше пак за около 10 - 20 минути.

Със SAS хардискове е във момента 300GB е главния 2.5. Има още 4 по 5TB но не съм ги сложил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@plamen_petrov_80

Продавътли отделни кабели за свързване на тези охлаждания на процесора понеже както гледам няма каде да ги свържа на сървъра или просто аз нещо не го виждам.

На стария сървър - PowerEdge r410 съм слагал ARCTIC FREEZER 13 и си работеше перфектно и една хубава термо паста Thermal grizzly Conductonaut liquid metal и не вдигаше повече от 40 - 60 градуса но го продадох на части понеже му изгоря дъната платка като бях на море.

Но при този DELL PowerEnge 2950 не знам дали ще стане за това търся мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че Dell имат добри ръководства за хардуера си, но явно ще трябва сам да потърся такива за сървъра който не притежавам и много обстойно да се запозная с него.

Как си с хардуера ти? А със софтуера?

Казах ти да си направиш тест на машината - все пак тя е при теб!

Питах те за диска, за да се сетиш, че той може да е 10K и да бучи яко и той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване