Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. С какви документи трябва да се явиш в КАТ за смяна на номера и да питам, трябва ли да предоставиш някаква бележка или квитанция че си заплатил на нотариуса. На мен ми даде само покупко-договора нямам касова бележка или нещо, в което да е посочено, че съм платил еди си каква сума за прехвърлянето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Договора щом е минал през нотариус и има подпис и печат, КАТ не ги ебе за другото. Иначе с талоните и договора. Евентуално и бележка за платени данъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тия нови правила... какви ли не глупости вече измислят. Връщан съм един път и съм въртял 200 км обратно, за поправки, тъй че... просто искам да питам. Иначе Данъка на тая кола е от миналата година, така пише и в договора. Платен 10.08.2018. Не знам дали ще е проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ще сменяш номерата, след като колата е регистрирана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото е от друга област. Сега видях, че в покупко-продажбата са написали 08.10.20185 г, че е платен данъка, е сега да се хванат за това и да ме върнат ...  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И  ГО ще ти искат задължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qnkov написа:

нови правила

Няма такива. Всичко е същото от доста години. Прехвърлянето на собствеността става при нотариуса. След това си имал срок да регистрираш в МДТ и КАТ по постоянен адрес на собственика. Май си пропуснал бая месеци и може да очакваш глобичка. Която пък евентуално може и да отървеш, ако мине още време. Няма да се учудя ако е седяла без ГО да са я отрегистрирали служебно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм пропуснал. Той има всичко платено, гражданска до другия месец и преглед до другата година. Освен данъка, който е платен миналата година - 2018. При нотариуса си мина без проблем, уж не са излезли новите данъци. Нещо такова чух. Вчера съм я прехвърлил, дори ми казаха, че имам късмет, че Системата е работела. Но въпроса ми беше дали няма да речат нещо в КАТ при смяна на номерата с тоя данък. 
Все пак предполагам, че няма да е проблем, така или иначе като стане на мое име, ще трябва да й платя данъка, все пак ще е на мое име официално. Така си мисля. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване