Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте 

Как се казва този плуг.

VRvtyPu.jpg

имали преобразувател за този вид охлаждане - GELID Solutions Siberian 80mm

или как мога да ги захраня без да го свързвам към дъната платка на самия сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори книжката на дъното и виж схемата. Почти 100% съм сигурен, че там пише какъв е конекторът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, killchain написа:

Отвори книжката на дъното и виж схемата. Почти 100% съм сигурен, че там пише какъв е конекторът.

@killchain

То си е така но нямам книжка понеже я изгубих и сега търся във интернет но няма. / Dell poweredge 2950 

Намерих едно но не съм сигурен дали е това / Hardware Owner’s Manual

Или пък имали друг начин да захраня този вентелатор / GELID Solutions Siberian 80mm

@killchain

Та сървъра е Dell poweredge 2950  и изкам да намаля оборотите на вентилаторите но да ли ще стане със програма или нещо подобно - SpeedFan или 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.poweradmin.com/blog/dell-poweredge-2950-server-quieting-the-loud-fans/

Към края на статията има описание на конектора и сравнение със стандартен 4-пинов. Шансът ти е или да си намериш оригинален вентилатор (намират се в Amazon), или да хванеш какъвто имаш, да изкараш клемичките от пластмасата на конектора (обикновено са заклинени, но излизат, ако 1) бутнеш проводника към края  на конетора, 2) натиснеш с нещо тънко, например топлийка, отстрани, където се вижда клемата и 3) дръпнеш проводника навън) и много внимателно да ги свържеш директно с пиновете на дъното, като ги изолираш например с термосвиваем шлаух (много "направи-си-сам" вариант, само за краен случай).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, killchain написа:

https://www.poweradmin.com/blog/dell-poweredge-2950-server-quieting-the-loud-fans/

Към края на статията има описание на конектора и сравнение със стандартен 4-пинов. Шансът ти е или да си намериш оригинален вентилатор (намират се в Amazon), или да хванеш какъвто имаш, да изкараш клемичките от пластмасата на конектора (обикновено са заклинени, но излизат, ако 1) бутнеш проводника към края  на конетора, 2) натиснеш с нещо тънко, например топлийка, отстрани, където се вижда клемата и 3) дръпнеш проводника навън) и много внимателно да ги свържеш директно с пиновете на дъното, като ги изолираш например с термосвиваем шлаух (много "направи-си-сам" вариант, само за краен случай).

@killchain

Да те питам да ли може да захраня чрез външен проводник примерно USB или нещо подобно.

Този вентелатор GELID Solutions Siberian 80mm.

или нямали направо преобразувател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги можеш да вземеш 5, 7 или 12 волта от молекс, но така губиш възможността да контролираш оборотите според температурата на процесора. Преходник според мен трудно ще се намери, това ми изглежда като някакъв собствен стандарт на Dell.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, killchain написа:

Винаги можеш да вземеш 5, 7 или 12 волта от молекс, но така губиш възможността да контролираш оборотите според температурата на процесора. Преходник според мен трудно ще се намери, това ми изглежда като някакъв собствен стандарт на Dell.

@killchain 

Еми така сопред мене не мога да му задам едни обороти на която да работи примерно със програма.

Е това ли е кабела от който мога да 5, 7 или 12 волта.

ficE22e.jpg

Bhcr6Eo.jpg

Еми 2 процесора има сървъра накрайника но да е със два изхода. и колко струва.

Става въпрос за следното охлаждане GELID Solutions Siberian 80mm 4pin е но какъв  мулекс ще ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е. Жълтият проводник е 12 V, червеният е 5, двата черни са 0. На 12 волта вентилаторът ще върти на максимални обороти, на 5 или ще е на минимални, или изобщо няма да завърта, на 7 ще върти близо до минималните. Ако не е на 12, рискуваш да прегрееш процесора при товар (или най-малкото да го вкараш в throttle). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

Това е. Жълтият проводник е 12 V, червеният е 5, двата черни са 0. На 12 волта вентилаторът ще върти на максимални обороти, на 5 или ще е на минимални, или изобщо няма да завърта, на 7 ще върти близо до минималните. Ако не е на 12, рискуваш да прегрееш процесора при товар (или най-малкото да го вкараш в throttle). 

@killchain

Ами как трябва да го свържа със какъв кабел по точно и колко струва кабела и от каде мога да го купя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване