Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Моят въпрос е дали тази рам https://www.olx.bg/ad/geymarski-ram-pamet-corsair-vengeance-8gb2x4gb-ddr3-1600-CID632-ID7L43g.html#863b8b0311 corsair ще пасне на следното дъно https://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-VG3/index.bg.asp .  Идеята ми е да си направя компютъра с 8 гб рам.

Характеристиките му са следните:

процесор - Intel Celeron g1610 2.60ghz

сегашна рам - 1x 4gb ddr3 Silicon Power ( Тази плочка рам ще я махна поради някои причини и ще сложа 2x4 gb ram)

дъно - assrock h61m vg3

видеокарта - nvidia geforce gtx  750 ti

Благодаря предварително на отзовалите се на този въпрос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма защо да се пънеш за 1600MHz памет при положение, че процесора поддържа до 1333МHz освен ако не смяташ и него да сменяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта ще пасне, но по-добре вземи още 4 GB RAM и някой I5, 2 поколение, този умрял celeron не става за нищо, има и за по 40-50 лева. Защо искаш да махаш наличната RAM памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Мисля и него да сменям след време, но ще стане ли тази рам в момента?

да но рамта трябва да бъде същата като тази, а 4гб като сегашната ми рам струва 70 лева средно.

А няма ли да бъде добре да остана със сегашната си рам и да сложа i5 2500 например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз нали това ти казвам? Може да добавиш и плочка от 8 GB към твоята 4, ако ти е изгодно, пак ще си работи в двуканален режим. и ще имаш 12 GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако намериш i5 от поддържаните до 40-50 лева (50 не бих дал) вземай. Ако не - и3 пак е оферта - набързо търсене

https://www.olx.bg/ad/protsesor-intel-core-i3-3250-CID632-ID7Kn1Q.html#61c4ac1fac

сравнително добра цена.

И ти остават пари и за рам 4 гиги - без да е задължително да е баш СЪЩАТА като твоята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро има обяви от фирми, които продават по много процесори и не са обявили цена за бройка, да пише на тях за някой I5 2/3 поколение и да ги пита какви пари ще искат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че цената ще е по-добра от фирми, дори напротив. По-скоро ако не е спешно да преглежда редовно обявите и да чака. Повечето продавачи пляскат цени които самите те не биха платили никога. И стават прекалено много средствата за да е смислен ъпгрейда (щото и само 4 ГБ рам си е малко).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега ще оставя процесора.Трябва ми рам.Според това, което знам и съм се интересувал,  е че рамта трябва да е същата марка и модел , за да няма дефекти като сини екрани, рестартиране на компа и др.Проблема е , че няма рам памет като моята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително. Много пъти съм смесвал памети от различни производители и с различни тайминги/честоти, различни размери и е нямало проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще пробвам с рамта от компа на брат ми да видя дали ще стане и ще пиша .

преди 45 минути, IvakaBG написа:

Ами в момента съм с плочката рам от компа на брат ми и компа тръгна и засече че имам 8гб рам. Ще постоя малко така, за да видя дали ще даде дефект или нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е гаранция, че с друга памет ще има или няма да има проблеми, в повечето случаи би трябвало всичко да работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами засега всичко е добре без дефекти

ще дръпна някоя игра която иска повече рам например GTA5 да видя как ще бъде след като използва повечето рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами след наистина дълго мислене реших да си взема Intel Core i5 2400 за 70 лева.Все пак ще получа доста по-добра производителност с i5-цата отколкото с i3-ката.Напишете какво мислите.Благодаря на всички отговорили на въпроса ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще даваш 70 лева, тук има и по-добър 3 поколение:

https://www.olx.bg/ad/protsesor-i5-3470-3-2ghz-CID632-ID7IStb.html#e24ed8e2f2

Това е на по-ниска цена, макар и малко с по-ниска честота, пробвай да смъкнеш цената още:

https://www.olx.bg/ad/chetiriyadren-protsesor-core-i5-2310-2-9ghz-socket-1155-CID632-ID7HtYs.html#e24ed8e2f2

Виж тук и питай за цена:

https://www.olx.bg/ad/processors-protsesori-CID632-ID7Icl0.html#594c7651e2

Този също пробвай да свалиш цената на 50-60 лева:

https://www.olx.bg/ad/protsesor-intel-i5-2400-s-1155-quad-core-CID632-ID7EhUO.html#594c7651e2

Тук също питай за цена:
https://www.olx.bg/ad/chasti-za-kompyutri-CID632-ID7F3Lo.html#388861dcbb

и така нататък. Първо ако можеш обиколи местните сервизи и виж какво ще ти предложат и на какви цени като втора употреба процесор, може да излезе някой Xeon или I7 на далавера. И задължително, ако купуваш от друг град - опция за преглед и тест до адрес, идва курера във вас, влиза и пред него тестваш на компютъра си процесора за 15-20 минути, ако всичко е наред тогава го вземаш! Хубаво ще е преди това да си подготвил дънната платка, за да можеш по-бързо да монтираш процесора и да сложиш охлаждането, дори и без термопаста или с малко пак ще стане, после ще си го дооправяш. Ако охлаждането ти може да се монтира без да го затягаш - т.е. ако не е фабричното, ще ти е още по-лесно само да сложиш охладителя отгоре, колкото да направи контакт с процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запитах за i5 3470 но чакам да отговорят.Иначе се боря за цена до 60 лева което мисля че е добре за сравнително стар процесор.А относно това за обикалянето в града няма как да стане понеже съм в много малък град и няма такива сервизи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм изключително доволен от моя Xeon, еквивалент на I7 3770, няма нещо, което да не мога да подкарам, включително и най-новите игри. Единствения недостатък е по-ниската честота (3.5 GHz максимален буст на всички ядра), но ми върши перфектна работа, а и за момента не мога да си позволя нов. Принципно мисля, че още няколко години, ако нещо не даде фира, ще е актуален. Все пак още се продават двуядрени процесори (някои и с допълнителни нишки), а има и хора, които ги ползват за всичко, дори и за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпи са според мен Xeon-ите . Мисля да зчакам да ми отговорят за i5-ците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, дори са по-евтини, повечето случаи са без вградено видео и също заради това. Моя го взех за 200 лева преди година и нещо от фирма с половин година гаранция, а тогава най-евтиния I7 3770 беше над 250 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си намерил, като аз ти ги пратих тези обяви, четеш ли какво съм писал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът който съм намерил не е от обявите, които ти си ми пратил!

И да, прочетох това, което си писал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вземай го, стига да работи след теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в момента се разбрах с човека за 15 мин тест у дома, но ако може да кажеш някоя програмя да тествам състоянието на процесора по-обстойно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване