Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор

Здравейте ,

имам таблет DIVA с навиагация на IGO.И  като не успях да се справя с нея я изтрих.
От  месеца пробвам различни варианти на навигация,но винаги  нещо не е както трябва.

Въпросът ми дали да си купя навигация или  по читав  таблет?
На телефонът ми полуандроид :) BLACKBERYY всичко върви но не искам да му прецаквам батерията.
Приемам всякъкви съвети 

Поздрави 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как ще му прецакаш батерията с навигация? Защо реши така? С android имаш много по-голям избор на софтуер, може да пробваш Sygic, аз го ползвам от много години и ми върши перфектна работа. Какво не можеш да се оправиш с IGO, след като с нещо толкова елементарно не можеш да се справиш защо реши, че ще можеш с друга навигация да се оправиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип таблет със инсталирана навигация е доста по-евтин от отделно устройство само навигация със инсталирани фабрично карти и езици.

На таблета могат да се правят и други работи, както и да се смени навигацията с такава, която ти харесва и работи добре.

Таксиметровите шофъори ползват таблети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

Как ще му прецакаш батерията с навигация? Защо реши така? С android имаш много по-голям избор на софтуер, може да пробваш Sygic, аз го ползвам от много години и ми върши перфектна работа. Какво не можеш да се оправиш с IGO, след като с нещо толкова елементарно не можеш да се справиш защо реши, че ще можеш с друга навигация да се оправиш?

Пробвах  Sygic днес не лови сигнал ,странно защо на телефона   съм с Osmand и си върви перфектно,пробвах я и на таблета не иска да намери местоположение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е 100% в таблета. Евтините марки винаги правят проблеми. Изтегли някое приложение като това:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=en

има опция за изтриване и повторно изтегляне на GPS данните, първоначално може да се наложи да изчакаш няколко минути. С google maps намира ли позиция? Може и проблема да е хардуерен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ice_lion__01 написа:

По принцип таблет със инсталирана навигация е доста по-евтин от отделно устройство само навигация със инсталирани фабрично карти и езици.

На таблета могат да се правят и други работи, както и да се смени навигацията с такава, която ти харесва и работи добре.

Таксиметровите шофъори ползват таблети.

Здравей,

препоръчай ми някоя офлайн 

преди 2 минути, Raze написа:

Проблема е 100% в таблета. Евтините марки винаги правят проблеми. Изтегли някое приложение като това:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=en

има опция за изтриване и повторно изтегляне на GPS данните, първоначално може да се наложи да изчакаш няколко минути. С google maps намира ли позиция? Може и проблема да е хардуерен.

Не  се бях замислял за този проблем  с интернет намира всичко но офлайн мнофо мисли .......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ти препоръчал навигация, както казах, ползвам я от много (над 10) години на всякакви устройства и никога никъде не е правила проблем. Опитай пак, нещо не си направил както трябва, ползвай инструмента който ти дадох преди това да оправиш GPS данните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, iliev1979 написа:

препоръчай ми някоя офлайн

Аз ползвам много рядко Sygic (пиратската версия естествено) и не съм много доволен. Трудно и бавно намира сигнал, при завои някои път лъже за няколко секунди(ти завиваш а стрелката си продължава напред). С безплатната легална версия е същата работа.

Не мога да ти препоръчам, защото не съм намерил някоя да работи добре офлайн. Още се оглеждам за хубава пък дори и платена може да се намери "на промоция". Нали сме българи, трябва да се отличаваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Raze написа:

Аз съм ти препоръчал навигация, както казах, ползвам я от много (над 10) години на всякакви устройства и никога никъде не е правила проблем. Опитай пак, нещо не си направил както трябва, ползвай инструмента който ти дадох преди това да оправиш GPS данните.

Cега я тегля но нета ми е много слаб,ли и може  линка за SYGIC

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от устройството, ако е бавно и със слаб/стар приемник ще има проблеми. До сега съм я ползвал на samsung S клас телефони и не ми е правило проблеми, освен ако на картата не е липсвало нещо. Като алтернатива ползвам google maps.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ice_lion__01 написа:

Аз ползвам много рядко Sygic (пиратската версия естествено) и не съм много доволен. Трудно и бавно намира сигнал, при завои някои път лъже за няколко секунди(ти завиваш а стрелката си продължава напред). С безплатната легална версия е същата работа.

Не мога да ти препоръчам, защото не съм намерил някоя да работи добре офлайн. Още се оглеждам за хубава пък дори и платена може да се намери "на промоция". Нали сме българи, трябва да се отличаваме.

Така си,но аз живея в Германия и за всяко пиратство...,по добре не ......

преди 1 минута, Raze написа:

Зависи от устройството, ако е бавно и със слаб/стар приемник ще има проблеми. До сега съм я ползвал на samsung S клас телефони и не ми е правило проблеми, освен ако на картата не е липсвало нещо. Като алтернатива ползвам google maps.

И бавно и капризно,то май наистина проблема ще е в него.Като алтернатива да,но искам да избегна това затова май ще взема още един Таблет и ще пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, iliev1979 написа:

 

 

преди 2 часа, Raze написа:

Проблема е 100% в таблета. Евтините марки винаги правят проблеми. Изтегли някое приложение като това:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=en

има опция за изтриване и повторно изтегляне на GPS данните, първоначално може да се наложи да изчакаш няколко минути. С google maps намира ли позиция? Може и проблема да е хардуерен.

От един час търси  GPS сигнал ,и не го намира.......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

според мен навигацията е по добра, има керамична антена и процесор, който може да поддържа и повече сателити, моята е с prestigio geovision 5000 (са около 115 лв я купих преди 6-7 години) с медиатек и поддържа 66 канала (има и с процесор SiRF Аtlas - не стават, специално търсех да е с mediatek - те работят по добре със сателитите), виждал съм да се свързва с над 10 сателита, но теоретично за европа максимума май е 14 или 16 (толкова са над Европа в момента, но вероятно ще стават повече...) обаче освен навигацията е важен и софтуера и картите, аз съм най доволен от igo-primo  с карти на here (първоначално навигацията беше с navitel, но не става за нищо също и спийд камерите не могат да се подкарат, а и никой не прави спийдкамери за nawitel и понеже е с win-ce 6 просто си сложих примо 2 (преди това имах навигация която беше с mireo - там също нямаше обновяване на картите и ползвах igo my way и primo, но се прецака тъча)...). има навигации които поддържат получаване на информация за задръствания и трафик по FM и може да коригират маршртута според тази информация... при таблет антената е смешна, но пък може да ползва интернет, a-gps (да тегли положението на сателитите по gsm мрежата, но пък ако включваш навигацията на местоположението, на което си я изключил преди това много бързо ще намери сателитите)  и се закача по бързо, както и допълнителна информация за маршрутите... имам навигация here на телефона, но в офлайн режим за нищо не става, онлайн не съм я тествал, щото тогава нямах интернет, не знам защо но гласовото напътствие не работеше нито на стария ми телефон (с windows), нито на новия с андроид, въпреки че съм инсталирал езика... ако ще плащаш за карти пъро прочети коментарите на тия дето са си закупили карти преди теб. картите на here се обновяват на 3 месеца, докато на гармин може и с години да не се обновят (за това тая марка я избягвай - това са скъпи боклуци и на тях върви само тяхната си навигация), при том-том е същото, но пoне не са скъпи... бях се замислил да си купя за телефона (с андроид), но се разубедих (плащаш едни пари за карти дето не се обновяват или излиза ъпдейт на софтуера и почва да крашва) и карам на кракната...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, iliev1979 написа:

 

От един час търси  GPS сигнал ,и не го намира.......

Няма и да намери. Таблет DIVA = кошче за боклук.  Ако наистина ви е нужна навигация задължително си купувате такава. Професорът го е казал точно и ясно. Напълно го подкрепям!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Емил Костов написа:

Няма и да намери. Таблет DIVA = кошче за боклук.  Ако наистина ви е нужна навигация задължително си купувате такава. Професорът го е казал точно и ясно. Напълно го подкрепям!

Толкова си прав,180лв на вятъра или в буклука 

преди 23 минути, the professor написа:

според мен навигацията е по добра, има керамична антена и процесор, който може да поддържа и повече сателити, моята е с prestigio geovision 5000 (са около 115 лв я купих преди 6-7 години) с медиатек и поддържа 66 канала (има и с процесор SiRF Аtlas - не стават, специално търсех да е с mediatek - те работят по добре със сателитите), виждал съм да се свързва с над 10 сателита, но теоретично за европа максимума май е 14 или 16 (толкова са над Европа в момента, но вероятно ще стават повече...) обаче освен навигацията е важен и софтуера и картите, аз съм най доволен от igo-primo  с карти на here (първоначално навигацията беше с navitel, но не става за нищо също и спийд камерите не могат да се подкарат, а и никой не прави спийдкамери за nawitel и понеже е с win-ce 6 просто си сложих примо 2...). има навигации които поддържат получаване на информация за задръствания и трафик по FM и може да коригират маршртута според тази информация... при таблет антената е смешна, но пък може да ползва интернет, a-gps (да тегли положението на сателитите по gsm мрежата)  и се закача по бързо, както и допълнителна информация за маршрутите... имам навигация here на телефона, но в офлайн режим за нищо не става, онлайн не съм я тествал, щото тогава нямах интернет, не знам защо но гласовото напътствие не работеше нито на стария ми телефон (с windows), нито на новия с андроид, въпреки че съм инсталирал езика... ако ще плащаш за карти пъро прочети коментарите на тия дето са си закупили карти преди теб. картите на here се обновяват на 3 месеца, докато на гармин може и с години да не се обновят (за това тая марка я избягвай - това са скъпи боклуци и на тях върви само тяхната си навигация), при том-том е същото, но пoне не са скъпи... бях се замислил да си купя за телефона (с андроид), но се разубедих (плащаш едни пари за карти дето не се обновяват или излиза ъпдейт на софтуера и почва да крашва) и карам на кракната...

Препоръчайте нещо с карти за цяла Европа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, iliev1979 написа:

Толкова си прав,180лв на вятъра или в буклука 

Препоръчайте нещо с карти за цяла Европа...

https://www.it4profit.com/shop/pages/catalog.xhtml?searchString=geovision+win+fm

в ардес могат да ти поръчат, в техномаркет също имат prestigio ( всеки компютърен магазин  който ползва asbis като дилър, може да ти я достави), като гледам вече само с m-star се прогдават и няма с igo,  но на win-ce можеш и сам да си сложиш... хубаво е с доживотни ъпдейти, но при мякои марки ъпдейтите са доживотни ама не ги правят (бяха ми донесли becker (те са с igo/primo) - оказа се че фалирали и резнали ъпдейтите)  навител вадят често ъпдейти на програмата, но не и на картите, no lifetime update си струва  (само да кажа че руската част на европа не влиза в картите за европа)... ако сам си купуваш карти после излиза дебело по 50-60 евро на държава.. приготви си пари и за microsd щото цяла европа на вградената памет може и да не се събере след актуализиране на картите...

http://навигации.bg/index.php?route=product/product&product_id=70

тая е с медиатек и примо (поне снимката е на igo primo), но на тая цена веротно е с кракната навигация  карти...

http://навигации.bg/index.php?route=product/product&product_id=71

тая с igo my way (от преди igo primo) за тия пари не може да е лицензна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не  се занимавай с андроид според мен... primo-то за андроид не може да се мери работещото под win ce

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

igo primo на win-ce 6

https://www.google.com/search?ei=sF-FXK_YGoyh6QSnk6SgBg&q=навигация+карти

скролваш най долу за сродни търсения и виж какво излиза, защо ли точно това излиза?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, the professor написа:

... имам навигация here на телефона, но в офлайн режим за нищо не става, онлайн не съм я тествал, щото тогава нямах интернет, не знам защо но гласовото напътствие не работеше нито на стария ми телефон (с windows), нито на новия с андроид, въпреки че съм инсталирал езика... ако ще плащаш за карти пъро прочети коментарите на тия дето са си закупили карти преди теб. картите на here се обновяват на 3 месеца, докато на гармин може и с години да не се обновят (за това тая марка я избягвай - това са скъпи боклуци и на тях върви само тяхната си навигация), при том-том е същото, но пoне не са скъпи... бях се замислил да си купя за телефона (с андроид), но се разубедих (плащаш едни пари за карти дето не се обновяват или излиза ъпдейт на софтуера и почва да крашва) и карам на кракната...

Мисля, че ти е малко грешна информацията. Първо, here wego ползвам на 3 телефона. Работят отлично и на трите, обновяват се и гласовите напътствия са перфектни. Второ, имаме и навигация Garmin, по-стар модел, но с много екстри и доста по-качествена от новите модели. Работи перфектно за гармин навигация, а обновленията на картите идват даже преди тези за iGO и се обновяват по 4 пъти в годината. ТомТом не използвам, но виждам, че и при него постоянно има обновяване на картите.

Моето лично мнение е, че щом искаш навигация, то си купи отделно устройство за навигация. Таблет също е вариант, но по-неудобен според мен.

Забравих да спомена, че имаме и китайско устройство с iGO, което също работи много добре от доста време.

Така, че варианти и избор голям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еднозначен отговор няма. Всеки е с различни предпочитания, навици и изисквания. Може да си вземеш китайско устройство (с Windows CE или Android), Becker, Garmin, TomTom, ... и други :)

Първите три варианта не са лош избор, а за западна Европа и ТомТом е много добър. Бекер, гармин и томтом имат устройства, които получават трафик информация и преизчисляват автоматично маршрута, за да избегнат задръстванията. Мисля, че се плаща повече за TMC - трафик информацията, като услугата работи добре предимно в развитите европейски държави. Също така, опциите за камион, ако ти трябват, струват повече и устройствата с тези възможности са по-скъпи. Потърси повече информация и възможности на софтуерите за навигация и си избери това, което ще ти допада на теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам на телефона офлайн картите на Гугъл за навигация.Работи перфектно.Миналата година бях в Германия,и там работеше.Няма да е удобна ако се прави дълъг преход от 1000 км. и повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

от MediaTek
  5.0 от 5 звезди 4 отзиви от клиенти 
на Amazon
избор
за "mediatek"
Цена: 73,50 EUR + 4,90 EUR разходи за доставка
Всички цени включват ДДС в Германия.
Забележка: Няма ползи за корабоплаването за главните членове.
1 ново от 73.50 евро
7-инчово навигационно устройство за камиони, мотори и леки автомобили, камиони POI за цяла Европа ... 8GB вътрешна памет (4GB все още безплатно за музика, видео и др. Поддържа до 32GB TF), Windows CE 6.0 интерфейс / 12V / 40V
Подходящ за ползване с кола, камион, пешеходен, велосипеден, авариен, автобус и такси. Всеки режим може да бъде зададен в настройките на маршрута.
Разнообразие от опции за търсене, част от пощенски код, адрес, адрес, категория, интересни точки (POI).
7-инчов капацитивен сензорен екран (като смарт телефон докосване), подкрепа FM (тя може да прехвърли звука на GPS към колата / камион радио).
Размер на навигационното устройство: 172 * 108 * 13MM (7 инча)

Редактирано от iliev1979 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...