Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не съм ходеща енциклопедия, нито медицинска, но искам да попитам - компютърът може ли да доведе до увеит?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Anne написа:

Не съм ходеща енциклопедия, нито медицинска, но искам да попитам - компютърът може ли да доведе до увеит?

Я ПАК?????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами  от снощи не ми е добре нещо на очите, особено дясното (кривогледа съм и него използвам), боли ме при онова червеното в основата на окото, както и главата, от известно време виждам клетчици, като погледна към нещо бяло, а снощи видях тъмен кръг и  арка светкавица внего като след заслепяване с фотоапарат,  също така и бодеж в окото, а и адско главоболие.

Някъде бях чела, че престоя пред компютър може да доведе до увеит.

А инякои букви ги виждам криви, но само пред компютъра, на вестник или тв не е така.

Страх ме е да не би да имам увеит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами възможно е да натоварваш здравото око повече, обикновенно проблемите и болките се получават от схващане на мускулите които движат очната ябълка понеже стоят дълго време в едно положение и това може и до сухота да довете и окото се зачервява, другият проблем е светлината която излъчва монитора, има очила които блокират синята светлина и т.н, но са скъпи и е добре да имаш поне по-топли тонове на дисплея и яркостта да не я увеличаваш до край(поне мен ме дразни) и сините тонове да са намалени, може да ползваш f.lux за да не пипаш системните настройки постоянно, защото през деня по-трудно се вижда когато тоновете са такива.

Също така не е добре да има директна слънчева светлина която да навлиза в очите ти когато работиш на компютър, примерно да седиш срещу прозорец и да гледаш монитора.

Познавах човек който имаше същият проблем като теб, и нерва на здравото око се натоварва значително повече и следоват главоболия от дълго четене или стоене пред монитор. Не знам тези симптоми до какви усложнения могат да доведат, но иди на очен лекар, може капки да ти предпишат които да успокояват окото или пък да го овлажняват, един преглед няма да е излишен!

Добра практика е да си затвориш очите и да започнеш бавно да ги въртиш наляво, нагоре надясно, надолу и така няколко пъти за да не държиш очната ябълка в едно положение, все едно да си държиш ръката 5 часа в едно положение без да мърдаш. От време на време поглеждай и настрани за да не държиш окото на едно фокусно разтояни, гледай някъде в далечината през прозореца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Mr.n0b0dy написа:

...

Добра практика е ...

да се отиде на офталмолог също така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Mr.n0b0dy написа:

Ами възможно е да натоварваш здравото око повече, обикновенно проблемите и болките се получават от схващане на мускулите които движат очната ябълка понеже стоят дълго време в едно положение и това може и до сухота да довете и окото се зачервява, другият проблем е светлината която излъчва монитора, има очила които блокират синята светлина и т.н, но са скъпи и е добре да имаш поне по-топли тонове на дисплея и яркостта да не я увеличаваш до край(поне мен ме дразни) и сините тонове да са намалени, може да ползваш f.lux за да не пипаш системните настройки постоянно, защото през деня по-трудно се вижда когато тоновете са такива.

Аз не разбирам от компютри и не смея да инсталирам програми, от които не разбирам, а братовчед ми е в България.  Не знам  дали и какво има нужда да се пипне по екрана, а и не знам бъкел английски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Maleficient написа:

да се отиде на офталмолог също така

И това и казах, добре е да се прегледа. Не съм медицинско лице.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.03.2019 г. в 17:10, Mr.n0b0dy написа:

И това и казах, добре е да се прегледа. Не съм медицинско лице.

Между другото сте го споменал. А това е първото, което да направи.

Останалото са "добри практики", ама не за всеки все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анче ти па откъде разбра, че евентуално имаш УВЕИТ. И поне имаш ли представа каква е тази диагноза за да си я приписваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.03.2019 г. в 1:01, Anne написа:

Ами  от снощи не ми е добре нещо на очите, особено дясното (кривогледа съм и него използвам), боли ме при онова червеното в основата на окото, както и главата, от известно време виждам клетчици, като погледна към нещо бяло, а снощи видях тъмен кръг и  арка светкавица внего като след заслепяване с фотоапарат,  също така и бодеж в окото, а и адско главоболие.

Някъде бях чела, че престоя пред компютър може да доведе до увеит.

А инякои букви ги виждам криви, но само пред компютъра, на вестник или тв не е така.

Страх ме е да не би да имам увеит.

Виждаш буквите криви защото си кривогледа! Хората им омръзна да ги занимаваш! Би и се спряла! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване