Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Идеята ми със сигурност е проста за реализиране, но не ми достигат познания. Може ли да се направи програма, която да направи нещо като каталог към списък с видеа? Като се стартира програмата и в нея да има списък с видеата и при кликване те да се пускат в нея. Дано обясних достатъчно ясно :whiteflag:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Нещо като видео плеър с вкаран списък на наличните ти видео файлове?

Да. Искам да има прозорец в този плеър и да се избира от списък с видеа кое да се пусне. Предварително са известни кои са видео файловете.

Трябва да е някакво exe, доколкото разбирам, в което да се натъпчат всичките видео файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти кой видео плеър ползваш?

Виж дали има листа за файловете - вкарай си ги и запиши листата. Можеш да си ги направиш и на отделни категории и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нужно ми е да бъде програма. Ако файловете ми са flv, ще стане ли с вграден адоби флаш плеър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те разбирам какво опитваш да постигнеш! Аз flv мога да си пусна с почти всичко което ползвам за видео, но ти така и не каза какво ползваш! Това: "вграден адоби флаш плеър" вграден в какво?

Да почнем отначало:

- защо трябва да е програма?

- къде ще бъде извършвано пускането на видео файловете? Само на машината на която работиш или на произволна?

Глобалната картинка е само в твоята глава - обясни я за да разберем какво точно искаш да постигнеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай PotPlayer. Има си плейлист (показва се с натискане на F6), и ако всички видеа са ти под една директория, можеш да прибавиш нея, и плеърът ще познае всичко вътре, включително подпапките.

image.png.2fcd9890779bec1ae8611513f97e3a2d.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Не те разбирам какво опитваш да постигнеш! Аз flv мога да си пусна с почти всичко което ползвам за видео, но ти така и не каза какво ползваш! Това: "вграден адоби флаш плеър" вграден в какво?

Да почнем отначало:

- защо трябва да е програма?

- къде ще бъде извършвано пускането на видео файловете? Само на машината на която работиш или на произволна?

Глобалната картинка е само в твоята глава - обясни я за да разберем какво точно искаш да постигнеш!

Аз ползвам VLC player, KMPlayer, GOM player, POT Player и още един, на който не му помня името. Но защо това има значение.

Искам плеъра да е част от програмата, за да си гарантирам, че където и да бъде пуснат, ако има флаш плеър, видеата ще тръгнат.

Трябва да е програма, за да се извършва лесно ориентиране в списъка с файлове, лесно да се преминава от видео към видео, да са възможни някакви допълнителни текстове към всяко видео. Вид ръководство е, каталог. И ми трябва прост, но прилежен интерфейс. Надявам се, че това не е нещо адски трудно или невъзможно.

Програмата ще бъде пускана на различни машини, под Windows. Искам да се изпраща като пакет, затова предполагам exe е начина.

преди 3 часа, killchain написа:

Опитай PotPlayer. Има си плейлист (показва се с натискане на F6), и ако всички видеа са ти под една директория, можеш да прибавиш нея, и плеърът ще познае всичко вътре, включително подпапките.

image.png.2fcd9890779bec1ae8611513f97e3a2d.png

Това го разбирам, но не мога да си гарантирам, че онези, на които го изпратя, ще разберат. Отделно добавих в коментара си допълнителните функции, които ми се иска да има.

преди 3 часа, DarkEdge написа:

Друга е идеята ми. Искам програма, която да се стартира и в нея да са тези и само тези видеа, които са в пакета. Без да се налага ползвателя да сваля отделно видеа и да посочва папки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май наистина трябва по-обстойно описание на целта на заданието. Не, да изсмукваме от пръстите си предназначение. Явно е за по-специфични нужди.

преди 35 минути, moli1 написа:

Програмата ще бъде пускана на различни машини, под Windows. Искам да се изпраща като пакет, затова предполагам exe е начина.

преди 36 минути, moli1 написа:

само тези видеа, които са в пакета.

И колко голям се предполага, че ще е този пакет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква информация е нужна още?

Има ли значение броя и размера на файловете за реализиране на интерфейс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че търсиш нещо като Kodi

Запознат ли си с тая програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, bornofash написа:

На мен ми се струва, че търсиш нещо като Kodi

Запознат ли си с тая програма?

Сега се запознах. И не, това не е това, което искам. Все пак опцията онлайн да се зареждат файловете звучи интересно и ще почета повече. Ако със стартиране на програма, приставка, файл плейлист, или нещо друго, се зареждат желаните от мен файлове и нищо друго, то е добра алтернатива.

Повтарям:: Искам програма, която като се стартира да покаже списък с видеа и те да се визуализират в прозорче в нея. Излишно е да ме учите как да си пусна видео, как да го организирам, откъде да го заредя и т.н. Ориентирам се в собствените си видеа. За останалите е удобството, което търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам какво търсиш, но в момента не се сещам с кой софтуер може да се направи, но най-вероятно той ще е платен :(

Колкото до *.exe - по-скоро ще има едно стартиращо приложението, но самите файлове ще са извън него. За свалянето и разпространението също трябва да се помисли - след като знаеш на какво ще се пускат - аз на времето така направих цял мултимедиен диск със снимки и текст на песни, mp3 и MPEG файлове който да тръгне на някаква стара барака с Win98 и всичко си го написах на HTML защото няма как да не тръгне, а за файловете ОС-а си има програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли видеата да се вкарат в архив заедно с някой портативен видео плеър?

Отваряш архива, отваряш плеъра и плъзгаш видеата в него или един плейлист с видеата от архива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bornofash написа:

Не може ли видеата да се вкарат в архив заедно с някой портативен видео плеър?

Отваряш архива, отваряш плеъра и плъзгаш видеата в него или един плейлист с видеата от архива.

Може, но идеята ми е да има вид и да е удобно. Не всички знаят какво е drag & drop. Искам дружелюбен семпъл дизайн, със списък с видеа и прозорче, в което да се покажат. Изненадвам се, че само платена програма ще се справи с това.:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава. Успех с търсенето и съжалявам, че ти загубих времето.

Kodi не го гледай, той е за друго. Но сигурно вече ти е станало ясно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.techrepublic.com/blog/windows-and-office/create-exe-video-files-using-rad-video-tools/

Това ми изглежда подходящо и пише, че е безплатно.

Само не разбрах от тая статия дали могат да се обединяват много видео файлове в exe-то.

Ето още едно

http://www.snapfiles.com/get/audiovideotoexe.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване