Премини към съдържанието
Христо Влъчков

Защо телефона не ми вижда флашката

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам телефон "Samsung S8+" и включих към него с кабел и USB порт флашка, но телефона не вижда файловете в нея. Не знам каква е причината за това, предполагам че е някаква настройка. Влязох в " Връзки" после от там в " Мобилна точка и тетъринг" , от там в " Сдвояване през USB", но не ми позволява да го включа, т.е. не е активно. Какво да правя за да активирам фукцията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OTG ...

Пробвай при изключен телефон да сложиш флашката ...

п.п. Мислех, че само при Sony  е проблема ... но се указа, че при "Андроид" ...

п.п. ... Абе въпреки бана ще го изкажа: Що е Линукс ... не може да му имаш вяра ... :)

Тъй е ... иначе ... хм ... да Ви обяснявам колко сте невежи ... хм ... не е моя работа!

Успех!

п.п. Нищо лично!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Христо Влъчков написа:

Здравейте!

Имам телефон "Samsung S8+" и включих към него с кабел и USB порт флашка, но телефона не вижда файловете в нея. Не знам каква е причината за това, предполагам че е някаква настройка. Влязох в " Връзки" после от там в " Мобилна точка и тетъринг" , от там в " Сдвояване през USB", но не ми позволява да го включа, т.е. не е активно. Какво да правя за да активирам фукцията?

Защото, това, което се опитваш няма нищо общо със "задачата". Трябва то OTG кабел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще рече това "OTG кабел" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, street racer написа:

Трябва то OTG кабел

И как самия кабел да разбере, че е OTG, a?

ил Мъ????

току-що, Христо Влъчков написа:

Няма такъв кабел!!! Има устройство с такова!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Христо Влъчков написа:

Здравейте!

Флашката може да достъпиш през някой файл мениджър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, megatone написа:

да достъпиш

Достъп от всякъде имаш .... но през приложение ... хм ... за коя версия говорим, а?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

OTG кабела тестван ли е на друго устройство? Флашката в каква файлова система е форматирана? 

преди 33 минути, Христо Влъчков написа:

Това е OTG кабел. Без него как включваш флашката в телефона? 

IMG_20190311_160657.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи точно какъв ти е кабела. Трябва ти такъв адаптер:

https://www.magicglobalgadgets.com/genuine-black-samsung-otg-adapter-usb-type-a-to-usb-type-c-connector-for-galaxy-s8--s8-plus-244-p.asp

В него си включваш USB устройства или USB хъб с устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, ДиоиД написа:

И как самия кабел да разбере, че е OTG, a?

ил Мъ????

Няма такъв кабел!!! Има устройство с такова!!!

Пишеш пълни глупости! Имаш ли идея, какво точно представлява USB OTG?

Ето това е кабела/преходника

Да не говорим, че можеш и да си го направиш сам, като добавиш и "захранване" - "Y" кабел! Просто се "окъсяват" "Sense/ID" пина и GND, през един 100к резистор 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, street racer написа:

Просто се "окъсяват"

Мда ... "кракове" ... може и да има .... глупостта ми е безгранична, а твоята?! :)

п.п. Само не се върти на пистата ... аман от "пистиджяри" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ДиоиД написа:

глупостта ми е безгранична

Напълно съм съгласен с това!

ПС: За мен въпроса на питащия е решен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Христо Влъчков написа:

Ползвам ES File Explorer, но и с него е същото.

Пробва ли след като си изключил телефона от устройството, да вкючиш същия, а?

п.п. OTG ... hm ... хм ... я не ме карайте да се смея като :укъсявате" някой неща ... явно Вие по този начин си можете ... :)

преди 1 минута, street racer написа:

ПС: За мен въпроса на питащия е решен!

Дано!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ДиоиД написа:

Пробва ли след като си изключил телефона от устройството, да вкючиш същия, а?

Една от основните идеи на USB интерфейса е "hot pluggable" - да не се налагат подобни гимнастики!

преди 7 минути, ДиоиД написа:

п.п. OTG ... hm ... хм ... я не ме карайте да се смея като :укъсявате" някой неща ... явно Вие по този начин си можете ... :)

Да - можем ги! Най-вероятно, защото сме прочели някоя друга книжка.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, street racer написа:

Една от основните идеи на USB интерфейса е "hot pluggable" - да не се налагат подобни гимнастики!

Хм ... чели, ама .... хм ... не доправели!!!

И понеже знам на къде "биеш" .... хм .... няма да се повтарям ... ;)

Ако ти си свикнал по определени улици да се движиш, то аз съм свикнал и извън тях ... ;)

:beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, ДиоиД написа:

Хм ... чели, ама .... хм ... не доправели!!!

И понеже знам на къде "биеш" .... хм .... няма да се повтарям ... ;)

Ако ти си свикнал по определени улици да се движиш, то аз съм свикнал и извън тях ... ;)

:beer:

Би ли бил по-конкретен, че с "Ъъъ" и "Хм" е трудно да те разбере нормален човек. Или ще обясниш на простосмъртните, как по софтуерен път, ще заобиколиш, хардуерните стандарти на даден интерфейс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, street racer написа:

хардуерните стандарти на даден интерфейс?

Принципно виж първия ми пост ... т.е. ... и да предположим, че "ъкъсяваш". то това ли е хардуерното решение, а?!

И тук ... хм ... усещам твоята "пред-разсъдетелност" ...  няма хардуерен стандарт ... има ... кабел ... т.е. ... дори ти казваш, че след него трябва да се свърже консуматор .или може би би е плитка паметта ......

По мое мнение темата е корумпирана ... защото вече много "маймуни" започнаха да говорят за OTG ... abe ... абе кът вица ...

- Аз съм най велик - Файсбука съм та да видиш /// ...

-Абе ... Хм .... Аз съм най велик ... казал Интернета ....

По загледал се Тока ... хм ... и казал:

Абе ще ви спря електричеството и ще видим до де ще сте в състояние да ходите .... :)

п.п. Преди този хардуер който познаваш Ти, има и друг ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ДиоиД написа:

п.п. Преди този хардуер който познаваш Ти, има и друг ...

Не - няма! При USB както и при USB OTG (това са две различни неща) хаедуерните връзки са ясно описани в стандартите и всички производители се съобразяват с тях

преди 13 минути, ДиоиД написа:

Принципно виж първия ми пост ... т.е. ... и да предположим, че "ъкъсяваш". то това ли е хардуерното решение, а?!

Да - това е! Ограничителния резистор се ползва, ако правиш "Y" кабел!

преди 16 минути, ДиоиД написа:

И тук ... хм ... усещам твоята "пред-разсъдетелност" ...  няма хардуерен стандарт ... има ... кабел ... т.е. ... дори ти казваш, че след него трябва да се свърже консуматор .или може би би е плитка паметта ......

Има! И софтура (драйверите) се съобразяват с този СТАНДАРТ, според описаните в протоколи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чети и тук и там ... но разбери ... софтуера е направен не както трябва, а после ... хм ... някой провокира ... или не си си решил проблема ...

Резултат с изображение за самолет gif

преди 22 минути, street racer написа:

всички производители се съобразяват с тях

Дали ...???

преди 22 минути, street racer написа:

описаните в протоколи

Да, има си протокол, но .... въпреки това жицата си е жица ... т.е. кой протокол задължава задължително да имаш "консуматор", а ... след като си "гол" кабел ... и би трябвало никой софтуер  да се съблюдава, че трябва да има "консуматор" който да му нарежда какво да прави ...

Се ... май твоите, общоприети стандарти не са пригодни за действителността ... и не ме учи как има в града улици и прочие ... аз съм на село и газя в калта ... ;)

п.п. Който го е страх от мечка да не ходи в гората!!! :)

преди 3 часа, Христо Влъчков написа:

Ползвам ES File Explorer, но и с него е същото.

Аз .... все пак да попитам ... Вие "рутнахте" ли телефона и го направихте "почти" Линукс?!

Ами ... какво да Ви кажа .... изтеглете си туй или унуй.... направете се на su и си монтирайте ръчно въпросната външна флашка ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AAUUXX написа:

Това е OTG кабел.

Еми ... или ами ... и аз мога да дам снимка на кабел .... но дали е такъв OTG ... зависи от производителя ....

Принципно има и преходници ...

Преходник micro USB към USB Type C - OTG - 3лв гр. Казанлък - image 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДиоиД написа:

Еми ... или ами ... и аз мога да дам снимка на кабел .... но дали е такъв OTG ... зависи от производителя ....

Не - не зависи!

Всичките ти глупости, които изписа, мога да обобщя така:

"На калпавия ***......водолаз, *******.....водораслите му пречат"!

преди 37 минути, ДиоиД написа:

Аз .... все пак да попитам ... Вие "рутнахте" ли телефона и го направихте "почти" Линукс?!

Ами ... какво да Ви кажа .... изтеглете си туй или унуй.... направете се на su и си монтирайте ръчно въпросната външна флашка ..

Придобиването на root права, с нищо няма да помогне в случая, но ти това няма как да го схванеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бахти философстването.

Адаптера който си е в комплекта на телефона:

Samsung-S8-USB-Type-C-OTG-Adapter-Black-

И за предпочитане флашката да НЕ е ntfs.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, street racer написа:

Придобиването на root права, с нищо няма да помогне в случая, но ти това няма как да го схванеш!

Сега и ти да ме разбереш .... кабела си е кабел и не е OTG .... Преди аз да заговоря глупости ... то кой заговори за тях, а?!

и пак ще се сам цитирам ...

преди 4 часа, ДиоиД написа:

OTG ...

Пробвай при изключен телефон да сложиш флашката ...

...

прочие ... всичко зависи от "Андроида" и кой какво му е указал да прави с USB "пристанището", за да не стане "хрупкаво" ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване