Премини към съдържанието
Meri Meri

Разширяване обхвата на безжичната мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте,

бих искала да си разширя обхвата на безжичната мрежа в къщи, с монтиране на втори рутер, като връзката между двата да е по LAN.

Разгледах наличното по темата тук и в нета, но пак изпитвам несигурност в избора си,  по-отношение на параметри и характеристики на който да заложа.

Препоръчайте ми модел за втори рутер. Бих вложила от 40 лв. до 80 лв. 

Предварително благодаря за мненията и предложенията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Meri Meri написа:

Здравейте,

бих искала да си разширя обхвата на безжичната мрежа в къщи, с монтиране на втори рутер, като връзката между двата да е по LAN.

Разгледах наличното по темата тук и в нета, но пак изпитвам несигурност в избора си,  по-отношение на параметри и характеристики на който да заложа.

Препоръчайте ми модел за втори рутер. Бих вложила от 40 лв. до 80 лв. 

Предварително благодаря за мненията и предложенията!

Ето ви едно предложение от мен  ZyXEL model 418  около 35 до 40 лева, по мощен, с автоматични настройки, меню на български и направен така, както го изисква стандарта. Препоръчвам го, защото е изпитван при мен в реална обстановка и не намирам никакви забележки към него, за вашият случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

ZyXEL model 418 

https://www.gplay.bg/безжичен-рутер-zyxel-nbg-418n-v2

Този ли е?

Не е ли безжичен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Meri Meri написа:

Абсолютно същият. Ако се спрете на него, гледайте да е направо   версия 2. Успех от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Ако се спрете на него, гледайте да е направо   версия 2. Успех от мен.

Благодаря Ви! Но държа връзката между двата да е по LAN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Meri Meri написа:

https://www.gplay.bg/безжичен-рутер-zyxel-nbg-418n-v2

Този ли е?

Не е ли безжичен?

Един рутер не може да бъде само безжичен. Моделът има жична и безжична връзка (WI-FI) За да ви го препоръчвам, това значи, че вече съм ви прочел изискванията и не чета постовете на диагонал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Моделът има жична и безжична връзка (WI-FI) За да ви го препоръчвам, това значи, че вече съм ви прочел изискванията и не чета постовете на диагонал!

Чудесно! Приемам предложението! 

И се извинявам! :) 

Ще си го отметна, като вариянт! Може за настройки да ви потърся след това, като дал предложението! 

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Meri Meri написа:

Чудесно! Приемам предложението! 

И се извинявам! :) 

Ще си го отметна, като вариянт! Може за настройки да ви потърся след това, като дал предложението! 

Благодаря!

Достатъчно ви е да влезете в менюто му. Направено е така, че ви води как да процедирате. Ако ли не успеете, има автоматични настройки. Избирате го и бягате към компютъра за да се забавлявате. Отново казвам - Менюто го има и на български език!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Колев60 написа:

Достатъчно ви е да влезете в менюто му.

Да. Надявам се, да се справя!  

Много Ви благодаря! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За къща или апартамент става въпрос ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ивайло Димов написа:

За къща или апартамент става въпрос ?

Апартамент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се пробва и с по-мощен рутер ,по-скъп но да е един двуканален .Аз у дома в 4 стаен апартамент с обикновен рутер имам добър сигнал и на другия край .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Meri Meri написа:

Апартамент.

И още нещо важно. Много е желателно да намерите най доброто разположение на местата на двата рутера, за да имате добро покритие във всички части на апартамента. Ако вече мрежата от кабели е изградена, положението може и да се промени. Затова, всичко което се почва да се прави, се почва от А, към Я, а не кой както му дойде на ум.Също има важно значение положението на антенките на самия рутер. Обикновено, последните се поставят във вертикално или много леко наклонени една спрямо друга. Това беше информативно, но си е важно за силата на сигнала в различните помещения. Вие сама можете да се убедите само с изместване на положението на антените. Тук става въпрос, когато ползвате безжичната връзка (WI_FI) при кабелите, няма значение, стига да не са над 100 метра, което практически при вас, няма как да е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

Може да се пробва и с по-мощен рутер ,по-скъп но да е един двуканален .Аз у дома в 4 стаен апартамент с обикновен рутер имам добър сигнал и на другия край .

Добре, и аз така прочетох. Доставчика ми е  заложил у дома Huawei HG 8245. По договор скоростта е 200 Mbit/s, по кабел на стационарен отчита 191,76 в детската, а при мен в трапезарията на лаптоп едва 35,48. Еееее айде, де!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колко пари си готова да отделиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Meri Meri написа:

Добре, и аз така прочетох. Доставчика ми е  заложил у дома Huawei HG 8245. По договор скоростта е 200 Mbit/s, по кабел на стационарен отчита 191,76 в детската, а при мен в трапезарията на лаптоп едва 35,48. Еееее айде, де!

Това при вас 35,48 по кабел ли е или безжично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безжично бат Стефане .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Meri Meri написа:

Бих вложила от 40 лв. до 80 лв. 

преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

До колко пари си готова да отделиш ?

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛИНК

Това е много добро ,даже изглежда футуристично :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, _nib_ написа:

я смятам туй да си взема-

_nib_ но не си го ползвал?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Ивайло Димов написа:

Безжично бат Стефане .

Ясно, но тук вече трябва да се погледне рутера, който са и предоставили. Щом в детската е около 200 мегабита, излиза, че последният трябва да е гигабитов рутер, а аз не съм го гледал. Ако е гигабитов,  на портовете отзад трябва да премигва ЗЕЛЕН диод, ако е 100 мегабитов, свтлината е оранжева. Хобаво е девойката да обърне сериозно внимание на това и да каже. И още - има голяма разлика във кабелното свързване и това по безжичен път - При безжичния, както при дамата, нейната скорост никога не може да бъде 190 мегабита, а на половината, че и по малко. Тези работи всичките се казват още в първи пост, а не едно след друго. Така подвеждате хората да пишат излишни коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е модем-рутер едновременно :) ,кво да е скопена китайска джаджа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, _nib_ написа:

Това най не е препоръчително за Мери, по простата причина, че тя има гигабитов интернет. Вече и моя който предложих отпада заради тези разяснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Това е много добро ,даже изглежда футуристично

Съжалявам! Това забравих да отметна в началото. Tenda само в краен случай!!! :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване