Премини към съдържанието
mariomario

Помощ в избор на кола Mitsubishi Lancer / Bmw 320

Препоръчан отговор

Здравейте,

Така Бюджета е около 20/25хил лв

Колебанията са ми да взема: нещо ново, запазено, различно,отличаващо се, бензин, ръчка.  ИЛИ пък Доказано качество(БМВ), спорта визия,леко старичко на 6г, ДИЗЕЛ : ( на 200хил км, и по-тузарско.

Първия модел е:  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11548263844257695

Втория: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11547714670173250

Като слагам Чертата:

Предимства

Лансера е нов и като казвам нов без драскотинка(бях на оглед), спортно излъчване, Цвят Перлено бяло, фейслифт + спортен пакет от EVO(Антикрило и долен спойлер + спортно гърне) отпред е с Лед Ленти (тип ауди 2016г) + бягащ мигач в фара. На 20хил. км, запазен салон, задна камера, безключово и дистанционно палене, подгрев...

Минуси:  Фейслифт, не ги правят за Европа, само внос от Япония или Америка(конкретно този модел е от Канада), с тея спойлери да не дава господ да го счупиш, трудно за отремонтиране и поръчка само през ИБЕЙ( поне това разбрах като по-разпитах) освен фейстлифта, Лансерите не са много предпочитани и познати по-нашите ширини тоест (мнение от сервиз) дори и нормални части биха били трудни за намиране. Други минуси: 5Предавки, липса на навигация. ел. огледала

БМВ:

Предимства: Спортна кола, ясно за всеки, бърза, пъргава, сравнително добър разход, 6 Скорорсти, Навигация, ел. огледала.

Минуси: на 6г., на почти 200хил км, Дизел( имал съм проблеми ..дпф.),Всеки който познавам или съм разпитвал е имал проблем с турбо-то, адски скъпа подръжка,

Някакви съвети ?

Приемам всякакви предложения спрямо тези кретерии... спортно излъчване, ръчка, бензин с предимство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете коли са много разпространени и по никакъв начин не привличат погледа. Също така не разбирам къв е смисълът да е с ръчни скорости? Съвременните автоматици превключват много по-бързо, от колкото е възможно с ръчни, плюс това някои позволяват Вие да си сменяте предавките, когато решите, само че съединител липсва. 

Ето това е автомобил, който в България се набива на очи и е реално бърз. Малко над бюджета е, но се откроява, и с визия, и с комфорт, и с мощ: 
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11531657942016873&slink=a5etf7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зимай Лансера и не го мисли повече, колата е на 20 000км.

БМВ-то е само за ремонти оттук нататък с тия минимум 200 000км

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Soviet Soldier написа:

И двете коли са много разпространени и по никакъв начин не привличат погледа. Също така не разбирам къв е смисълът да е с ръчни скорости? Съвременните автоматици превключват много по-бързо, от колкото е възможно с ръчни, плюс това някои позволяват Вие да си сменяте предавките, когато решите, само че съединител липсва. 

Ето това е автомобил, който в България се набива на очи и е реално бърз. Малко над бюджета е, но се откроява, и с визия, и с комфорт, и с мощ: 
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11531657942016873&slink=a5etf7

Благодаря за отговора:

Ръчни скорости просто защото за мен това е класиката и ми доставя удоволствие от шофирането, няма спор, че съвременните автоматици са по-бързи, да неговорим за колите с два съединителя, но просто аз не търся подобно нещо.

Конкретно за Dodge, красива кола, наистина рядко срещана, но е твърде стара, 6/7 години ми е максимум.. не си заслужава просто.

току-що, PigManu написа:

Зимай Лансера и не го мисли повече, колата е на 20 000км.

Благодаря за отговора:

И аз към нея клоня...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лансера има в пъти повече екстри от бмв-то, а и новичкото си е новичко..бих заложила на него. 

Иначе обожавам бели коли..добър избор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mitsubishi Lancer / Bmw 320

Аз бих избрал Lancer ...

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за 320D

По-мощна, по-качествена(мицубиши са японската дачия - проблеми бол, още повече с 4B11 мотора чийто блок е направен от Хуйдай и има проблеми с прегряване(g4kd е голям боклук, в Русия се оплакват под път и над път от тях)).

БМВ не че е върха, ама качеството на сглобката не може да им се отрече. Двигателя не е нещо кой знае какво, ама няма да е с повече проблеми от мицубишито. 

Да не говорим 6 срещу 5 скорости и как това ще се отрази на разхода и шума по магистралата. А и частите. 

п. п: Евото и нормалния лансер нямат нищо общо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да попита в форума на Мицубиши за този автомобил, тук даже мисля че става въпрос за същия двигател.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=38891

Колкото до такива платени клипове от Русия има за всичко и за, и против 

преди 1 час, Random41 написа:

Двигателя не е нещо кой знае какво, ама няма да е с повече проблеми от мицубишито. 

Да сравняваш 20 000км срещу минимум 200 000км. е меко казано несериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,

Mitsubishi е  японска дачия е това не го бях чувал? то ясно,че Лансера с Ево нямат общо но, двигателя до колкото съм запознат и на нормалния Лансер е здрав.

За 5те срещу 6те предавки си прав наистина би било проблем,но като се има на предвид,че това е кола разработена през последните 10-на години се съмнявам да не са помислили и за това.. пък и това е Фейслифт тоест би трябвало да е с една идея надградено преди да излезе Лансер ХI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, PigManu написа:

Нека да попита в форума на Мицубиши за този автомобил, тук даже мисля че става въпрос за същия двигател.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=38891

Колкото до такива платени клипове от Русия има за всичко и за, и против 

Да сравняваш 20 000км срещу минимум 200 000км. е меко казано несериозно.

"Платени клипове" 

Как пък разбра че е платен? 

Я виж другите клипове и тогава говори. Човека работи в сервиз и има десетки клипове от разглобяване на двигатели. Самият той е фен на японското, само че тоя двигател е корейски, главата само е японска и с нея няма ядове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Random41 написа:

БМВ не че е върха, ама качеството на сглобката не може да им се отрече. Двигателя не е нещо кой знае какво, ама няма да е с повече проблеми от мицубишито. 

Kaто има десетки клипове та какво !? Не си наясно с много неща.

Аха, гледаш бройката на клиповете и затва и си купиш БМВ на минимум  200 000км. пред кола на 20 000км. много ги разбираш колите вижда се, затва целия предишен пост ти е пълен с противоречия !

Има както съм написал и Мицубиши форум както и сервизи и може да се попита за конкретния мотор хубав ли е лош ли е.

Както и питащия да си намери друг модел или марка на 20 000км. вместо глупавия ти съвет да си вземе емблемата на БМВ за 25 000лв. и да налива пари по сервизите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се сравнява кола на 1 година с такава на 6 е несериозно.

Митсубишито не разбрах какъв двигател е. Цитираният 4A91 е 1,6 109 коня и е за доста по-стари неща. Поне е Евро6.

Това BMW не му видях евро категорията, сигурно неслучайно е спестена. 

Не ми е ясно и отвън ли са внесени или са тукашни, както и къде са обслужвани. Но предполагам че по-новият е още в гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mitsubishi-то е 2.0 двигател 148Кс,  Евро16, първа регистрация по талон Юни 2017г.

За съжаление остатъчната гаранция от  5месеца(от общо 2г) не могат да я признаят в Балканстар, поради липса на Сервизна книжка, имат сервизни данни които се съхраняват вече изцяло онлайн.. трудна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.03.2019 г. в 22:38, PigManu написа:

Ти пък кога си карал кола на 200 000км? Ако двигатела е подържан по книга и продължава да бъде подържан по книга, може да изкара още 300-400 000км.А това Мицубиши,ако е нов внос трябва да му бъдат доказани километрите,че като знам тука как се раздава газ на бургия,за две години,само на 20 000км,  тая кола ще излезе ,че е била като втора кола на италиянска  баба зъболекър.

на 13.03.2019 г. в 20:56, mariomario написа:

За съжаление остатъчната гаранция от  5месеца(от общо 2г) не могат да я признаят в Балканстар, поради липса на Сервизна книжка, имат сервизни данни които се съхраняват вече изцяло онлайн.. трудна работа.

Нещата с това Мицубиши смърдят от далеко на лайна....на 2 години,ама без сервизна история, то тука много коли на по 17-18г. и са с пълна сервизна история ве.Скачай в бумера и не му мисли толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, franchesko написа:

Ти пък кога си карал кола на 200 000км? Ако двигатела е подържан по книга и продължава да бъде подържан по книга, може да изкара още 300-400 000км.А това Мицубиши,ако е нов внос трябва да му бъдат доказани километрите,че като знам тука как се раздава газ на бургия,за две години,само на 20 000км,  тая кола ще излезе ,че е била като втора кола на италиянска  баба зъболекър.

Разбираш ги колите колкото тАлАвизорите.

Виж в празните приказки и разкажи някоя история от катуна, как сте изяли например лебедите в Англия и т.н.

преди 41 минути, franchesko написа:

.Скачай в бумера и не му мисли толкова.

Толкова акъл имаш че е най добре да си го запазиш за себе си БГ ИталЯнецо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо ще продава кола на 20000км с гаранция още? 

Къде е далаверата за продавача? 

Далаверата е че не е на тези километри и има нещо скрито. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лансера има достатъчно груба возия, за да не го погледна, дори - еле па по нашите "гладки" пътища .... мерси. Бавареца в това отношение е няколко класи отгоре. Инак 25 бона за уж спорна кола, пък си седнал да го мислиш, колко щяла да гори и да била дизел?!? ......... но пък предвид, че основния ти критерий са годините на колата, не е много изненадващо.

А колкото за протокола - с две ръце за Доджа!!!

п.п. и впрочем - идея си нямам що този Лансер е толкова уникално еФтин, особено предвид, че е с ЕVO пакет ....... или има нещо сериозно ненаред с тази кола, или това не е цялата й цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване