Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , преди 4-5 месеца си взех нов компютър . Дъното е черно-бяло и почти всичко окоо него е черно . Решил съм да сменя (удължа) кабелите на захранването към дъното и PCI-E кабела . Оглеждам се за бял цвят . Мисля , че кабела който идва от захранването е 24 пинов и е като дъга . Има син кабел , червен , черен и т.н. . Същата работа е и с PCI-E кабела . Поразгледах в plasico/ioncomputers и други , но като го сметна само pci-e кабела е 15 кинта а 24 пиновия е 25-30 . Разгледах в алиекспрес и там ги намерих съответно за 9-10 и за 17-20 лева . Видеокартата и захранващия кабел са тези от подписа ми . Има ли нещо за което трябва да внимавам ? Или просто поръчвам 6 pin PCI-E + 24 pin и готово ? 

6 pin PCI-E - чък

24 pin - чък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо искаш да ги удължаваш? Кутията си каква е и има ли добро организиране на кабелите?

Ако гониш само цвят - може да помислиш за модифициране (оплетка) на съществуващите кабели.

Иначе аз виждам много негативни неща:

- цена

- по-голямо съпротивление от по-дългите кабели

- още една свръзка/снадка

- неизвестно качество и сечение на новите кабели (ако имаш качествено захранване с хубави кабели, добавката на някакви "китайски" не е най-удачното решение).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гоня само цвят , но мисля , че няма да се справя сам да сменя оплетката . Търся нещо готово . Захранването е Захранващ блок EVGA 500W 100-W1-0500-K2 . Кутията е XIGMATEK Chassis ASTRO A EN40865 TEMPERED DESIGN . За мене изобщо не е добра откъм организиране на кабелите , но за тези 70-80 лева толкова ... Занапред съм се замислил към Phanteks Eclipse P300 или най-вероятно (NZXT H500 - моят фаворит откъм минимализъм , цвят и cable management ) . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже виждам , че има и цели комплекти - чък . Просто ми трябва нещо с което да скрия тези грозни и шарени кабели . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчваш си желания цвят и ги слагаш на захранването това е. Не се занимавай с плетките гледай да е готов.

Поинтересувай се дали дават държача на кабелите който ги държи подредени , не винаги са в комплектите.

n74lE5.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване