Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да направя диск в който ще има информации с различен формат: pdf и mp4 и който може да се самостартира по възможност с меню даващо възможност за избор. Другия вариянт е файловете да са в папки и менюта да дава възможност да избираш коя папка да отовриш. Важното еда направя диска да се самостартира. Благодаря за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако потребителя (както в повечето случаи), е забранил "Auto Play".....не знам как ще стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен по-горе отбелязания проблем може да се вземат под внимание следните неща.

1. Кой още ползва оптика? Може да се записват и на USB памет.

2. Какви подложки ще бъдат използвани за разпространението им:

- като качество - трудно се намират вече качествени дискове

- като обем и физически размер - CD, DVD, DVD-DL, BR ..., визитки, 8 см. 12 см.

- като допълнителни екстри - printable, lightscribe и т.н.

3. Файловете:

- pdf - има добра поддръжка като цяло и би трябвало да няма проблеми, но все пак преди запис на данните е хубаво да се тестват на различни системи с различни операционни системи.

- mp4 - тук вече е много по-сложно, има аудио и видео кодек - трябва така да е подбран, че да може без проблеми да върви навсякъде

4. Допълнителни файлове (програми)

- може да се добави инсталационни версии на програми за pdf + mp4

- може да се добавят портативни версии на програмите за pdf + mp4

5. Тестване преди размножаване на дисковете - което отваря въпроса как ще се размножават те и какъв обем е нужен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още малко пояснение на проблема ми.

1.Имам дискове СД които са с възможност да се печата с принтер по едната повърхност и да сложа логото на фирмата ми заедно с фотографии на машините. Това с USB флашка няма как да стане.

2. Все още всички компютри имат оптични четящи устройства. 

3.Обемът на информацията е не чак толкова голям за да имам нужда от USB. А разликата в цената си казва думата. 1 диск е 0,5 евро, а една USB флашка (със съмнително качество) започва от 2,5 евро. И когато става дума за около 50 до 100 броя разликата е забележителна. 

4. Моята идея е с тези дискове да дам информация която клиентите ми да могат да позлват дори без да има нужда от връзка с Интернет. Да направя реклама на фирмата с надписите и снимките по диска. 

5.Повечето компютри разполагат с необходимите програми за отварянето на pdf и mp4. 

Това от което се нуждая е една програма с която да направя диска да се стартира показвайки меню с папките записани на диска. Нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По

1. И с USB може да има картинки, но ще е много по-скъпо, площа ще е до две страни на визитна картичка/телефонна карта (едно време ги имаше).

2. Повечето нови системи се произвеждат/сглобяват без оптика. Винаги има шанс един оптичен носител да не се прочете от конкретно устройство, а отделно и двете да работят.

3. Така е.

4. Реално вече интернета е доста по-разпространен от колкото преди 10 години, но въпреки това все още може да има места на които достъпа да е затруднен или да има лимит на трафика. Правил съм такива дискове, но колкото и красиви да ги направиш - човека няма да го сложи на библиотеката си да вижда от всички, просто ще го запише на твърдия си диск (ако му е ценен и често го ползва) или ще го бутне в някой шкаф.

5. За PDF съм съгласен (въпреки възможни несъвместимости), но mp4 е просто разширение в него може да има различни комбинации от видео и аудио кодиране, не всяка система може просто така да пусне произволен видео файл.

Скоро не съм правил такъв диск, предполагам софтуера трябва да бъде безплатен и най-важното лесен за работа.

Ще прегледам какво имам и какво има към днешна дата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах какви безплатни предложения има в интернет, но не харесах нищо.

Не съм си намерил дисковете, но по спомен:

- преди много (много) години съм ползвал платен софтуер с който нещата се получаваха красиви и работещи (но бяха други времена и видео файлове не съм интегрирал), предполагам нещата са се подобрили и при този вид софтуер.

- ползвал съм едно готово exe + inf, което бях преработил, но там имам място за една снимка и до 10 бутона, реално изглежда тип W98 :) , но работи

- правил съм HTML (4) базиран мултимедиен диск (видео, аудио, снимки, текстове), но видео и аудио файловете се изпълняват извън HTML-а, трябва да намеря диск и да видя как точно съм го направил (тук неудобното е, че HTML си е писан на ръка)

От горните ми изникват следните въпроси:

1. Бихте ли закупили софтуер и до какви пари? Или ще се търси само безплатно решение? А програма в демо режим (с ограниченията й) опция ли е?

2. След като имате сайт, дали не е по-добре да се помисли как той 1:1 (или най-близко до това) да се свали и сложи на диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване