Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте здобих се със видео карта Gainward GeForce GTX 570 1280MB  но въпросът ми е следния захранването на компютъра е 350w модела е Fortron  видео картата има 2 входа за 6 пин конектори  аз имам само за 1 вход и следователно не тръгва видео картата ако си поръчам Molex to Sata power cabel дали това захранване на машинката ще успее да я  захранва или направо ново захранване да търся по мощно  във момента машинката е със Nvidia geforce 9600 gs  тя е със 1 вход за 6 пина  модела на дъното е Asus P5G41-M LX 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Петър Чакъров написа:

Здравейте здобих се със видео карта Gainward GeForce GTX 570 1280MB  но въпросът ми е следния захранването на компютъра е 350w модела е Fortron  видео картата има 2 входа за 6 пин конектори  аз имам само за 1 вход и следователно не тръгва видео картата ако си поръчам Molex to Sata power cabel дали това захранване на машинката ще успее да я  захранва или направо ново захранване да търся по мощно 

Сменяш захранването. Ето изисквания на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата си иска сериозно захранване, консумацията на система с I7 920, който консумира около 200 вата под товар може да мине 440 вата при товар на видеокартата:

https://www.anandtech.com/show/4051/nvidias-geforce-gtx-570-filling-in-the-gaps/15

https://www.tomshardware.com/reviews/overclock-core-i7,2268-10.html

Това е стара и лакома карта, която може да си мине 200 вата консумация само за нея без проблем. Вземи си по-сериозно захранване и да не е някое евтино от 40-50 лева, за да не изгориш системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Картата си иска сериозно захранване, консумацията на система с I7 920, който консумира около 200 вата под товар може да мине 440 вата при товар на видеокартата:

https://www.anandtech.com/show/4051/nvidias-geforce-gtx-570-filling-in-the-gaps/15

Това е стара и лакома карта, която може да си мине 200 вата консумация само за нея без проблем. Вземи си по-сериозно захранване и да не е някое евтино от 40-50 лева, за да не изгориш системата.

Не е лакома, просто си иска нейното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Raze написа:

ако си купя 2-ра ръка захранване 550 вата марково ще свърши ли работа ? и другият ми въпрос е дали дъното ми ще я  подържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид че говорим за 10 годишен хардуер щеше да е по-добре да се вземе втора ръка 1050TI и да не се сменя захранването което не е лошо.

Тая антика ще наложи захранване за стотина лева а е с малко памет което не е практично от всякаква гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно ще стане, но както казаха преди мен няма много смисъл от такива гимнастики. Тази видеокарта изобщо не е трябвало да я вземаш, много е стара и лакома, а и вече не се поддържа. Иначе преди ползвах такава видеокарта и с лакомия FX-8350 ги карах с Fortron Blue Storm 500 вата и нямах проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Принципно ще стане, но както казаха преди мен няма много смисъл от такива гимнастики. Тази видеокарта изобщо не е трябвало да я вземаш, много е стара и лакома, а и вече не се поддържа. Иначе преди ползвах такава видеокарта и с лакомия FX-8350 ги карах с Fortron Blue Storm 500 вата и нямах проблеми.

Е факт, вече я е купил, а може и да му е подарък. Няма да я изхвърля сега ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Е факт, вече я е купил, а може и да му е подарък. Няма да я изхвърля сега ;)

Точно така колега видео картата ми е подарък апък имам във нас настолен компютър със не лоши параметри но видео картата му е скапана за това реших да поставя тази 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Петър Чакъров написа:

Точно така колега видео картата ми е подарък апък имам във нас настолен компютър със не лоши параметри но видео картата му е скапана за това реших да поставя тази 

Сега търси някой да ти подари и едно хубаво захранване и си цар ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно имаше едно качествено за 80 лв. в хардуербг но не знам дали още се продава.

За това става дума ако решиш да търсиш обявата  - https://www.vario.bg/bitfenix-formula-gold-450w-bp-fm450ulag-9r

п.с. Синята буря реално са и слаби линийте а и ще е на доста годинки (Raze вероятно навремето е купувал ново).

Във всеки случай щом то е достатъчно и това ще е достатъчно като по--добро.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е със сокет 775 процесор, в момента едва ли струва и 80 лева, колкото е това захранване. По-скоро за такава антика се търси някой евтин фортрон втора употреба 500+ вата примерно с нужните конектори за видеокартата, на цена не повече от 30 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Raze написа:

Конфигурацията е със сокет 775 процесор, в момента едва ли струва и 80 лева, колкото е това захранване. По-скоро за такава антика се търси някой евтин фортрон втора употреба 500+ вата примерно с нужните конектори за видеокартата, на цена не повече от 30 лева.

точно така колега преди малко ги разгледах по 30 лева струват 550 ватово захранване фортрон ..  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.03.2019 г. в 17:52, Raze написа:

подкарах видео картата без да сменям захранване но въпросът ми е следния захранването ми е 350 вата както написах  но се притеснявам да не пренатовари захранването и да испуши има ли такава вероятност тествах видео картата 1 час захранването не е загряло но за напред дали ще прави проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-малкото си на ръба и ще товариш това старо захранване на 100%, особено ако се мъчиш и да пускаш игри, въпреки че процесора може да не е достатъчен да захрани видеокартата на 100%, в повечето игри, особено ако е само с 2 ядра. Ако го ползваш за филми и офис, не би трябвало да има голяма консумация от към видеокарта, въпреки че с това захранване си е риск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Raze написа:

Най-малкото си на ръба и ще товариш това старо захранване на 100%, особено ако се мъчиш и да пускаш игри, въпреки че процесора може да не е достатъчен да захрани видеокартата на 100%, в повечето игри, особено ако е само с 2 ядра. Ако го ползваш за филми и офис, не би трябвало да има голяма консумация от към видеокарта, въпреки че с това захранване си е риск.

процесора е Intel Core Duo E5300 2.6  използвам го само за 1 игра и тя не е много тежка World of Warcraft Lich King и сърфиране във интернет и това е други игри не се играят 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом така си решил и ти се рискува, твоя работа. Аз не бих разчитал на това захранване с толкова мощна видеокарта, още повече ако е свързана с преходници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

Щом така си решил и ти се рискува, твоя работа. Аз не бих разчитал на това захранване с толкова мощна видеокарта, още повече ако е свързана с преходници.

Да видео картата е свързана с преходници    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване