Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, взех си компютър но няма ссд. Ако сваля ссд-то на лаптопа и го сложа на компа ще стане, НО компа ми си има уиндос, и на ссд-то има уиндос. Какво трябва да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така описаано може да стане, но заглавието е за m.2 интерфейс. Кой е с такъв интерфейс - ssd на лаптопа или на дъното на компютъра има такъв слот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Така описаано може да стане, но заглавието е за m.2 интерфейс. Кой е с такъв интерфейс - ssd на лаптопа или на дъното на компютъра има такъв слот.

ами м2 момента е на лаптопа, но искам да хо  сложа на компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А на дъното на компютъра има ли m.2 слот? Модел на дъното, на лаптопа и на ssd?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има да, дайе в момента го гледам

лаптопа е леново y700

dynoto e ASRock ab350m-hdv ;( no smqtam skoro wreme da slova x370..

ссд-ъто нямам представа, се съм обръщал внимание

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл в действията ти!

Едно SSD 120GB е 40+ лв. (ако толкова искаш да имаш SSD на настолния), след това си клонираш системния дел от механичния диск към празното SSD.

Лаптопа ти си остава бърз със SSD и не прецакваш и неговата OS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мина ми през главата, но ми стана интересно какво миже да стане, понеже на харда има уиндос и на ссд-то има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Поради каква причина ще сменяш ASRock ab350m-hdv с X370?

X470 izwinqmai

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, David Metlej написа:

мина ми през главата, но ми стана интересно какво миже да стане, понеже на харда има уиндос и на ссд-то има

Нищо особено няма да стане - в биос се задава от кой диск да зареди и ако е посочен механичния диск всичко ще си тръгне както е сега. Ако избереш SSD-то Windows-a ще трябва да се нагоди към новия хардуер или просто да те поздрави със син екран. Също така ако лиценза на Windows-a от лаптопа е легален и заключен към него ще падне - ако това ти е скрития замисъл.

току-що, David Metlej написа:

X470 izwinqmai

Добре, а причината?

Друго ще сменяш ли? Какво друго има в кутията ти сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Нищо особено няма да стане - в биос се задава от кой диск да зареди и ако е посочен механичния диск всичко ще си тръгне както е сега. Ако избереш SSD-то Windows-a ще трябва да се нагоди към новия хардуер или просто да те поздрави със син екран. Също така ако лиценза на Windows-a от лаптопа е легален и заключен към него ще падне - ако това ти е скрития замисъл.

оригинален е принципно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Windows-a ще трябва да се нагоди към новия хардуер

По-скоро ще се случи това. Но е доббре преди да се свали m.2 ssd да се инсталира m.2 sata драйвъра за ab350m-hdv и тогава да се свали от лаптопа и да се закачи към дъното на компютъра.
И в BIOS да се зададе ssd  като първо устройство. И определено ще има прираст в производителността на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

По-скоро ще се случи това. Но е доббре преди да се свали m.2 ssd да се инсталира m.2 sata драйвъра за ab350m-hdv и тогава да се свали от лаптопа и да се закачи към дъното на компютъра.
И в BIOS да се зададе ssd  като първо устройство. И определено ще има прираст в производителността на системата.

питам, понежа продавам лаптопа, и ми го искат без ссд-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, David Metlej написа:

питам, понежа продавам лаптопа, и ми го искат без ссд-то

Тогава си го зачистваш от наличната му OS и си прехвърляш съществуващата от настолния. Лиценза така или иначе си тръгва с лаптопа ти.

А ако желаеш можеш да сложиш и нова ОС на SSD-то.

Все пак преди това виж точния модел на диска и прегледай ръководството на дъното ти за това кое, къде и как!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в такъв случай:

1. Пъхни кирливото SSD в щайгата.

2. Пусни някоя жива дистрибуция от флашка(Sergei Strelec, Hiren's Boot CD и т.н.)

3. Форматирай кирливото SSD

4. Инсталирай си windows на чисто ВЪРХУ SSD-ТО

Готово! Голямо мислене покрай "кво ще стане". Ми кво ще стане: задаваш на биоса да зарежда от SSD-то, windows ще си зареди, ще си наблъска generic драйвърите за платформата и ще върви. Колко е удачно това, хиляди философи ще ти кажат милион различни неща. За мен, това е каша. Такива каши НЕ оставям - преинсталирам и слагам каквото е нужно за машината.

Така и не обясни за чий ти е да купуваш X470 дъно? Ще пъхаш ли две видео карти? Надали. Следователно, B450 ти върши повече от идеална работа, без да хвърляш излишни пари на вятъра.

Минусът на сегашното дъно е главно охлаждането на VRM-ите или по-точно липсата на такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

днес си изтеглих ена програмка "Speccy" показва ми че процесора работи на 95-107C... преди малко дръпнах aida64 и ми показва че работи на 35-37С... на кое да вярвам и ква е истината... ( компа е на 2 дни...)

преди 2 минути, David Metlej написа:

днес си изтеглих ена програмка "Speccy" показва ми че процесора работи на 95-107C... преди малко дръпнах aida64 и ми показва че работи на 35-37С... на кое да вярвам и ква е истината... ( компа е на 2 дни...)

предполагам че "aida64" е прав, понеже влязох в контролния панел и там ми показва че процесора работи на 3.6GHz а в "Speccy" показва 4+GHz!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване