Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Притежавам  таблет Prestigio Multipad 4 Quantum 9.7, който не беше използван в продължение на няколко месеца. Днес го заредих и вместо обичайния начален екран , се появи черен екран с няколко реда текст. Ще се опитам да възпроизведа текстовете. 

"Android System Recovery  <3e>

Volume  up/down to move the highlight;   Power button to select

reboot system now

apply the update from external storage

apply rkimmage from external cache storage

apply update from cache

apply update from ADB

recover system from backup

wipe data/factory reset

wipe cache partition  " 

То хубаво пише, но нито един от написаните редовете, не сработва. Мога да придвижвам нагоре надолу маркирането на съответния ред, мога да натискам бутона  за стартаране на написаното действие и екранът почернява за известно време. Очевидно се извършва някакъв вътрешен процес, но когато се появи образ на екрана, той е все един и същи и пак изписва всички посочени от мен редове, с маркиран пак онзи, подчертания ред "reboot system now". 
                  Нямам на външна памет записани файлове или операционна система Андроидq която да може да ми помогне да вдигна таблета "от долна мъртва точка", а и не намерих откъде мога да си сваля . Много исках да дам на внука си да използва този таблет, когато ми гостува, ама очевидно не ми достигат познания. 

20190314_194758 1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е рековъри менюто ,пробвай да натиснеш reboot system .С копчетата за звука може да сваляш реда по менюто ,а с копчето power да избираш.

Аз ти намерих стоковия фърмуер ,ама дали ще се справиш ?Трябва ти SD карта задължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя го, точно така, но нищо друго не следва след като дам команда да се ребутва. Повтаря си едно и също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете его прошить и без подключения к ПК.
Качаете официальную прошивку, например 1.0.9. Вытаскиваете из неё файл PMP5297C_20140425_v1.0.9.img
Я шил стоковую прошивку PMP5297C_20140425_v1.0.9 с переразмеченой внутренней памятью, скачанную по ссылке из шапки.
Копируете в корень на чистую флешку-микруху предварительно отформатированную в fat32 и переименовываете в update.img
Из рекавери выбираете режим "apply rkimage from external storage" и давите кнопку "вкл".
Прошивка зальётся.
Проделал только что. Один знакомый дедушка принёс планшет посмотреть, почему не включается. А он только в рекавери и загружался.

Сега ще ти дам линк със фърмуера .

LINK

Сваляш img.файла ....605 mb е ,взимаш една SD карта ,преименуваш файла на update.img и го поставяш във SD картата...останалото навигираш до apply rkimage from external storage и натискаш бутон power.Би трябвало да стане .

Другия вариант с компютър е този LINK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка. В момента свалям файла и ще го запиша на празна флашка, обаче имам лаишко питане. Ще сработили ако го запиша в празна микро СД карта и за инсталиране като  ползвам гнездото за СД карта в таблета? Другото е чрез преходник от ЮЕсБи към  един от входовете, файлът да е записан в празна флашка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С SD карта форматирана под FAT 32 !

Но е важно img файла да е преименуван на update

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е форматирана под FAT 32 , но файлът не е преименуван. Сега ще го направя.

Още един лаишки въпрос. Освен update,  необходими ли са още букви или това е достатъчно. Моля за извинение, но никога не съм правила подобни сложностии.

Направих, каквото можах. В момента тече някакъв процес. Вижда се малък надпис "Системната актуализация се инсталира" и върви една тънка синя чертичка, която нараства по дължина.  Дано да стане и отново много благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ,само update ,инструкцията я копирах от руски форум :) Надяваме се ,че ще свърши работа .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и написах само "ъпдейт". Отново ми дава само черен екран, но си мисля , че ще повторя операцията. Може би ще сменя СД картата с някоя друга. Имам 2  форматирани във Фат 32, подготвям пътуване зад граница и съм приготвила 2 резервни нови СД карти за фотоапаратите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да опиташ с компютър .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако знаеш колко съм боса, няма начин да направя нещо сложна през компютър. Ще си потърся кабелчето, което мога да вържа с ЮЕсБи към лаптопа, ама първо да видя как ще се справя със СД картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж втория линк там има описано как става ,няма страшно .Инсталират се некои драйвери и се изтегля програмата ,която реално префлашва таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, ама в настоящия момент, таблетът "ни приема, ни предава". Нещо като умрял ми се чини. Не реагира наникъде седи си с черен екран и не прави дори онова, което правеше преди. Карай. Засега ще го оставя, пък ще видим като мине време дали ще му дойде акъла в главата. Все пак имам и един друг таблет, малък и много бърз "Леново". С него ще си служа , когато пътувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта да го занесеш в сервиз .............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй ще стане, в края на краищата, ама засега ще го оставя. Имам по-важни неща за правене. То и този таблет не случайно е изпаднал в немилост и не е пускан месеци наред. Лека вечер . Беше ми много приятно и полезно. Благодаря за съдействието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.03.2019 г. в 22:03, Ивайло Димов написа:

Варианта да го занесеш в сервиз .............

Ванка, не можа ли се закачиш ремоут за леля Ема и да и го флашнеш, или се притесняваш да не и го брикнеш?

Никога не съм харесвал таблети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се сетих :(Той повече от тва нема как да се брикне:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване