Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

От известно време наблюдавам нещо, което знаейки го ме дразни, а в интернет не успях да намеря адекватно решение на проблема.

По същност, проблемът е, че когато вляза в сайт с тъмна тема или отворя игра/програма, която е в по-тъмните нюанси, то екранът автоматично намалява яркостта си и ако изведнъж премина в по-светъл сайт/програма, то саморегулирането се случва веднага и има няколко секунди постепенно изсветляване, което е дразнещо.

В Power Options съм на Maximum perfomance, като допълнително съм сложил опциите "Enable adaptive brightness" на Off, както и още една опция свързана с Dimmed display, където беше в проценти и я сложих на 0, но в момента не я откривам в него меню, вероятно защото изпълних ред код в cmd, който уж деактивира тоя режим, но не.

Благодаря в аванс! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А NightLight включена ли е?

преди 15 минути, XYconstant написа:

в момента не я откривам в него меню

aed32dc6-1d7c-4ed2-9df5-f46cc04c5268

Възможно е да е и от видео драйвъра. Погледни кой е издателят му - Microsoft или производителят на видеокартата.
Пробвай да го деинсталираш от диспечера на устройства и рестартирай.

И като крайна мярка ползвай бутона [Restore plan defaults]

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, DarkEdge написа:

А NightLight включена ли е?

Не знам какво имаш предвид под "NightLight". Ако става дума за "Choose your app mode." от Personalisation-а, там ми е сетнато на Light.

Иначе опцията ми е изчезнала от това меню, при мен са 3, вместо 4. Но до последно и там беше на 0%.

Сега ще пробвам това с видео драйвъра.

ПС: Сега сякаш е ОК, след като деинсталирах и го оставих да си ги намери. Не се забелязва тоя проблем.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XYconstant написа:

Не знам какво имаш предвид под "NightLight".

Snap3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване