Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Нали не търси скорост а обем защо тогава не вземе двойно по-голям (2TB) за тия пари?

Или 1TB HDD и 128GB SSD ако все пак търси скорост? Да дава значително повече пари за нещо което ще грее повече няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Roujin Z написа:

Нали не търси скорост а обем защо тогава не вземе двойно по-голям (2TB) за тия пари?

Или 1TB HDD и 128GB SSD ако все пак търси скорост? Да дава значително повече пари за нещо което ще грее повече няма.

По първото изречение: трябва да питаш лично него. Може би го ограничават финансовите възможности. А и ако вземе 2 терабайта, което и аз бих направил вместо 1, то дискът му ще е с 2години гаранция и около 160-180 лева. На българския пазар няма предлагане на дискове 2,5 инча  2 терабайта със 7200 оборота. Поне аз за толкова време не съм срещнал до сега. Ти , ако намериш,си ЦАР! По второто изречение

Отлично представено от теб. Сега остава да знаем къде ще сложи единият диск. Може би, на мястото на записвачката? Ами ако ползва записвачката? За греенето - кое не грее в една лаптопска кутия, която е наблъскана с електроника?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От към гаранция нещата са като при SSD-та (ограничена) само че механичните са много по-несигурни за мобилни устройства.  

В тоя ред на мисли за 150 лв. ще си купи две HDD по 1TB и от гаранцията няма полза понеже си плаща колкото за второ устройство.

Очевидно тя не важи за информацията тоест не може да се говори за по-голяма сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Roujin Z написа:

От към гаранция нещата са като при SSD-та (ограничена) само че механичните са много по-несигурни за мобилни устройства.  

В тоя ред на мисли за 150 лв. ще си купи две HDD по 1TB и от гаранцията няма полза понеже си плаща колкото за второ устройство.

Очевидно тя не важи за информацията тоест не може да се говори за по-голяма сигурност.

Аз отдавна забелязах, че темата е завършила след направената от него поръчка. Ако не си съгласен, пиши си. На мен не ми пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че като търси обем,да не би да няма 1 тб ссд дискове?Човекът търси ЕВТИН обем и в това няма нищо лошо,разбира се.На мен ако ми трябва 1 тб диск за сторидж,също бих си взел hdd диск,само че няма да тръгна да разправям как видиш ли ссд дисковете умирали изведнъж,били като флашки,или ненадеждни,или други небивалици!И риска от внезапно умиране на hdd диск в лаптоп е многократно по-голям,заради това ,че се разнася и е подложен на непрекъснати сътресения,дори и да се абстрахираме от другите фактори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това имах предвид но явно не ме разбраха. А това че нещо е поръчано не значи че не може да се откаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Че като търси обем,да не би да няма 1 тб ссд дискове?Човекът търси ЕВТИН обем и в това няма нищо лошо,разбира се.На мен ако ми трябва 1 тб диск за сторидж,също бих си взел hdd диск,само че няма да тръгна да разправям как видиш ли ссд дисковете умирали изведнъж,били като флашки,или ненадеждни,или други небивалици!И риска от внезапно умиране на hdd диск в лаптоп е многократно по-голям,заради това ,че се разнася и е подложен на непрекъснати сътресения,дори и да се абстрахираме от другите фактори.

Не всеки лаптоп се разнася!

Как би погледнал в очите и какво би казал на всеки който е пострадал от внезапна и непоправима смърт на "вечното" му SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Как би погледнал в очите и какво би казал на всеки който е пострадал от внезапна и непоправима смърт на "вечното" му SSD?

Лаптопа е по принцип за това,иначе се губи смисълът му!Няма вечни неща,само че да се търсят предимства там където ги няма не е добра идея.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Слави Маринов написа:

Лаптопа е по принцип за това,иначе се губи смисълът му!Няма вечни неща,само че да се търсят предимства там където ги няма не е добра идея.:)

А да забравих! Лаптопите са направени за да се ползват в леглата .... чел съм я тази приказка ....

Вечни неща може да няма, но ти имаш ли статистика точно колко гаранционни SSD-та са умрели след 1 седмица, 2 седмици ... месец, два ...следиш ми идеята, нали?

Това какво ни се е случвало на теб и мен - изпатил човек няма да го интересува когато злочест го споходи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Е hdd не може ли да умре след седмица,две,или месец?

Аз нещо различно ли съм казал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

А и ако вземе 2 терабайта, което и аз бих направил вместо 1, то дискът му ще е с 2години гаранция и около 160-180 лева.

Aко намериш за такива пари свиркай да си взема и аз - да си имам ей така един резервен.

преди 1 час, Колев60 написа:

На българския пазар няма предлагане на дискове 2,5 инча  2 терабайта със 7200 оборота. Поне аз за толкова време не съм срещнал до сега. Ти , ако намериш,си ЦАР!

Има бре, не че няма, ама за тия пари не мисля си струва.

Seagate Exos 7E2000 Enterprise 2.5" HDD 2TB 512E SATA

Тия от Senetic имат много екзотични дискове. Включително и такива на 10 000, че и на 15 000 оборота. На който му се дават излишни пари да си купи какъвто му душата иска.

Аз съм стиснат и разумен. Затова съм (освен със SSD на лаптопите) с по един терабайтов HDD. За ежедневи глупости са ми достатъчни. За другото си има външни дискове - засега имам 2х1TB и 2х2TB. Ама тес както почнАха да пускат филми по 80-90, че и повече гигабайта ша са купуват и други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този какво му е:

https://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/seagate/barracuda-2-5-2tb-128mb-sata3-st2000lm015-p349265181/

Има и тук, даже има и по 4 TB:

https://www.emag.bg/hard-diskove-za-laptopi/filter/kapacitet-f8002,1-3-tb-v27153/kapacitet-f8002,nad-3-tb-v27154/c?ref=lst_leftbar_8002_27153

Само дето са на по-ниски обороти, но другите са скъпи, както казваш. Иначе за филми и склад са перфектни. 

Даже има и хибридни за около 200 лева, те ще са малко по-бързи:

https://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/seagate/firecuda-2-5-2tb-sata3-st2000lx001-p349112957/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.03.2019 г. в 15:32, plamen_petrov_80 написа:

А как би му върнал данните на умрелия SSD ? : D : D : D

По темата:

Аз изобщо не мисля, че е редно да се слагат големи HDD на преносима машина, особено ако се ползва в тежки условия ( седи по дивани и легла, играе се, офис и т.н. ). Всяка важна информация копие на минимум два HDD по 500 GB , ако искате единия SDD, другия обикновен, аз си правя И на диск за капак на всичко, ако ми е толквоа ценна информацията. Лаптопа ми е с малък хард диск и има само прясна информация на него, като мине ли време, например 2-3 месеца минава в резервата. По този начин и с SSD  и без все ми е тая. имам един лаптоп от 2005-а не му е сменян хард диска... На друг пък, който го позлвах в диджейските си години, му сменях 2 пъти харда, н оинформацията се слагаше на резервни места и я имаше и на работния лаптоп за клуба и на резервния хард

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.03.2019 г. в 14:45, Roujin Z написа:

Пак, пиша: търся обем, а не скорост. Това, че джама ще ми зареди за 10-15 секунди, а не за 3, ми е все тая. Какво за греенето? Сегашния диск е на 22 градуса(по Целзий). 1 TB SSD, няма да  е на цената на HDD. Записвачката си я ползвам, така, че не се и опитвай да ми предлагаш да я махам.

PS: Може да се заключва. Темата е приключена на първата страница.

PS: Имам два външния диска(WD, 1TB/4TB), тъй че спокойно. Правя си бекъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10-15 секунди ще е ако има SSD, с диск - няколко минути, зависи и какво се зарежда в началото и какъв е останалия хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

10-15 секунди ще е ако има SSD, с диск - няколко минути, зависи и какво се зарежда в началото и какъв е останалия хардуер.

Нещата, които се стартират са антивируса,  интелския/нвидиа драйвера и Intel radpid storage, драйвера за Wifi(broadcom).... Системата е i7 5500U, 8 gb ram, хибридна графика. Нищо особено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване