Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте опирам до форума след часове ровене... 

Преди около 2 години си закупих хедсет на Sennheiser модел HD 4.30. Всичко беше наред, работеха идеално, на лаптопа ми и на телефона... Аз чувам и мен ме чуват... до днес... 

Включвам слушалките в лаптопа и отсрещната страна не ме чува... микрофона не работеше, след това ги пъхнах в телефона и с учудване установих, че там си работи без проблем.

Обратно на лаптопа без успех... деинсталирах и на ново инсталирах всички драйвъри за звука и микрофона, проверих дали има разрешение от самия windows (има), всякакви настройки на микрофона бяха изрядни, но той така и не иска да работи... Когато ги извадя от лаптопа микрофона на камерата работи, също така друг хедсет в лаптопа работи идеално. Деинсталирах микрофона на лаптопа при което микрофона на слушалките отново не работеше.

Ако можете да ми помогнете ще съм балгодарен!

Машината е Lenovo G50-80, Windows 10 1809

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някакво кйораво правило което е блокирало микрофона . Съмнява ме ,че няма да проработи без преинсталация.

Аз имах подобен проблем само ,че с флашка. Преинсталирах и проработи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на Windows 10 (Settings) има Privacy. Там има настройки за микрофона. Виж дали не се е случило нещо там. Виж драйвъра на звуковата карта й нейните настройки. Виж настройките за звук в Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Пунта мара написа:

В настройките на Windows 10 (Settings) има Privacy. Там има настройки за микрофона. Виж дали не се е случило нещо там. Виж драйвъра на звуковата карта й нейните настройки. Виж настройките за звук в Windows.

Както съм написал всичко това е изрядно... и за съжаление микрофона не работи... Някакви други идеи, че вече се отчайвам....

преди 23 часа, Gangosa написа:

Има някакво кйораво правило което е блокирало микрофона . Съмнява ме ,че няма да проработи без преинсталация.

Аз имах подобен проблем само ,че с флашка. Преинсталирах и проработи.

Нищо не стана... пак не работи... но не направих чиста преинсталация, а само нулиране (така го водят от майкро$офт)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е какво ли не през годините, тъй като съм използвал компютъра за звукозапис, и всичко съм си оправял. Мога да ти кажа само да пробваш с едно миксерче:

spacer.png

Аз така ползвам микрофон, но с твоя не се знае дали ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак да инвестирам в хардуер за да подкарам един микрофон, не мисля... вече не целя да го оправя, за да мога да го ползвам, а просто ме е яд как може да се случва нещо толкова абсурдно. Искам само да разбера причината... другите микрофони работят и не е болка за умиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чстата преинсталация е на лице... проблемът също е на лице... найстина не мога да повярвам какво ще да е това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от chilly2
      Здравейте, искам да си купя нови слушалки, но не знам точно какви.
      Ще ги използвам за игране на игри и слушане на музика.
      Нямам допълнителна аудио карта или осиловател.
      Бюджетът ми е между 150-200лв..
      Благодаря за отговора!
    • от dimiter.iordanov
      Здравейте
      Искам да купя на дъщеря ми сравнително качествени слушалки за музика / тип тапи/ Ако са и с микрофон , чудесно!
      Ползва като източник iPhone , и предпочитам да са с кабел .
      Бюджет до 300 лева

Не ползвам слушалки и поради тази причина се обръщам тук за съвет.
      Дамата е на 25 години  и ползва постоянно "тапи" .
      Благодаря предварително
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време ползвам over the ear слушалки или по просто казано, слушалки, които покриват ушната мида. По-конкретно ето този модел https://powerlocus.com/bg-bg/produkt/bluetooth-slushalki-powerlocus-p3-black/.
      Доволен съм от звука, от относителната компактност на конкретните слушалки(имат възможност за сгъване), но определено особено през зимния период са доста дискомфортни, от гледна точка на размера си, тъй като не позволяват ползването нито на шапка, нито на качулка. От тази гледна точка ми се иска за по-студените периоди да си взема и един in-ear модел, по-популярен като слушалки тип тапи. Не ми се дават повече от 60-70 лева, защото през останалта част на годината ще ползвам моделът, който е споменат горе, но пък и не ми се купуват откровени боклуци. Разбира се, за 60-70 лева не очаквам чудеса, но все пак.
      Изисквания особени нямам. Иска ми се да разполагат с приличен бас, като за слушалка тип тапа разбира се и задължително да са безжични. Ще се радвам на всякакви предложения :)
    • от crazymonster
      Привет,
      Търся микрофон тип брошка за Galaxy S10+. Само, че не съм много убеден какво виждам.
      Има ли шанс да е БЕЗЖИЧЕН? USB? Препоръчайте! Иначе, намерих такива с кабели, които не е удобно да свържеш в жака и да си на макс 50 см от камерата, да речем. Видях следното:
      https://www.youtube.com/watch?v=81-mtqcs5aQ
      Само, че не го откривам в БГ магазините.
      Може пък да предложите нещо по-интересно.
      Благодаря предварително.
    • от Glory to Mankind
      Привет,за пореден път ще си взимам нови слушалки досега ползвах евтини модели до 50 лв и вече искам да скоча малко по нагоре като се надявам за повечко пари да получа и по-добро качество
      Възможности 150-270 лв ,бих стигна 300 само и единство ако е възможна покупката им на изплащане.
      стиловете музика които ще слушам са почти без ограничения,също ще го ползвам от различни устроиства лаптопи,таблети,телефои каквото има,внай-общи линии ще ги правя сандър...така да се каже.

насочил съм се към някои модели на аудиотехника
      и sehnnheiser
      може би и тази марка Beyerdynamic
      в случаи на нужда за слушането им от PC-та и лаптопи имам звукова карта Creative Sound Blaster PLAY! 3
      HELP!!! със избора
  • Дарение

• Добави ново...