Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! :)  От няколко дни се ровя в Интернет за да си помогна, но..... :(  Имам проблем с телефон HUAWEI Y600-U20 който е на моя приятелка. Искам да помоля за съвет! Проблемът е следния:

На телефона е излязло съобщение за ъпдейт и моя позната го е стартирала. Направила е грешка, защото батерията на апарата е била много слаба и по време на ъпдейта, телефона е изключил... От тогава няма пускане! Опитах варианти да го пусна, но не успях. Включих апарата в компютъра, но компа не го опознава. Опитах и да го ресетна, като от изключено състояние и изключен кабел, натиснах едновременно бутоните за усилване на звука и този за пускане на телефона... Отново нищо! Екранът светва слабо, но няма никакви надписи. Когато отпусна натиснатият бутон за включване на телефона, екранът угасва. Ако можете да ми помогнете с някакъв съвет, ще съм ви много благодарен! Идеята ми е да попитам, има ли програма за компютър с помощта на която да се изтегли операционната система на телефона и да се инсталира същата? В момента телефона единствено през определено кратко време светва екрана с логото на HUAWEI, угасва и след малко пак така... Този апарат не е нищо особено, но много ми се иска да помогна! Не си заслужава да се даде в сервиз, защото един господ знае какви пари ще искат там за да го съживят, а днес финансите са силно ограничени....... :(   Като пример - за Нокиа има програма Nokia Software Updater и мисълта ми е, дали има подобна програма за HUAWEI??? Желая Ви хубав ден! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не може да стигне до там, правиш второто:

Но ако мислиш, че няма да се справиш - сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е какъв ъпдейт е имало ?

Тоя телефон от 2013 г има само Android 4.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, neroni написа:

Интересно ми е какъв ъпдейт е имало ?

Тоя телефон от 2013 г има само Android 4.2

Идея си нямам. Написах това, което ми разказа девойката... Факт е, че телефона в момента не работи и направо си е "умрял"!...  Търся начин как да го съживя! :) 

преди 3 часа, Raze написа:

Но ако мислиш, че няма да се справиш - сервиз!

Благодаря! Сега ще прегледам клипчетата и дано се справя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгледах клипчетата... Първия вариант не може да стане, защото когато опитвах по този начин да пусна телефона, при натиснати двата бутона, след няколко секунди вибрацията за миг се пуска и спира. След това екрана започва леко да свети (мъждее), но при отпускане на бутона за включване на телефона, веднага угасва и нищо не се появява на екрана! Самият компютър не опознава телефона като включа кабелчето към апарата и в USB на компютъра... след малко време, започва да примигва за кратко логото на телефона, което ми показва, че батерията започва да се зарежда. Може би второто клипче ще е от полза, но как и от къде да сваля firmware не знам... SP flash tool - също. Телефона трябва ли да бъде включен в компютъра или не? Ако не трябва, кога се включва и как ще го опознае компа? Такова нещо не съм правил до сега и ми е трудно... Уж бързо се уча, ама все трябва да има първи път, нали?! Ако не съм много нахален и ако ти се занимава, Raze, би ли ми написал стъпка по стъпка кое и как да направя, от къде да го сваля?!......  :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията на този телефон не се ли вади? Пробвай да замериш колко и е волтажа, да не би да е паднала много. Ако имаш външно зарядно може да пробваш да я заредиш там. Остави го включен за 1-2 часа на зарядното и виж дали ще светне. С включено зарядно пробвал ли си да го включиш?

Към втория клип отдолу има описание с връзка за теглене на фирм и инструмента за флаш, не видя ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 53 минути, Raze написа:

Батерията на този телефон не се ли вади? Пробвай да замериш колко и е волтажа, да не би да е паднала много. Ако имаш външно зарядно може да пробваш да я заредиш там. Остави го включен за 1-2 часа на зарядното и виж дали ще светне. С включено зарядно пробвал ли си да го включиш?

Към втория клип отдолу има описание с връзка за теглене на фирм и инструмента за флаш, не видя ли?

Опитвах всякак да пусна телефона, но не става... Не съм мерил батерията, но сега ще направя и това. Външно зарядно... освен това, което е към телефона, друго нямам. Ще опитам директно да вържа батерията към адаптер за 6V, пък дано се възбуди ако не е заредена от телефона. Сега отворих клипа в Ютуб, защото първоначално го гледах тук, в Калдата... Да, видях линковете. Сега свалям фърмуера, но става бавно, защото е много инфото в него - 4,7 Gb След това ще опитам и от другия линк да сваля информацията. Когато всичко е свалено, ще гледам няколко пъти клипа - да запомня кое и как се прави... Когато се качва фърмуера на телефона, трябва ли да го разархивирам или да го оставя компресиран? 

PS - Напрежението на батерията в момента е 3,1 Волта. Ще опитам да я заредя с друг адаптер, не с оригиналния...

Редактирано от liusien
Уточнение... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя телефон се префлашва лесно ,работа за 20 минутки :) 

Stock firmware

Теглиш SP flash tool ,теглиш MTK USB ALLdriver..... вадиш батерията ,пускаш програмката връзваш талафоня и избираш от падащото меню formatt all and download .Ако imei номера се сдуха щи кажа как да го оправиш после :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Ивайло Димов написа:

Тоя телефон се префлашва лесно ,работа за 20 минутки :) 

Stock firmware

Теглиш SP flash tool ,теглиш MTK USB ALLdriver..... вадиш батерията ,пускаш програмката връзваш талафоня и избираш от падащото меню formatt all and download .Ако imei номера се сдуха щи кажа как да го оправиш после :) 

Всичко е хубаво, но имам проблем. При инсталирането на Android Gadget VCOM Driver, ми излезна съобщение:

Софтуерът на това устройство вече е инсталиран, но може да не работи правилно.

Това устройство не може да стартира. (код 10) 

Когато пусна програмата, включвам телефона (без батерия), избирам от падащото меню formatt all and download и цъкна да се инсталира MTK_Android_scatter, програмата забива! Показва се следното съобщение:

This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way. Please contact the application`s support team for more information.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя версия на джама си ?Пробвай с по-стара версия на SP 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

С коя версия на джама си ?Пробвай с по-стара версия на SP 

Не разбрах, извинявай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя версия на Уиндоус си ?Пробвай по-стара версия на SP flash tool.Ползвал съм тази програма за различни устройства доста пъти :) 

Ей ти драйверите ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ме уби с този въпрос! Свалих го на флашка от нета, но нямам идея какъв е Ундоуса! Мисля, че е от преди три години, но номер не знам... Ще потърся по-стара версия на  SP flash tool. Тази, която я свалих е последната, най-нова!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе на компютъра ти уина бре ?7 ,10 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

Абе на компютъра ти уина бре ?7 ,10 

Извини ме, не съм те разбрал правилно... WIN 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начи махни всички драйвери дето си инсталирал и инсталирай тия от линка дето ти дадох.Ползвал съм ги за 7 32 битова версия,7 и 10 64 битова ,не съм имал засечки :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Начи махни всички драйвери дето си инсталирал и инсталирай тия от линка дето ти дадох.Ползвал съм ги за 7 32 битова версия,7 и 10 64 битова ,не съм имал засечки :) 

Добре, изтривам всичко и започвам отново...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в нета некоя инструкция ,ма мисла ,че немаше спицифика 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Виж в нета некоя инструкция ,ма мисла ,че немаше спицифика 

Свалих по-стара версия на SP и този път се получи... Маркирах Format All+Download, а след това натиснах горе в ляво Download....... Обаче нищо не става... Телефона е включен в компа, но не трябва ли да сложа батерията в него? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,прави се без батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На път съм да се откажа!.....  Такъв карък не съм бил отдавна. Изтеглих каквото ми каза от дадения от теб линк. Опитвам, но не се получава - все проблеми! Ще закача снимка да видиш.... :(  Не знам дали си заслужава да дам на сервиз телефона, имайки пред вид, че е много слаб - малка памет, малка RAM памет, слаби камери...... Вместо да плащам на сервиз (не знам колко ще ми вземат за преинсталацията), по-добре да събирам пари и да си купя нов телефон! 

https://imgur.com/22fpL1u

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те и при мен са с питанки но всичко работи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ивайло Димов написа:

Те и при мен са с питанки но всичко работи !

Значи, всичко опира до моя софтуер!... Явно нещо не е както трябва, щом не иска да подкара телефона, или самият телефон да е с по-сериозен проблем, а не само нужда от преинсталация!  Ще трябва да помисля за Win10... Дано имам късмет поне с него да се оправя! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и телефона да се е сдухал тотално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, liusien написа:

На път съм да се откажа!.....  Такъв карък не съм бил отдавна. Изтеглих каквото ми каза от дадения от теб линк. Опитвам, но не се получава - все проблеми! Ще закача снимка да видиш.... :(  Не знам дали си заслужава да дам на сервиз телефона, имайки пред вид, че е много слаб - малка памет, малка RAM памет, слаби камери...... Вместо да плащам на сервиз (не знам колко ще ми вземат за преинсталацията), по-добре да събирам пари и да си купя нов телефон! 

https://imgur.com/22fpL1u

Със сигурност ще ти струва много повече , защото няма да си играят с преинсталация , а ще ти сменят основната платка , тъй като вашата се е напълно сдухала.Аз имах подобен случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване