Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За тоя стария телефон ако намерят платка тя ще е с цената на нов ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Ивайло Димов написа:

За тоя стария телефон ако намерят платка тя ще е с цената на нов ;)

Чудя се... Една приятелка ми даде това телефонче да го ползвам докато си оправя моят личен апарат. Той е Samsung Galaxy S 4... Преди две години го изпуснах без да искам, но му се счупи стъклото на екрана... :( Работи след това близо две години, но изведнъж спря! Екрана се размаза и спря да работи въобще... Отклоних се, извинявай! Мисълта ми е, че когато приятелката ми даде въпросният Huawei, тя ми каза, че той работил до последно и е излезнало някакво съобщение за ъпдейт. Може би на някое приложение, не знам. В момента в който е пуснала да се ъпдейтва телефона, той е угаснал. Батерията му е била слаба, но това не означава, че е изгорял... Вече написах и ще повторя - май ще се откажа да се боря с него. Не съм сигурен дали проблема е в телефона, или в операционната система на компютъра... Благодаря на всички за съветите ви!!! :wors: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона трябва да се префлашне ,при ъпдеът на андроида щом е бил със слаба батерия се е омазало всичко .Освен да ти дам линк от един руски сайт да четеш...........Принципно тия МТК базирани смартфони се префлашват много лесно .И таблета и Леновото от подписа ми са МТК единия 8321 другия 6582 ..............Много е важно драйверите да са инсталирани правилно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Ивайло Димов написа:

..........Много е важно драйверите да са инсталирани правилно !

Уж правя всичко както трябва... Възможно е да съм омазал драйверите, защото поне 20-30 пъти ги инсталирам и ги махам заради удивителната която се вижда в Диспечера на устройствата! Освен да си запиша драйверите на флашка и да опитам да ги кача на друг компютър и пак да опитам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвай !Нищо не губиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последен въпрос... Ако всичко е наред, колко време "мисли" компютъра преди да направи записът на телефона? В предишен пост беше ми написал, че за около 20 минути той ще е готов!... Ама, в тези минути влиза ли търсенето на съответните драйвери, инсталирането им и самата инсталация на телефона, или 20 минути продължава самият процес на инсталирането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е зависи от това какъв е телефона ,компютъра :) Колко голям е рома ...........при мен рома на таблета 1,6 гб и 6-7 минутки се префлашва ,после още 6-7 докато светне в готово състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям инат съм, но... :(  Как ли не го мъча този телефон, но не се получава нищо. Как да си обясня това съобщение? 

https://imgur.com/LoXeJQ4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е повредена паметта на телефона. Колкото и да го мъчиш, докато не се смени в специализиран сервиз няма да стане. Въпроса е дали си струва това изобщо, според мен - не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах. Благодаря за съвета! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точната грешка не се вижда .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Отново се връщам към моят проблем с телефончето... След много опити и какво ли не, установих, че когато се префлашва телефона, батерията му трябва да е на мястото си, но самият апарат не трябва да се включва! Гледах десетки пъти клип, на който е заснето как става префлашването! Направи ми впечатление, че компютърът ми не опознава телефона (не се вижда като допълнителна памет на компа), но когато направя нужното да се прехвърли информацията към телефона, всичко върви нормално! Показва ми в едно малко прозорче, че всичко е ОК! Изключвам кабела от телефона и включвам захранването на самия тел! След секунди екранът светва, но само растер!!! Няма надписи, няма го и логото... Има звук, но не знам къде може да е проблема!... Някой да ми подскаже какво може да е? Ще кача клипчето да видите за какво пиша... Предостави ми го Raze... 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=42&v=I0NdRxXtXDA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли я мъчиш тази антика? Най-вероятно е повредена паметта, щом не може да се флашне. Дай го в някой сервиз да го погледнат дали става за нещо и има ли смисъл/изгодно ли е да се ремонтира. Втора употреба се намира за 60 лева, в по-добро състояние 80 лева, прави си сметката:

https://www.olx.bg/ad/huawei-ascend-y600-u20-dual-sim-CID632-ID7NdAj.html#6e46bb1330

https://www.olx.bg/ad/huawei-y600-u20-CID632-ID7OkXr.html#6be44f309e

Даже има и в "перфектно" състояние за 60 лв:

https://www.olx.bg/ad/huawei-ascend-y600-CID632-ID7Lydg.html#6be44f309e

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Още ли я мъчиш тази антика?...................

Хахаха........ Raze, както искаш ме разбирай, но това е предизвикателство и може би въпрос на чест за мен - не съм спец по въпроса, но ми се иска да получа морално удовлетворение от работата и нервите си, които съм похабил до сега! Този път, всичко става както трябва, инсталацията я приема нормално и мисля, че има нещо дребно, което не позволява на телефона да тръгне нормално!... От друга страна, благодаря, че ми пращаш линковете, но ако ще си сменям телефона, предпочитам да си купя нов - когато имам финансовата възможност, защото сега съм притеснен с парите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами след толкова опити, като виждаш че не става, защо продължаваш? Има два варианта - или се флашва или не. Щом не - сервиз или нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам свободно време и си играя... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Raze написа:

Още ли я мъчиш тази антика?...................

Урааааааа................. Успях да подкарам телефона!!!!!!!!!!!!!!! :clap: Най-сетне тръгна нормално, показва си иконите и програмите, но имам два проблема - телефона ми изписва " Invalid IMEI" , а също така менюто му е на англииски език! Моля за съвет - какво да направя за да опознава IMEI номерът си, а също как да му вкарам български език???!!! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Enter this code in your android dialler- *#7465625# or * # * # 3646633 # * # *
2. Now you have to tap on callpad or connectivity or slide the screen.
3. Now find CDS information option. CDS stands for Common data service.
4. Once you found it, you’ll see Radio Information option there, just tap on it.
5. If your phone is single sim, then you’ll see one option there, and dual sim users will see 2 options there like Phone 1, Phone 2.
6. Write your IMEI code there like in this format : “AT +EGMR=1,7,”your imei code here” and “AT +EGMR=1,10,”your imei code here” . Example: “AT =EGMR=1,7”9000XXXXXXXXXXXX”  After that tap on send command button. That’s it.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Ивайло Димов написа:

1. Enter this code in your android dialler- *#7465625# or * # * # 3646633 # * # *
2. Now ...........

Не става или аз не правя каквото трябва... Отварям телефона за набиране на тел. номер... Когато набера първият код, изписва, че Conection problem or invalid MMI code! Като въведа вторият код, при изписването на последната *, той изчезва и нищо не се случва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в плей магазина за mtk engeneering tool

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Междувременно си играх и най-сетне попаднах на една програма "C:\Program Files\TECH INDIA\XTM_Nck AndroidMTK 2.5.6.2\XTM_Nck AndroidMTK 2.5.6.2  Тъй като телефона е с две СИМ карти, наложи се на два пъти да ги ъпдейтна или както там се казва и всичко е наред  (ужким :) ) за сега! Остава ми да намеря начин, как да вкарам българско меню на телефона!... И още един въпрос... СИМ картата ми е носител на Интернет данните. В момента съм я сложил в гнездото СИМ 2, защото там пише GSM. Обаче не ми активира Интернета! Ако я сложа в гнездото СИМ 1, дали ще работи телефона и Интернета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rostislaf написа:

Обикновено sim2 е само за разговори

Да, така е. Опитах и сложих СИМ каратата в слот 1, но пак нищо... Сигурно някакви настройки не правя... Както и да е, това не е проблем, защото ако прекали човек със нета, ще му дойде доста солена сметка заради него! За мен сега последно и най-важно е, как да направя менюто на телефона да бъде на български език! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако няма БГ в менюто, значи няма във фърмуера. Остава да се търси фърмуер в който има БГ. Все пак щом си възстановил телефона, може да си поиграеш със смяна на андроида. Разгледай 4pda и xda-developers.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След много търсене в нета, попаднах, предполагам на истински фърмуер! Инсталирах го, но не мога да влезна в сервизното меню на телефона! Опцията, при която се натискат едновременно бутончето за усилване на звука и бутона за включване на телефона. Като натисна бутончето за намаляване на звука и бутона за включване на телефона, се активират различни тестове на телефона, но не и за звука! Как да се оправя?

Ето линк от където намерих за много модели фърмуер... Дано поне на вас да ви свърши работа! 

https://consumingtech.com/download-huawei-firmware/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване