Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да прекарам интернет в едно друго помещение което е на 10-15 м от рутера (като на снимката).

Интересува ме следното:

1. Може ли да купя още един такъв и с кабел да прекарам сигнала до другото помещение?

2. Ако е възможно - как да настроя втория рутер и трябва ли да се променят настройките на първия?

Благодаря предварително

2019-03-14 19_59_58-Greenshot.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да можеш да свържеш два рутера един зад друг с кабел. Двата рутера не е задължително да са еднакви. Принципно можеш да минеш и без пипане на настройки по рутер 1, но най-добре е когато всичко се направи както трябва. Все пак още не е ясна глобалната картинка!

Може да уточните:

Какви устройства се ползват - брой, параметри, устройствата трябва ли да се виждат едно друго,  кое колко интернет дърпа, бюджет и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернет се ползва само за компютър/безжично за мобилни устройства. Не разбирам какво имате предвид "да се виждат едно друго" - но предполагам, че не. Интернетът е добър,а и се ползва само за браузване. Бюджетът не е голям. Ще купя само един рутер за 10 лв и това е.

Искам просто да има wifi в другото помещение, понеже сигналът от първия не стига до там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на рутера в категория network  намирате WAN Connection Type и избирате dynamic ip.

1870835811_.thumb.png.b0a14f590da0d13be69ff1ba9426f74d.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Никол Иванова написа:

Интернет се ползва само за компютър/безжично за мобилни устройства. Не разбирам какво имате предвид "да се виждат едно друго" - но предполагам, че не. Интернетът е добър,а и се ползва само за браузване. Бюджетът не е голям. Ще купя само един рутер за 10 лв и това е.

Искам просто да има wifi в другото помещение, понеже сигналът от първия не стига до там.

Напълно възможно е! При тези изисквания, по първия няма какво да се пипа (в 99% от случаите). Само трябва да се види, какво е адресното пространство на DHCP сървъра му. На втория "рутер", настройките се свеждат до: Спиране на  DHCP услугата, задаване на IP/subnet mask и настройките за безжичната част - име, парола, криптиране.... Нищо особено сложно

ПС: Забравих нещо: Свързват се  "кабелно" (при този сценарий) LAN порт с LAN порт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Никол Иванова написа:

За целта освен рутера ще ви трябва и кабел между двата рутера колкото е дължината между тях. Желателно е по възможност да го прикрепите неподвижно, за да не го вее вятъра. От двете страни на кабела трябва да се кримпват куплунзи RJ45 като кабела се прави "прав" а не кроснат. Мисля че в комппютърните магазини има готови кримпнати кабели със различна дължина, които не са много скъпи. Кабела е UTP или FTP с 8 жила (разноцветни). Следва свързването на двата рутера с кабела. После от браузъра и с помощта на  адреса от упътването на рутера влизате в менюто му за задаване на име и парола за безжичната свързаност. Обикновено , менюто ви води към следваща процедура. След като всичко бъде готово на втория рутер, остава само да се конектнете с телефона например, към него, като задавате името и паролата в телефона такава, каквато е на рутера. На първия рутер не е необходимо да правите настройки. Важно е да включите кабела между първия и втория рутер - правилно. И само с 10 лева, няма как да минете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Никол Иванова написа:

С повтаряч (repeater) няма ли да стане? или с PowerLan https://bg.wikipedia.org/wiki/Комуникация_по_електрическата_мрежа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.03.2019 г. в 19:36, Колев60 написа:

За целта освен рутера ще ви трябва и кабел между двата рутера колкото е дължината между тях. Желателно е по възможност да го прикрепите неподвижно, за да не го вее вятъра. От двете страни на кабела трябва да се кримпват куплунзи RJ45 като кабела се прави "прав" а не кроснат. Мисля че в комппютърните магазини има готови кримпнати кабели със различна дължина, които не са много скъпи. Кабела е UTP или FTP с 8 жила (разноцветни). Следва свързването на двата рутера с кабела. После от браузъра и с помощта на  адреса от упътването на рутера влизате в менюто му за задаване на име и парола за безжичната свързаност. Обикновено , менюто ви води към следваща процедура. След като всичко бъде готово на втория рутер, остава само да се конектнете с телефона например, към него, като задавате името и паролата в телефона такава, каквато е на рутера. На първия рутер не е необходимо да правите настройки. Важно е да включите кабела между първия и втория рутер - правилно. И само с 10 лева, няма как да минете.

Аз имам кабел, но нз дали ще свърши работа. Преди го бях купила за да свързвам рутера с настолния компютър. Дали е "прав", а не кроснат?

Ще купя еди рутер като този.

https://www.olx.bg/ad/nov-ruter-tp-link-tl-wr740n-CID632-ID7MLUA.html#28c22d3d25

на 17.03.2019 г. в 11:28, acnekt написа:

С повтаряч (repeater) няма ли да стане?

Имах такова устройство, но не видях някакъв ефект от него. Най-сигурно е с рутера според мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Аз имам кабел, но нз дали ще свърши работа. Преди го бях купила за да свързвам рутера с настолния компютър. Дали е "прав", а не кроснат?

Ще купя еди рутер като този.

https://www.olx.bg/ad/nov-ruter-tp-link-tl-wr740n-CID632-ID7MLUA.html#28c22d3d25""

След като имате кабел и сте го ползвали от рутера към настолния, значи, че кабела е прав и ще ви свърши работа, при условие, че е ЗДРАВ. Имам принцип, който не нарушавам.

Не давам съвети на хора, които kупуват техника от OLX. Каквато и да била тя. Представете си че купеният от Вас рутер не работи, което е много вероятно. Какво става? Рутера 15 лева, за доставка още 6-7 лева. Че той нов с гаранция струва 25-30 лева. Тук, Вие решавате. Иначе, рутера може да Ви свърши работа, макар че е от най евтините. Стига да има и "n" стандарт, за да не ви ограничава скоростта, която никой от нас не знае. Това ми е коментара към Вас. Към всеки, който би казал" Какво толкова се притеснявате от OLX?"- аз съм обяснил, че не давам коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Никол Иванова написа:

Благодаря.

Между другото доставката не е 5-6 лв, а 2-3.

Поздрави!

Оставам с впечатление, че сте съседи с продавача, щом доставката е 2-3 лева.  Не съм чувал за такъв куриер-доставчик до сега, но може и да има. Лек и приятен ден Ви пожелавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Колев60 написа:

Оставам с впечатление, че сте съседи с продавача, щом доставката е 2-3 лева.  Не съм чувал за такъв куриер-доставчик до сега, но може и да има. Лек и приятен ден Ви пожелавам.

Няма такова нещо!

И понеже е форум и трябва да си помагаме, заповядайте малко информация :)

2019-03-23 16_20_57-Greenshot.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Никол Иванова написа:

Няма такова нещо!

И понеже е форум и трябва да си помагаме, заповядайте малко информация :)

2019-03-23 16_20_57-Greenshot.png

Аз изрично написах, че може и да има. Благодаря за инфото. Същественото в темата Ви беше дали кабелът ще Ви свърши работа и дали рутер от този тип, който сте посочила, е добре да ползвате, а не колко е доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Никол Иванова написа:

Имах такова устройство, но не видях някакъв ефект от него. Най-сигурно е с рутера според мен

Какъв ефект се очаква от един повтаряч? И какво значи най-сигурно?

Повтаря един сигнал. Примерно в съседната стая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, acnekt написа:

Какъв ефект се очаква от един повтарям? Повтаря един сигнал. Примерно в съседната стая.

да го повтори със същата сила?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,

закупих рутер.

Свързах двата рутера с кабел. Свързах настолния компютър с втория рутер и имам интернет.

Когато заредя tplogin.net се отваря страницата за настройка на първия рутер (не втория "новия") - някаква идея защо се получава така?

Иначе с втория не мога да се свържа безжично - изписва ми, че паролата е грешна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Никол Иванова написа:

здравейте,

закупих рутер.

Свързах двата рутера с кабел. Свързах настолния компютър с втория рутер и имам интернет.

Когато заредя tplogin.net се отваря страницата за настройка на първия рутер (не втория "новия") - някаква идея защо се получава така?

Иначе с втория не мога да се свържа безжично - изписва ми, че паролата е грешна.

Защото си ползвате първият рутер отдавна и там явно всички устройства , които ползвате си знаят паролата и името. Вторият рутер след инсталацията не е "отварян" и заложените в него име и парола, вашите устройства не я знаят. Редно е, да не можете да се свържете в този случай. Сега трябва да влезете в настройките на втория рутер и да си поставите (може същото име или ник) и друга парола.  Това е единственото, което трябва да направите. После, примерно от телефона избирате WI-Fi свързаност и сега ще ви се появи още едно устройство, след като го активирате с новата парола на втория рутер. За настройка на втория рутер би трябвало да имате къс кабел, който да свържете към настолния примерно.  От упътването му виждате кой адрес трябва да изберете( започват обикновено със  192.168.0.1 или нещо подобно), пишете адреса в браузъра и отваряте основното меню на рутера. Влизате във  секция WI-FI и си задавате име и паролата, която ще се ползва по безжичен път от вашите устройства. Пожелавам Ви успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Никол Иванова написа:

здравейте,

закупих рутер.

Kak са "свързани" двата "рутера" - LAN-LAN или LAN-WAN? В един мрежов сегмент ли трябва да са клиентите на двете устройства, или (по някаква причима), се търси втори NAT от новото устройство?

Защо просто не настроите "втория" рутер като обикновено, прозрачно АР? 

А дали SSID-тата за WiFi трябва да са еднакви.....спорен въпрос - зависи от възможностите на клиентите....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, street racer написа:

Kak са "свързани" двата "рутера" - LAN-LAN или LAN-WAN? В един мрежов сегмент ли трябва да са клиентите на двете устройства, или (по някаква причима), се търси втори NAT от новото устройство?

Защо просто не настроите "втория" рутер като обикновено, прозрачно АР? 

Съгласна съм на всякакви варианти, нямам предпочитания.

Четох много теми за същия казус и от толкова проби мисля, че се появи и друг проблем - не мога да заредя tplogin.net през новия рутер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкачете двата рутера един от друг.

Пробвайте да се свържете с основния рутер и вижте дали имате интернет и дали успявате да влезете в настройките му.

Пробвайте да се свържете и с втория рутер и да проверите дали имате достъп до неговите настройки.

Пишете с кое какво е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Никол Иванова написа:

Съгласна съм на всякакви варианти, нямам предпочитания.

Четох много теми за същия казус и от толкова проби мисля, че се появи и друг проблем - не мога да заредя tplogin.net през новия рутер...

Tова "tplogin.net" - го забрави! Устройствата си имат адреси.

Моето предложение:

Цитат

Само трябва да се види, какво е адресното пространство на DHCP сървъра му. На втория "рутер", настройките се свеждат до: Спиране на  DHCP услугата, задаване на IP/subnet mask и настройките за безжичната част - име, парола, криптиране.... Нищо особено сложно

ПС: Забравих нещо: Свързват се  "кабелно" (при този сценарий) LAN порт с LAN порт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Разкачете двата рутера един от друг.

Пробвайте да се свържете с основния рутер и вижте дали имате интернет и дали успявате да влезете в настройките му.

Пробвайте да се свържете и с втория рутер и да проверите дали имате достъп до неговите настройки.

Пишете с кое какво е положението.

Със стария няма никакъв проблем.

С новия има - не мога да му вляза в настройките.

преди 2 минути, street racer написа:

Tова "tplogin.net" - го забрави! Устройствата си имат адреси.

Моето предложение:

Така съм ги свързала (кабела го включвам във втория порт и на двата рутера. Нали това се изисква?)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Никол Иванова написа:

С новия има - не мога да му вляза в настройките.

Правят се. преди да свързването! Ресет и наново! И само достъп по IP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, street racer написа:

Правят се. преди да свързването! Ресет и наново! И само достъп по IP

Ресетнах го (със задържане на малкото бутонче) - никаква промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване