Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 26 минути, Никол Иванова написа:

Така съм ги свързала (кабела го включвам във втория порт и на двата рутера. Нали това се изисква?)

Дай конфигурацията на "основния" рутер (LAN сегмента) и ще ти кажем точно какво, как, за втория!

ПС: 1, 2, 3. 4.....порт във LAN няма значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам точно кои настройки трябват, затова направих няколко скрийншота.

Лошото е, че в момента не мога да отворя настройките на втория рутер.

IMG_20190330_201353.png

Screenshot_20190330-201420.png

IMG_20190330_201449.png

Screenshot_20190330-201508.png

Screenshot_20190330-202205.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никол!

Остави за момент старият рутер. Ще действаме само с новия.

Включи кабела между компютъра и рутера във LAN порта. Отвори Google и напиши в адресната лента така:    192.168.0.1 Кликни за зареждане на страницата и трябва да ти се покажи такава картинка: Рутера нов ли е или втора употреба? Ако 2 втора употреба са сменени  името и паролата(предполагам). Ако е нов,  клик на зеленото прозорче под админ и парола. Вече ще ти се отвори менюто на рутера и вляво са всички действия, които можеш да извършваш с него (редактиране) Кабела към втория рутер във VLAN порта му. ) погледни и третата снимка. Понеже  съм тук с двубандов, всичко е малко по вече. Това да не те притеснява. Там , където е написано за 2,4 гигахерца, вляво, кликни на това меню и се отварят настройките за WI-FI свързаност - ник, парола, канал(или автоматично), криптиране и т.н. Ти трябва да си кръстиш мрежата с ник - пишеш го в първото поле, задаваш парола  - във следващото, криптиране - желателно е да избереш  VPA2, канал  (направи го автоматично) Накрая запиши информацията в рутера, както се изисква. Сега разкачи двете устройства и закачи втория рутер във  един от портовете на първия. Кабела между двата  закачи във VLAN порта на втория( той е малко отделен от другите 4) Отвори телефона и избери нова мрежа. Задай и ник и парола каквито си написала за новия рутер. След кратко сканиране, мрежата ти трябва да е видна и да имаш интернет на телефона. Гледал съм да ти напиша най краткия и лесен начин и съм го отработил в момента в къщи. Действа, без никакви проблеми.

ScreenShot005.jpg

ScreenShot002.jpg

ScreenShot004.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да отворя 192.168.0.1 изписва ми "не може да бъде установена връзка".

Опитах се да го ресетна, но и това не помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Никол Иванова написа:

Не мога да отворя 192.168.0.1 изписва ми "не може да бъде установена връзка".

Опитах се да го ресетна, но и това не помогна.

Никол!

Аз в предният пост изрично попитах дали рутера е абсолютно нов или 2-ра ръка При положение, че е нов, то това е единият адрес за свързване с компютъра. Другият би трябвало да бъде  192.168.1.1

След като не иска с посоченият адрес, за мен остава това, че рутерът е втора ръка и е пипано по него от незнаен воин. И в този ред на мисли, вече не съм даже сигурен, че рутерът работи правилно. Някои модули  не се купуват ей така - каквото стане, но парите са си ваши и само вие можете да вземете някакво решение.Написах Ви, че със същият модел 740, направих опитна установка вечерта и всичко тръгна от раз. Точно така, както съм ви обяснил в горният си пост. Потърсете човек, разбиращ много добре от рутери и комуникация , за да ви помогне. Явно с писане тук, няма как да стане.При положение че рутерите и кабелите са изправни, не трябва да имате никакъв проблем. Забравих да ви спомена, че при условие, че рутера е абсолютно нов, към него има пълно описание и начин за настройка, придружено с картинки! Вие на тези въпроси въобще не отговорихте. Пожелавам Ви успех.

P.S. При положение, че имате описание, още в началото е даден адреса -  няколко пъти ви го написах. В описанието е като че ли с почернени цифри(по спомен)Ето ви снимка с посоченият от мен адрес.  Ако това не помогне, опитайте със това:    http://tplinkwifi.net

С посоченият от мен линк се отварят настройките на рутера .Сега пробвах. Ползвайте него.   http://tplinkwifi.net  Във ващият адрес, който бяхте написала сте допуснала груба грешка. Изпуснато е   wifi

IMG_20190331_103419.jpg

ScreenShot001.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се получава, а в началото нямаше проблем. На рутера пише tplinklogin.net и успявах да заредя този адрес.

Отдолу н аиконката за интернета има жълто триъгълниче с удивителен знак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж, като свържеш рутера и компа с LAN кабела, какво IP получава мрежовата карта на компа? Трябва да е от 192.168.0.х мрежата - нещо от вида: 192.168.2 (или 3,4.....)

Случвало ми се е, на тъплинк, след ресет, да не активира DHCP сървъра - не знам по каква причина. Решението е, да се набие ръчно IP/Mask на мрежовата карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, street racer написа:

Я виж, като свържеш рутера и компа с LAN кабела, какво IP получава мрежовата карта на компа?

Случвало ми се е, на тъплинк, след ресет, да не активира DHCP сървъра - не знам по каква причина. Решението е, да се набие ръчно IP/Mask на мрежовата карта

Как да видя какво ИП получава?

И второ въпрос - да включвам ли и кабела на интернета към рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Никол Иванова написа:

И второ въпрос - да включвам ли и кабела на интернета към рутера?

Кабела на доставчика го остави в основния рутер. Говорим за втроия рутер, който ще се ползва като прозрачен суич с wifi :) По основния рутер нищо не пипаш - там всичко е ясно! Целта е да направим настройките на втроия "рутер".

преди 6 минути, Никол Иванова написа:

Как да видя какво ИП получава?

В конзолата (command prompt):

ipconfig/all

Там виж информацията за Ethernet adapter LAN

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IMG_20190331_132556.jpg

А това е когато свържа двата рутера с кабела:

http://prikachi.com/images.php?images/376/9535376r.jpg

Когато ги свържа двата рутера с кабела и компютъра е свързан с втория рутер с друг кабел, адреса 192.168.0.1 се зарежда, но за настройките на първия рутер (основния), а не на втория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Никол Иванова написа:

IMG_20190331_132556.jpg

Е как искаш да достъпиш рутера в мрежа 192.168.х.х..., като мрежовата ти карта е в съвсем друга мрежа?

Отново повтарям въпроса на колегата - ТОЗИ РУТЕР, НОВ ЛИ Е И СИГУРНО ЛИ Е, ЧЕ РАБОТИ КОРЕКТНО?

Това след ресет на рутера ли е?

преди 15 минути, Никол Иванова написа:

Когато ги свържа двата рутера с кабела и компютъра е свързан с втория рутер с друг кабел, адреса 192.168.0.1 се зарежда, но за настройките на първия рутер (основния), а не на втория.

Нормално! Докато не оправиш настройките на втория рутер, няма да стане нищо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набий ръчно на мрежовата карта на компа ип 192.168.0.5 и маска 255.255.255.0!

Свържи с кабела компа и рутера (без да са свързани двата рутера) - работим само с "втория"!

Пробвай достъп до рутера на 192.168.0.1!

Ако не стане, на мрежовата карта смени нулата с 1 и пробвай достъп на 1.1 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Никол Иванова написа:

Направих всичко това и не се получава. Зададох име и парола за безжичната свързаност - не мога да се свържа.

Дори на компютъра вече нямам интернет когато всичко е свързано.

""... Потърсете човек, разбиращ много добре от рутери и комуникация , за да ви помогне. Явно с писане тук, няма как да стане.""

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Никол Иванова написа:

Дори на компютъра вече нямам интернет когато всичко е свързано.

А върна ли мрежовата карта на автоматични настройки! Включен ли е DHCP на втория рутер в момента и как са свързани двата рутера?

Тази схема от горе не е удачна - така стават две прерутирания на пакетите!

Какъв е точно втория рутер! Ще се опитам да ти дам точни насоки, като ми остане малко време - с картинки!

преди 29 минути, Никол Иванова написа:

Зададох име и парола за безжичната свързаност - не мога да се свържа.

Нещо не е направено както трябва - погледни каналите и криптирането! 

Цялата тази постановка се прави за 10 мин - стига да знаете къде и какво правите. Просто без базови познания за комп. мрежи няма как да стане - вие дори не давате точни отговори на въпросите, които задаваме. Извикайте някой който е наясно, да ви настрои устройствата в мрежата един път и да нямате проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.