Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам на лаптопа едни малки игри за учениците ми, които са SWF файл. Не ги бях отваряла от години. Вчера се опитах и нищо. Преди си ги отварях с Gom player, а сега не се отварят. Не ми изписва нищо. Къде може да е проблемът? На други компютри файловете се отварят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснете го върху иконата на Internet exprorer и вижте дали ще се стартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, DarkEdge написа:

Пуснете го върху иконата на Internet exprorer и вижте дали ще се стартира.

Не, не се отвори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://flashplayer.fullstacks.net/

А тук възпроизвежда ли се? Ако не тръгне, най-вероятно swf файлът е повреден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, DarkEdge написа:

http://flashplayer.fullstacks.net/

А тук възпроизвежда ли се? Ако не тръгне, най-вероятно swf файлът е повреден.

Тук се отварят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблемът е в системата ви.
Каква е операционната система, кой е браузърът по подразбиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Може да пробвате VLC Portable
Изтегляте, стартирате с администраторски права, избирате папка за разопаковане (желателно да не е на С:)
Като завърши разопаковането, стартирате VLCPortable  и възпроизвеждате swf файла.

преди 14 минути, meri1966 написа:

Google Chrome

Инсталирайте си тази добавка и ще можете да възпроизвеждате swf в chrome. Провлачвате swf  файла върху chrome (икона или отворен прозорец) и ще се възпроизвежда.
При втория вариант няма да ви трябва VLC - ще гледате в Google Chrome

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.swf не е точно флаш и вградения плеър на хрома може и да не го поддържа щото е доста стар формат

Може да се пробва да инсталира https://get.adobe.com/shockwave/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ined написа:

.swf не е точно

Тази добавка работи добре със swf файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, meri1966 написа:

Здравейте! Имам на лаптопа едни малки игри за учениците ми, които са SWF файл. Не ги бях отваряла от години. Вчера се опитах и нищо. Преди си ги отварях с Gom player, а сега не се отварят. Не ми изписва нищо. Къде може да е проблемът? На други компютри файловете се отварят.

Виждам, че не ползвате оригиналната програма на производителя за този формат и съветите също ви отклоняват от желателното. SWF файлове се отварят от едно единствено EXE. Свалете го. Десен клик на SWF. Избирате отваряне със или избор на програма за отваряне, преглеждате компютъра и избирате flashplayer_32_sa.exe като слагате отметка винаги да се отваря от тази програма. Ако вече ги отваряте с друга, поне опитайте и кажете дали ви харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бонбон с катран, благодаря много! Отварям файловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, meri1966 написа:

благодаря много! Отварям файловете.

За съжаление не се случва същото при мен под Windows 10. @DarkEdge може да се пробва как е при него, той даже е още по-напред.

Проблемът го няма в по-старите версии и в момента проверявам коя е последната работеща версия. Като открия ще я ковна тук за теглене.
Проблемът се изразява в следното:
1. Защита на Windows те пита какво да прави този файл, дали да го изпълни. Съгласяваш се.
2. Защита на Windows те пита повторно, този път за отваряне на същия този файл от временна папка на системата. Съгласяваш се. ЗАБЕЛЕЖКА: (преместването на плеъра в папка Мое Видео не те пита за стартиране от временна папка, а само от Мое Видео)
3. След асоцииране и стартиране на SWF, флаш плеъра се отваря без да е заредил някакъв файл, тоест не успява да възпроизведе съдържанието.
4. При влачене и пускане във вече отворен плеър съдържанието се изпълнява.

Пак подчертавам, че тези гимнастики не са необходими на по-стари версии на плеъра!
Архива на стари версии може да се търси ОТ ТУК. Работя по въпроса, става бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай на плеъра да се стартира с администраторски права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Изпробвах. Пак ме пита! А SWF не се възпроизвежда.
При десен клик върху SWF Отвори с:
Flash 32 - пита за изпълняване от временна папка и при съгласие се отваря плеъра и не го възпроизвежда
Flash 31 - не пита за нищо и се отваря плеъра и не го възпроизвежда
Flash 20 - никога за нищо не пита и възпроизвежда SWF.

преди 5 часа, meri1966 написа:

Преди си ги отварях с Gom player, а сега не се отварят. Не ми изписва нищо. Къде може да е проблемът?

Много от програмите използват това същото приложение, което ти казах да свалиш. В почти всеки софтуер, който възпроизвежда флаш съм виждал употребата на този файл интегриран в програмата. Като се има предвид, че на мен последните версии флаш не се справят, възможно е авторът на GOM да е обновил флаш плеъра с последната капризна версия, която по моему има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎17‎.‎3‎.‎2019‎ г. в 14:46, DarkEdge написа:

Така. Ето какво открих:
- Свален файл чрез EDGE браузър докарва файл, за който пишат, че не е сигурен файл (от несигурен издател).
- Свален същия файл чрез Download Manager се стартира нормално по подразбиране без никакви овъртания.
- След изключване на компютъра положението е същото. А предупреждението съдържа глух линк за помощ на Микрософт. Можеше да не го поставят сиромашките, по-безполезна работа не съм виждал в живота си.
- Преместването на проблемния файл върху друго устройство и връщане обратно прекратява напомнящото съобщение на същия!
- Преименуването на файла с името на работещия двойник, който е бил в същата папка не води до различен резултат. Windows следи манипулациите на потребителя с този файл, независимо, че говорим за едни и същи еднакви файлове!

Е а кажете сега, какво прасе е това Windows 10?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

SWF/Flash не е ли вече изън употреба-заместен от HTML5?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Васето написа:

SWF/Flash не е ли вече изън употреба-заместен от HTML5?

Така е! Даже валидатора за флаш е прекратил проверката за такива файлове и задължава всички разработчици да преминат към HTML5. Затова бъркам с Hex Editor, за да видя версията на файла и да уточня подходящата версия на флаш плеър. Не че има някаква далавера да обърнеш с Projector в EXE - то си е пак флаш плеър с неговото SWF извличано във временна папка предполагам. Далаверата на флаша е, че всички игри имаш на компютъра си и пуцаш. :) Докато се лутам реших да правя експеримент върху по-иновативните автори с апетитни игри, които помня имаха флаш поддръжка, наблюдавах версията на флашовете, използват висока защото са по-съвременни. Оказа се, че сега URL адреса на флаш игрите е празна страница под всякакъв браузър - премахнали са ги, но ги няма и като HTML5. Останалите безброй налични игри са в HTML5. Като избереш категория Oldest и Newest разбираш, че старите са ги прекратили, а новите са в HTML5! Почти всички харесвам, а няма как да сваля. Казват, че трябвало да бъде Open Source за да можем да ги съхраним на компито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване