Премини към съдържанието
iskrev

WIN 10Pro произволно движение и действия на курсора

Препоръчан отговор

Widows 10 Pro Проблеми

Здравейте,
Имам следния проблем /ако някъде вече е коментиран, моля за извинение, но аз не намерих/:
Нов лаптоп на HP от 4 месеца. Лицензен Win 10 Pro. При необходимост ще дам повече подробности за хардуера.
След 2 месеца работа се появи следния проблем: Веднага след зареждане на операционната система, показалецът на мишката се движи неконтролируемо по екрана. Стартира произволно: търсачката на програми /лупата долу в ляво/, изскача дясната странична лента за уведомления, излизат контекстни менюта все едно, че аз съм натиснал десния бутон на мишката или потвърждава нещо и др.
Проблемът не е в мишката.
МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ! Това ми пречи да работя.
ПП. Първоначалната инсталация на Win я правих аз. Не ми е за пръв път, но за WIN 10 - за пръв път, тъй като дълго се съпротивлявах да мина на тази ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би си вирусоносителен :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зареди Live OS и ако там пак е така значи проблема е  хардуерен, ако работи нормално - проблем с W10!

След "формата" и справянето с проблема си направете имидж който да можете да ползвате при други такива проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Може би си вирусоносителен :) 

Все още не съм си закупил антивирусна програма. Използвам само вградените в WIN10. Обмислям за Касперски...

Но правих проверки он лайн и не откриха нищо.

Това ми е работна станция и не посещавам съмнителни сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да посетиш антивирусния отдел за проверка .Това поведение е или зараза или омацана ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ивайло Димов написа:

Според мен трябва да посетиш антивирусния отдел за проверка .Това поведение е или зараза или омацана ОС .

И не може да е проблем с клавиатура и тъчпад?

Ако имаше клип как точно се държи - може да се прецени, но така ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минимален шанс ,почти нулев :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Ивайло Димов написа:

Според мен е само-омацана ОС.

Извинявай за тъпия въпрос: Как да посетя антивирусния отдел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

И не може да е проблем с клавиатура и тъчпад?

Ако имаше клип как точно се държи - може да се прецени, но така ...

Как да създам клип? Ще опиша: Курсорът тръгва наляво или надясно, или /по-рядко нагоре или надолу/ и отива да край. Аз го издърпвам с мишката или тъч пада, но той пак отива там, за където се е запътил. А в случаите когато спре да се движи, периодично излиза контекстно меню от десния бутон. Не го прави непрекъснато. По-често от начало при включване на компютъра, но винаги. След някой и друг час се успокоява, но не напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, plamen_petrov_80 написа:

Зареди Live OS и ако там пак е така значи проблема е  хардуерен, ако работи нормално - проблем с W10!

Пробвай да забраниш (в OS или BIOS) тъчпада ако ползваш външна мишка. Почисти "окото" на мишката също.

Мишката ти с кабел или безжична е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро си мисля, че е от мишката - временно я изключи и виж ще го има ли същото поведение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

По-скоро си мисля, че е от мишката - временно я изключи и виж ще го има ли същото поведение.

Благодаря на всички за отделеното внимание.

Забравих към проблема да добавя още нещо: подсветката на клавиатурата от време на време се включва произволно и след зададеното време угасва.

И още един проблем пропуснах: Отначало го правеше много рядко - натискам бутона за включване, започва да зарежда и след секунда - две се самоизключва. Преди малко реших да включа въпросния компютър и този номер ми го направи поред сигурно 5 - 6 пъти.

Проблемът не е в мишката - стартирал съм го без мишка и пак същото. Сега изключих тъч пада и за сега се държи нормално с курсора, но със случайното включване на подсветката проблема остана.

За всеки случай изпращам като прикачен файл конфигурацията на хардуера. Аз го избирах, HP ми го изпълниха за около месец.

HP G5 Specification.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп да не е пил ... кафе, кола, бира ... ?

Ако е гаранционен направо към сервиза за диагностика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пробвай да забраниш (в OS или BIOS) тъчпада ако ползваш външна мишка. Почисти "окото" на мишката също.

Мишката ти с кабел или безжична е?

Мишката е с кабел. Включвал съм го без нея - няма разлика. Сега изключих тъч пада. Курсорът се държи нормално, но подсветката на клавиатурата продължава от време на време да се включва. И И още един проблем пропуснах: Отначало го правеше много рядко - натискам бутона за включване, започва да зарежда и след секунда - две се самоизключва. Преди малко реших да включа въпросния компютър и този номер ми го направи поред сигурно 5 - 6 пъти.

За всеки случай изпращам като прикачен файл конфигурацията на хардуера. Аз го избирах, HP ми го изпълниха за около месец.

HP G5 Specification.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Нищо не е пил - пълен въздържател. А и клавиатурата е със защита от случайно разливане на течност. Но нищо не е разливано!

Относно сервиза: Имам 2 проблема

1. Живея доста далеч от София - в Силистра и

2. Машината не е геймърска, нито пък аз. Използвам го за машинно проектиране в 3D и както винаги времето все не ми стига.

А сервизът е в София, фирма Стемо. Има още почти 3 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако проблема е хардуерен няма просто да се оправи сам, а може и да се влоши.

Техника е всичко се разваля, може би при избора е трябвало да наблегнете на вида гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако проблема е хардуерен няма просто да се оправи сам, а може и да се влоши.

Техника е всичко се разваля, може би при избора е трябвало да наблегнете на вида гаранция.

Гаранцията е пълна, вкл. 3 години за батерията.

Аз, поне така ми се струва, локализирах проблема. Като изключа тъч пада привидно всичко работи нормално. Това би могло да е хардуерен проблем на самия тъч пад или драйвера му. Не е проблем да преинсталирам драйвера му, но такова устройство в Диспечера на устройствата не открих.

Може би греша, но забелязах, че тази тъпа ОС като тръгне да прави ъпдейти, ъпдейтва и драйвери с такива, които са дело на Майкрософт. Просто избира за критерий дата на създаване. Седмицата не обновяваше драйвери по подразбиране.

Къде се намира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорех за Next Business day ...

Ти от къде го изключи тъчпада?

Виж в сайта на HP за драйвер и пробвай, дано да е само това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Disable-touchpad-in-Windows-step3_thumb.jpg
Disable-touchpad-in-Windows-step4_thumb.jpg

Или:
disable-touchpad-mouse-connected-windows10-settings.jpg?itok=Mlk4-sca

Или
control-panel-mouse-settings.jpg?itok=_VXihxZ1
synaptics-touchpad-controlpanel-settings.jpg?itok=MTu-MSE3

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Говорех за Next Business day ...

Ти от къде го изключи тъчпада?

Виж в сайта на HP за драйвер и пробвай, дано да е само това.

От ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iskrev написа:

А сервизът е в София, фирма Стемо. Има още почти 3 години гаранция.

Въпросната фирма има офиси в Русе,Варна,за Добрич не съм сигурен,които са значително по-близо до теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самоизключването навежда на мисълта за повреден адаптер на захранването или за прегряване. При всички случаи си за сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, DarkEdge написа:

в devmgmt.msc  задай от View > Devices by connection.  
ACPI x64-based PC
> Microsoft ACPI-Compliant System
>>PCI Express Root Complex
>>...USB....
>>USB Input Device

Който си знае, си знае! Тази информация ми беше много ценна.

Под последния ред има следния запис: >> HID-compliant mouse - Това ли е драйверът?

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Самоизключването навежда на мисълта за повреден адаптер на захранването или за прегряване. При всички случаи си за сервиз.

Възможно е, но няма как да прегрее, тъй като това го прави при първоначалното включване на следващия ден. Не би трябвало да е от адаптера, защото същото ми го прави и при включване на батерия, заредена.

преди 53 минути, DarkEdge написа:

в devmgmt.msc  задай от View > Devices by connection.  
ACPI x64-based PC
> Microsoft ACPI-Compliant System
>>PCI Express Root Complex
>>...USB....
>>USB Input Device

Като щракна с десния бутон в/у устройството, няма опция деинсталиране на драйвер, а има опция деинсталиране на устройството. Ако приема да се деинсталира устройството, ще може ли после пак да се инсталира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване