Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Опитах с какви ли не драйвери за тази доста стара камера, но не става дори и с тези от официалният сайт.Въпреки, че пише, че са за Windows XP или по нова OS не се получават нещата.Опитах и с няколко програми за автоматично намиране на драйвери, но едни не намират, а други показват, че драйвърът, който съм имал бил добър, а то няма!
Това е хардуерният идентификатор на камерата USB\VID_046D&PID_0840&REV_0100

17-3-2019-22-42-37.jpg
x men first class sebastian shaw

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е че камерата е здрава и работи? Каква е ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, baitexpo написа:

Сигурно ли е че камерата е здрава и работи? Каква е ОС?

Ми не знам брат, надявах се при намирането на драйвър това да е доказателство, че бачка.Не знам ако не бачка как се разбира и по точно какво го доказва!

преди 2 часа, hjhj написа:

Виж това дали ще ти свърши работа: https://driver.ru/Search/USB\VID_046D%26PID_08AF

Това е едно от нещата, които пробвах днес.

18-3-2019-1-14-57.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще проверя дали съм запазил диска с драйвера за този модел камера. Имал съм я преди много години и драйвера и беше за  XP.  Ако го намеря, ще ти кача целия диск на облак и ще пусна линк в темата ти. Ти ще инсталираш само драйвера на камерата без другите приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, tyrboman написа:

драйвърът, който съм имал бил добър, а то няма!

Уиндоуса, кайто не казваш какъв е, е качил някакъм майкрософтски драйвер и той казва, че устройството не може да стартира.Та вероятно е проблем на самата камера, а не липса на драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, baitexpo написа:

Уиндоуса, кайто не казваш какъв е, е качил някакъм майкрософтски драйвер и той казва, че устройството не може да стартира.Та вероятно е проблем на самата камера, а не липса на драйвер.

Аз изрично му казах че драйвера е само за XP. Отдавна я дадох на познат, който като си инсталира десятката, също не можа да намери драйвер за нея. Още по вече - резолюцията на камерата за сегашно време е под всякаква критика . Така предполагам, защото още с купуването и, картината беше много посредствена. А това е било по мой спомен - 2002-2003 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах такава, само под ХП и Линукс работеше, но кел файда резолюцията и е потресаваща, размазан образ и цветни петна, трябва да имаш много богато въображение за да разпознаеш какво виждаш, по-добре да си купи нова и да не се занимава с това недоразумение което на времето струваше 50 и кусур, най-китайската PC камера за 10,  20лв. дава по добър образ от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата напълно потвърждава мнението ми за модела камера. И както вика  DarkEdge" Няма начин да няма начин" Начинът не си заслужава с тази охтика да се занимаваш и да си губиш времето. Проверих за диска, за съжаление, не го пазя. Отишъл е в кофата за боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, hjhj написа:

Ти си с Windows 10 нали така?

Да, Windows 10 Enterprise.

преди 9 часа, bulljo написа:

Имах такава, само под ХП и Линукс работеше, но кел файда резолюцията и е потресаваща, размазан образ и цветни петна, трябва да имаш много богато въображение за да разпознаеш какво виждаш, по-добре да си купи нова и да не се занимава с това недоразумение което на времето струваше 50 и кусур, най-китайската PC камера за 10,  20лв. дава по добър образ от нея.

И аз така направих преди време, но се разочаровах доста.Взех си тази камера, но изобщо не съм доволен.Картината е тъмна, насича при най малкото движение, резолюцията е много ниска и ... абе с две думи много зле.

преди 5 часа, Колев60 написа:

Колегата напълно потвърждава мнението ми за модела камера. И както вика  DarkEdge" Няма начин да няма начин" Начинът не си заслужава с тази охтика да се занимаваш и да си губиш времето. Проверих за диска, за съжаление, не го пазя. Отишъл е в кофата за боклук.

Жалко ... Няма ли как да се разбере щом драйверът не върши работа под Windows 10 Enterprise, дали няма да става под Windows 7 Ultimate да речем?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, tyrboman написа:

Да, Windows 10 Enterprise.

И аз така направих преди време, но се разочаровах доста.Взех си тази камера, но изобщо не съм доволен.Картината е тъмна, насича при най малкото движение, резолюцията е много ниска и ... абе с две думи много зле.

Жалко ... Няма ли как да се разбере щом драйверът не върши работа под Windows 10 Enterprise, дали няма да става под Windows 7 Ultimate да речем?!

Приятел! Аз, а даже и колегата ви е написал красноречиво как работи посочената от вас камера. Защо ви е да си губите времето, докато за 20 лева може да си купите китайска, която ще има 5 пъти по добра картина. Нали основната същност на камерата е да има поносима картина а не да гледаш бой на негри в тъмна нощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Колев60 написа:

Приятел! Аз, а даже и колегата ви е написал красноречиво как работи посочената от вас камера. Защо ви е да си губите времето, докато за 20 лева може да си купите китайска, която ще има 5 пъти по добра картина. Нали основната същност на камерата е да има поносима картина а не да гледаш бой на негри в тъмна нощ!

Просто коментирах, че китайската е нещо страшно и някак си не ми се вярва, че има и по зле. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, tyrboman написа:

Просто коментирах, че китайската е нещо страшно и някак си не ми се вярва, че има и по зле. :D

Аз съм посочил по кое време съм я купувал.(2002-2003) година. Спомням си особено вечерно време, за да ме видят, близо до камерата включвах 100W лампа Работеше относително добре на пряка слънчева светлина. А за китайците не се съмнявай че имат и добри камери. Другия вариант, който бих ти препоръчал от същата фирма  C270 или още по добре C370 ако не ти се вижда скъпа. Не ти изброявам по скъпи модели, понеже съм уверен, че едва ли и тия, които ти препоръчах, ще погледнеш.Тук трябва да отбележа и още нещо. Ако интернета ти не е добър, то и картината ти ще е калпава.Това трябва да го имаш в предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Колев60 написа:

Аз съм посочил по кое време съм я купувал.(2002-2003) година. Спомням си особено вечерно време, за да ме видят, близо до камерата включвах 100W лампа Работеше относително добре на пряка слънчева светлина. А за китайците не се съмнявай че имат и добри камери. Другия вариант, който бих ти препоръчал от същата фирма  C270 или още по добре C370 ако не ти се вижда скъпа. Не ти изброявам по скъпи модели, понеже съм уверен, че едва ли и тия, които ти препоръчах, ще погледнеш.Тук трябва да отбележа и още нещо. Ако интернета ти не е добър, то и картината ти ще е калпава.Това трябва да го имаш в предвид.

Мерси колега на теб и другите, които писаха по темата.Поръчах си тази и дано се окаже добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, tyrboman написа:

Мерси колега на теб и другите, които писаха по темата.Поръчах си тази и дано се окаже добра.

Работи много добре, стига и интернета ти да е по бърз. Аз съм със същата на единия компютър, а на другия е 370. Честито! Не напразно ти посочих точно двата модела, защото около 3-4 години съм ги пробвал нееднократно. Инсталацията от диска е много лесна. Другото хубаво е това, че микрофона е вграден и няма да се пънеш в разни жици покрай теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване