Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Закупих си рутер TP-Link Archer C9 ( v5 ). Поставих го, включих го, настроих мрежата да бъде с името и паролата на старата ми wifi мрежа и изключих стария си рутер D-Link DIR-605L. И очаквах чудо - всичките ни 4 телефона и два компютъра да работят като слънце. Но уви, не бях познал. Та ето го проблема: като се опитам да вляза в някой сайт, и ми излиза че ресурса е недостъпен в момента. След 20-30 секунди и няколко презареждания, започва да работи. Отварям си 5-6 таб и на следващия пак - ресурса е недостъпен. И пак рефреш и натискане на F5. И това с всеки компютър и телефон, без значение дали с wifi или LAN връзка. Влязох из настройките и се опитах нещо да променя, та да видя дали има нещо, с което да ускоря зареждането на страниците. Спрях firewall, промених някакъв си канал да бъде от 1 на 6. И след рестарта пак същото. В момента съм сменил и използвам стария си рутер, който работи като слънце. Има ли начин да променя нещо по настройките и това нещо да проработи като нормално устройство без забавяние или не отваряна на стрници и спиране на skype или viber? Питам, защото съм изненадат как може нещо за толкова пари да работи по-зле от рутера за 30 лв. Не съм специалист, използвам домашен интернет като обикновенни потребители - нямаме сървъи, iptv.... или нещо подобно.

Изтеглил съм последния update на firmware, защото това нещо ми мигаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглил, но инсталирал ли си го новия ъпдейт?

Направи следното: закачи новия си рутер като 2-ри след стария ти, върни му настройките и пипни само настройките за WAN порта, пробвай как се държи рутера по кабел. След този опит ще си вадим изводи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което си направил с първоначалната настройка на Wifi е само час от цялата работа. След като го вържеш към кабела за internet, звъниш на доставчика и му казваш, че си сменил рутера и как да процедираш, ти или те ще го настройват. Без указания от доставчика или пък ако ти да имаш знанията да клонираш MAC, IP, GW и DNS от стария рутер, точно нищо няма да стане. Най-лесното е доставчика да настрои новия рутер, след което, стария вече няма да може да работи там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, StefanG написа:

Това което си направил с първоначалната настройка на Wifi е само час от цялата работа. След като го вържеш към кабела за internet, звъниш на доставчика и му казваш, че си сменил рутера и как да процедираш, ти или те ще го настройват. Без указания от доставчика или пък ако ти да имаш знанията да клонираш MAC, IP, GW и DNS от стария рутер, точно нищо няма да стане. Най-лесното е доставчика да настрои новия рутер, след което, стария вече няма да може да работи там.

Нищо, ама от време на време зарежда някоя страница! Да има шанс проблема да е от страната на доставчика и аз затова го накарах да си тества новия рутер като втори - така се елиминира ISP то като създадени забрани.

Най-добре е рутера да бъде настроен от човек който знае какво прави и как точно ще се ползва рутера. Аз вяра на "някой" служител от "някакъв" доставчик нямам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да звъни на доставчика да засекат новият мак адрес на рутера трябва както каза да даде на клонирване на мак адрес и готово .

Опа и да провери случайно на безжичната настройка да няма мак филтър .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе,дано ти се оправи проблемът,а аз не че ти държа сметка или нещо подобно,ама смятам да ти кажа две,три важни неща за рутера ти

1.Изключи му WPS функцията от гледна точка на сигурност!

2.Ако си с телефон на Android,използвай приложението wifi analyzer и виж на кой канал са съседните мрежи и сложи твоя рутер на статичен такъв,дето е максимално далеч от тях (дано не са всички от тях на автоматични,че след всяко спиране на тока става мазало)

3.Смени стандартната му парола за достъп до уеб интерфейса с настройките с някоя лесна за теб която да помниш!

Това е от мен,Дай Боже да се оправи проблемът ти и си го ползвай със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си нова мрежа с нова парола. Освен това кажи и на кой доставчик си, защото може да имаш оторизация по МАК адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване