Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Иска ми се да си взема нов компютър, чийто предназначение ще е единствено World of Warcraft Classic. Иска ми се да върви на макс графики и да не забива.. с две думи - да върви идеално! Предпочитам компа да е сглобен, но си нямам хал хабер от тези неща. Може ли някой да ми даде съвет за части, като мога да кажа, че ми се иска процесора да е intel i7 6 ядрен и видео картата да е Nvidia.. гледах няква Nvidia 1050ti, но дали е подходяща и добра - не знам. Много ще се радвам, ако някой ми даде съвет с части за пълна конфигурация. Готов съм да дам не повече от 1600лв., което включва и пари за работа, които ще дам на човек да сглоби всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобяването ще ти го извършат безплатно (Никем и Скай безплатно във Варио се плаща 40 лв.) от фирмата където купиш частите но с тия изисквания ще се въздържа от предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не държиш на тази i7-ца, има и по-оптимални решения с по-добро видео, но ето ти с 6-ядрен i7:

Intel I7-8700 3.2GHZ 12MB BOX LGA1151 
ASROCK B360M PRO4 LGA1151 
8G DDR4 3000 ADATA XPG Z1 
1T Seagate SATA ST1000DM010 3 year Warranty 
Crucial BX500 120GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD CT120BX500SSD1 
Zalman Case ATX Z1 USB3.0 
PSU SEASONIC SS-620GM2 BRONZE 
POWER COLOR AXRX580 8GBD5-DHDM 

Обща стойност - 1 635.90 лв. с ДДС

Ако не искаш да прехвърляш бюджета, можеш временно да се лишиш от SSD-то. 1050Ti на nvidia е много по-зле от 580

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://shop.sky.bg/KOMPJUTARNI-KOMPONENTI/Procesori-INTEL/CORE-i5-9400F-up-to-410GHz-9MB-BOX-LGA1151-Coffee-Lake?sort=p.price&order=ASC
https://shop.sky.bg/KOMPJUTARNI-KOMPONENTI/Video-karti/6144M-GTX-1660Ti-GTX-1660-Ti-VENTUS-XS-6G-OC-PCI-E?sort=p.price&order=ASC
https://shop.sky.bg/KOMPJUTARNI-KOMPONENTI/RAM-pameti-za-nastolni-kompjutri/Team-Group-Elite-DDR4-2x8GB-2666Mhz?sort=p.price&order=ASC
https://shop.sky.bg/B365M-Phantom-Gaming-4-B365-DDR4-266624002133-HDMI-DP-M2-Socket-RAID-USB-31-LGA1151
https://shop.sky.bg/KOMPJUTARNI-KOMPONENTI/Tvardi-diskove/1000GB-7200rpm-32MB-SATA-III-DT01ACA100?sort=p.price&order=ASC
https://shop.sky.bg/KOMPJUTARNI-KOMPONENTI/Kutii-i-Zahranvaniia/SYSTEM-POWER-9-500W-Bronze-BN246
https://shop.sky.bg/MX340-Middle-Tower-Mini-ITX-Micro-ATX-ATX-Dimension-WxHxD-208-x-450-x-405-mm-USB30-x-1-USB20-x-2-Mic-x-1-Audio-x-1-PSU-Standard-ATX-PS2

1 650 лв. 

Това е доста на бързо. Принципно във Варио процесора и видеокартата излизат по-евтино но ще дадеш 40 лв. за сглобяване тоест парите ще стъпят горе-долу същите.

Дъно може и доста по-евтино ако ще обновяват биоса в фирмата иначе няма да запали (ти си преценяваш) а очевидно ако взимаш по-слаба карта ще излезе по-евтино. 

Тази е сравнима със старата GTX 1070/1070TIhttps://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_1660_Ti_Ventus_XS/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наличен монитор имаш ли? Ако да какъв?

Периферия: мишка, клавиатура и устройство за чуване на звук?

OS - трябва ли да бъде закупена, ти ли ще си сложиш някаква, а можеш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор ще мисля отделно - нямам, клавиатура ще си взема също нова, защото имам много стара, мишката ми д хубава - Razer Deathadder, звука ще идва от колони, ако не ще ползвам слушалки. OS мисля за 10ката и имам човек, който да ми я сложи.

Лошо е че не знам какво точно би било необходимо, за да върви играта перфектно, защото още не е излязла/а не ми се дават пари отговре/. В случай като моя по-добре ли е да се лиша от i7 и да взема i5 с по-добра видео карта? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случай като твоя е добре да направиш следното:

- да изчакаш излизането на играта

- да си избереш монитор - аз мога да ти дам един монитор на който играта ще върви перфектно, но ти няма да седнеш пред него!

- да се посъветваш с човека инсталация за хардуера

- когато имаш горните 3 тогава да видиш какви неща могат да се вземат и от 4 -те лагера и в каква комбинация, да уточниш подробностите и така

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази игра и I3 4-ядрен 8 поколение ще е предостатъчен, но ако искаш да не се ограничаваш съвсем спокойно можеш да минеш и с I5 6-ядрен или Ryzen 6/12. Има тестове на някако демо в youtube, ако искаш потърси и виж, че едвам товари 4 ядра на по 50-70% максимум, другите изобщо не ги ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добри съвети! Благодаря! Също благодаря на всички, които отговориха! А какво ще рече това за монитора - няма да седна пред него?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Веселин Минчев написа:

Добри съвети! Благодаря! Също благодаря на всички, които отговориха! А какво ще рече това за монитора - няма да седна пред него?!

CTX PR500T - със Sony Trinitron 800x600@100Hz и играта ще върви перфектно (защото малка резолюция - малки изисквания към видео картата, а имаш и 100Hz), но няма да ползваш CRT монитор през 2019, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам представа какво е CRT монитор и как един монитор товари видео картата честно казано. Raze прегледах видео и съдейки по-него съм се насочил към hardware, който даже е прекален за това, което искам. Ее.. надявам се, защото опира и до пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардуера ще ти върши работа за години напред, особено ако решиш да подкарваш нещо с по-големи изисквания. Вече ако ти е много ограничен бюджета (в случая виждам, че не е), можеш да се насочиш към по-слаби компоненти. Иначе все още има много хора, които играят на двуядрени процесори с HT (pentium, I3) и видеокарти, които са на по 5-6+ години, всеки според възможностите и приоритетите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това наистина е максимума, но като гледам ще се поогранича. Един въпрос - какво ще рече това оувърклокване? На процесор и видео карта ли се прави? Кога? Защо? Уместно ли е?

И още нещо - в случай като моя е по-добре да разгледам по-мощно видео карти, отколкото да се фокусирам върху много добър процесор.. прав ли съм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това означава да повишиш работната честота на някой компонент с цел по-висока производителност. Недостатък са по-високи температури и нужда от по-високо напрежение (в повечето случаи), съответно ти трябва добро охлаждане и захранване на компонента. А относно видеокарта и процесор, системата трябва да е балансирана според нуждите. Ако играеш на по-висока резолюция (2К, 4К +) и игри като тази, която си решил, ще трябва да наблегнеш на видеокартата, въпреки че играта не е от "Тежките" и реално няма да е нужно кой знае какъв висок клас видеокарта, за да я подкараш на максимум и висока резолюция. Зависи и какви кадри ще търсиш, което пак си зависи в кокретния случай, но в повечето случаи за максимум кадри при повечето игри ще ти трябва и процесор с по-висока еднонишкова производителност (интел) и по-висока честота, за което ще трябва да направиш и overclock. Общо казано, при повишаване на резолюцията и някои детайли/настройки се повишава повече натоварването на видеокартата, поради тази причина товара към процесора намалява, понеже един вид кадрите спадат, все пак картата си има лимит. И обратно - като намаляваш резолюцията се увеличава натоварването на процесора, понеже тогава видеокартата се товари по-малко и може да изкара повече кадри в секунда. Всичко това пак си е относително, зависи от видеокарта, процесор - честота, поколение, архитектура, RAM памет, честоти и също и самата игра какви ресурси ползва и как. В повечето случаи си важи правилото колкото повече повече, но това е много свързано и с финансовата част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raze страшно съм ти благодарен за информацията! Ще бъда търпелив, за да се вземе и сглоби нещо наистина хубаво на разумна цена! Аз също съм един от хората, които играят с двуядрен процесор и видеокарта на около 6 години. Искам обаче да променя това и тъй като това ще е единствената игра, която ще играя след като излезе ми се иска да върви перфектно. Съдейки по това и че наистина не е чак толкова “тежка” мисля, че няма да са нужни грандиозни финанси за постигане не целта, а тя е наистина да върви на макс играта. Още веднъж - благодаря ти! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1660 е по-евтина от 1660TI и вече я има на пазара - https://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6g-gv-n1660oc-6gd

От новите се очаква и 1650 която предполагам ще замени 1050TI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Веселин Минчев написа:

... и тъй като това ще е единствената игра, която ще играя след като излезе ...

Цени, наличности и асортимент се менят понякога и ежедневно, а се оказва, че си метнал вече тигана, когато рибата е още в морето... Да се прави конфигурация за точно определена игра ми се струва смехотворно. Всичко зависи в крайна сметка от заделения бюджет - колкото по-орязан е, толкова по-малко получаваш като FPS и детайлност в картината. Ограниченията в бюджета се отразяват освен на производителността, така и на качеството на компонентите.

преди 46 минути, Веселин Минчев написа:

Нямам представа. Не играя в момента.

Ясно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване