Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 минута, peppone1 написа:

Що? Нали тука е детската градина? А този автобус накъде отива? Аз затова си мисля в момента и през целия ден и през цялата нощ.

https://www.bvg.de/images/content/linienverlaeufe/LinienverlaufBus171.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми хареса!

Цитат

По добрият си слух премерих че те покриват целият честотен спектър и по същия метод определих че имат подем 

Хора, за какво са ви уреди? Осцилоскопи и прочие!  :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, acnekt написа:

Това да не е вирус? Не свалям неизвестни файлове на компютъра си, без да съм ги поискал.

преди 18 минути, barbuncela написа:

Това ми хареса!

Те са за любопитковците. Как мислиш че се мери АЧХ, това да не е само осцилоскоп, трябват и сигнал генератори, ниво на затихване в децибели, знаеш ли колко струва такава апаратура, това се прави само в заводите. Но аз сбърках, май и на жените им стана интересно. Когато едно нещо работи добре, защо ми е да го меря, нито ще стане по-добро, нито по-лошо, аз ултразвуци няма да слушам, а и не мога. Че пълен АЧХ както видяхте с ниво на затихване дори и производителя не ви го показва, с изключение само на високоговорителите. А вие искате аз да ви го покажа. Ще се задоволите с това което ви се дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, barbuncela написа:

Това ми хареса!

Балъци сме кво да правим :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, peppone1 написа:

Това да не е вирус? Не свалям неизвестни файлове на копютъра си, без да съм ги поискал.

Искаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, peppone1 написа:

Те са за любопитковците. Как мислиш че се мери АЧХ, това да не е само осцилоскоп, трябват и сигнал генератори, ниво на затихване в децибели, знаеш ли колко струва такава апаратура

С какво да меря? Имам рулетка метър и една линийка до 30 см. Ще свърши ли работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, peppone1 написа:

знаеш ли колко струва такава апаратура, това се прави само в заводите.

Ако имаш сервиз и много клиенти и си вадиш хлябът с това, ще си ги купиш и още как, без да го правиш на проблем. И сервизите разполагат с апаратура, не само заводите. Един мултицет и един поялник не стига, ако някой си мисли това. Е, и знания трябва да има човекът също !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, barbuncela написа:

Е, и знания трябва да има човекът също !

И най вече ухо с голема честотна лента 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес бях повикана, при директорката на детската градина. Да сме си поприказвали сериозно, за поведението на сина ми. Подробности, като съм пристигнела, не било за телефона. Мхм.....Тръгнах с леко притеснение, което постепенно се увеличи, а задръстванията и това че се наложи, да чакам три пъти да светне зелено, та да направя ляв завой, съвсем ме изнерви. Не е по темата, ама защо ги пускат по 10 секунди тия левите светофари? Както и да е, десет секунди-десет...колкото толкова. Та, добре поне, че има удобен паркинг пред градината, където винаги има свободни места. Чукам аз  на дирекцията, влизам запъхтяна и разтревожена, директорката се разплула на бюрото, сърба кафе и гризка бисквити. Викам и- кажи какво е станало,  че ми изскочи сърчицето а оная моля ви се, големия проблем, че на мама хубавеца, си показвал чурката на някакво момиченце от групата....Не че е редно, да си вее чурката из детската градина, а и другаде, освен на плажа, евентуално, но да беше казала, че е за това, а не да си мисля 1001 неща, кое от кое по-страшни....

Тръшнах се на един стол,  плюх си три пъти в пазвата, успокоих си дишането, затворих за малко очички и като ги отворих, заедно с устата, няма да ви казвам, как я навиках....Добре, че се почука на вратата и влезе една жена. Оказа се, че това е майката на момиченцето. Аз лек в шок, защото синчето ми, си имаше "гадже" и познавах майка и баща и. А то, нашия си има уж гадже, а си показвал чурката на друго момиче....Да се смее ли човек, да плаче ли......

Та поприказвахме си малко, директорката почти не отвори уста, защото и майката на момата и тя и се накара, после си взехме децата и отидохме на  сладкарница, да хапнем сладолед.

Майката се оказа свястна и много се смяхме, разказвахме си истории и така...Весело си изкарахме, В петък, ще им гостуваме семейно.  Та всяко зло, за добро....

Въпреки това, ми остана едно леко притеснение, че това е баткото, а след него уверено вървят още двама. А все още сме в детската градина.  Занапред, не ми се мисли, какво ме чака....Майка да имаш, майка да не си....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ще "вляза" не по темата, която си обсъждате, но за малко и ще пожелая Приятна вечер :)

Установих, че най се разтоварих и успокоих като си поговорих с ...батко! 

Хубаво е да имаш близък-кръвен, не приятел с негови си тревоги.

Сетих се и за онова библейското, че не ти се дава повече отколкото можеш да понесеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Ma_ri написа:

Да се смее ли човек, да плаче ли......

Още са малкиии! :*

Ела да го видиш моя...на 14...мани...:wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не че ще се правя на детски психолог и с риск да съм опортюнистка на майчиното чувство, колко детето е невинно, те все пак имат нужда от възпитание.

Да се попита детето, защо го е направило.

Когато моето беше в първите класове, за да е интересно си показвало дупиту. Друго обаче го снимало. И тогава една много готина учителка от съседен клас ми обясни как е говорила с него. За това, че тялото на човек е нещо много специално. Като го разголваш публично, то не е защитено. И е много важно да го пазиш. Бях и Благодарна, защото детето ми имаше здравословен свян.

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, barbuncela написа:

Още са малкиии! :*

Ела да го видиш моя...на 14...мани...:wub:

На 14, по му отива да си вее чурката и да има гаджета:biggrin: Ама моя......:wub:

Баща му пък, се кефи. Като звънне дядо му, направо ще оцапа гащите си от кеф :lol6:  Като помня, как го учеше да вкарва мамата в изречения :lol6: ой пък се влюби в Монголия и хич не мисли, да се връща. Смени няколко монголки, онази вечер показа поредната. Симпатична изглежда, чак ми дожаля, като знам, че до месец максимум, ще я разкара...Иначе английския и е, по-зле и от на Бареков :biggrin: Не ги знам, как си говорят, ако въобще си говорят, де. Че имаше дадености момата, които не предразполагат за дълги разговори, а за съвсем други занимания :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 47 минути, acnekt написа:

С какво да меря? Имам рулетка метър и една линийка до 30 см. Ще свърши ли работа?

с таа линийка мое си мериш пишката
вобелгенератор  и осцилоскоп, ку искаш да се занимаваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, дръндю написа:

с таа линийка мое си мериш пишката
вобелгенератор  и осцилоскоп, ку искаш да се занимаваш

Ти като един капитан Петко войвода. Пак си ровил в Гугъл за реплики

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

преди 2 часа, peppone1 написа:

По добрият си слух премерих че те покриват целият честотен спектър и по същия метод определих че имат подем в тази част описана от производителя. Аз все пак слушам музика с ушите си, а не с осцилоскоп.

аве знайх си ас че си гений, ама никой не те оценява в този форум, пълен с интриганти и завистници

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

аве знайх си ас че си гений, ама никой не те оценява в този форум, пълен с интриганти и завистници

Пълен ми. Ся кат та издадем директорката да извика баба меца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Maleficient написа:

Не че ще се правя на детски психолог и с риск да съм опортюнистка на майчиното чувство, колко детето е невинно, те все пак имат нужда от възпитание.

Да се попита детето, защо го е направило.

Когато моето беше в първите класове, за да е интересно си показвало дупиту. Друго обаче го снимало. И тогава една много готина учителка от съседен клас ми обясни как е говорила с него. За това, че тялото на човек е нещо много специално. Като го разголваш публично, то не е защитено. И е много важно да го пазиш. Бях и Благодарна, защото детето ми имаше здравословен свян.

И в крайна сметка защо не е хубаво :speak:

Това отваря повече въпроси, отколкото затваря

Защо е важно да го пазиш

От кого, или от какво, трябва да го пазиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bornofash написа:

И в крайна сметка защо не е хубаво :speak:

Това отваря повече въпроси, отколкото затваря

Защо е важно да го пазиш

От кого, или от какво, трябва да го пазиш

Къде написах, че "не хубаво", ако е на плаж или в банята, а публично е малко по-различно, дори и за дете, което още не осъзнава, какво и кое на разголването би го уязвило.

Да го пазиш от педофили например.

Така по-ясно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Maleficient написа:

Къде написах, че "не хубаво", ако е на плаж или в банята, а публично е малко по-различно, дори и за дете, което още не осъзнава, какво и кое на разголването би го уязвило.

Да го пазиш от педофили например.

Така по-ясно ли е?

Значи като порасна, ще мога да ходя гол, щото няма да ме е страх от педофили

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, bornofash написа:

Значи като порасна, ще мога да ходя гол, щото няма да ме е страх от педофили

Ходи си гол.

Когато имаш дете ще разбереш, какво съм написала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Борнуту, със стамбулската конфекция, шъ тъй страх ут джендърти

баси розавия пост, а нема нешто дет да съм написал грешно
ако има таквос, прости ми Господи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...