Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мой роднина е дал 3 стаен апартамент в София под наем. С наемателя са се разбрали да плаща топлата вода и такса сградна инсталация въпреки, че в някои от стаите /мисля в 2 стаи/ парното не е спряно и радиатора не е запечатан, свален. Съвсем грубо ми трябва някаква цифра, която да плаща наемателя за тая сградна инсталация + водата. Общо в 3 стаи, кухня и лирата в банята има преминаващи тръби. Интересна работа, от началото на сезона му идват сметки точно по 62 лв, всеки месец една и съща сума. Наемателя ползва всичко без 1 стая /радиатор/. Та колко от тия 62 лв са негови? Или колко пари е сградната инсталация на 1 радиатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зградната инсталация е имагинерно число,променя се в зависимост от много неща.Като му дойде изравнителната сметка,ще разбере колко е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грубо около 25% от показанието на топломера в абонатното се разпределят като загуби (сградна инасталация) пропорционалнално на кубатурите. Маха се и нещо за БГВ (топла вода) и останалото се разпределя за абонатите - с и без ИРУ (ония джиджавки по радиаторите, които показват цифрички). Не знам защо само в голямото село има "изравнителни" сметки и всяка година ни занимават с това по тивилизора. Навсякъде (вкл. мое село) е на месечно отчитане и няма такива драми. Ония неща са на дистанционно отчитане и дори и не ми влизат в жилището.

Дали има нещо пуснато в стаята или въобще няма радиатор загубите ги има. Примерно ако не топлиш стаята  в нея ще е +10 от околните докато ако е гола къща без отопление ще е  -10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване