Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Мой роднина е задържан в Беларус с марихуана.Количеството на тревата е около половин грам.Вече три месеца е в следствен арест и днес най -накрая имаше дело.Осъждат го на три години.Присъдата е за това,че го хващат на границата и по тяхните закони наказанието е между три и седем години.Има право на обжалване.Интересното е,че не разрешават да се чуе с родителите си и забраняват свиждания.Уведомено е министерството и консулството там.Въпросът ми е:Какво може да се направи в случая?Как да действаме от тук?Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.Тяхните закони не са като нашите...Ето това е 

https://www.belnovosti.by/amp/proisshestviya/gomelskie-tamozhenniki-obnaruzhili-marihuanu-u-passazhira-avtobusa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Татяна Чобанова написа:

Въпросът ми е:Какво може да се направи в случая?

Питай на форума на авокатите, тук подобни казуси не са ни интересни, не посещавам аз лично диктатури, точно защото не ми се лежи в техните пандизи, особено мюсюлмански разни - Турция, Тунис, Египед и т.н.
Или направо при адвокат разбиращ нещо от проблеми извън България.
Има си все още живи комуняги адвокати знаещи руски и имащи информация за диктатурата в Беларус.
Ама пари от къде ще намерите, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото е могло сте направили. Осъден е на три години = минимума. Добре че няма и глоба. Надявай се и при тях да има нещо като при нас ако работи 2 дена да се броят за 3 и амнистия за добро поведение.

И при нас е подобно - друг е въпросът колко хлапета се разхождат напушени. Леко търсене:

Притежание на марихуана – мнението на закона и последствия
Темата за марихуаната все по-рядко е табу в обществения живот, но все още марихуаната е незаконна в България, затова при употребата й трябва да бъда подготвен за рисковете от сблъсък с органите на властта.

Според българското законодателство марихуаната е определена като наркотично вещество с висока степен на риск за общественото здраве. Официално е известна като коноп или канабис, защото се извлича от конопени растения, но сред хората се известна с още много различни имена като марихуана, трева, джойнт и други. Тя е забранена в хуманната и ветеринарната медицина, т.е в България няма как да бъда лекуван с такъв вид “медикамент”. Наказателният кодекс определя като престъпление придобиването и държането на наркотични вещества, като предвижда по-тежко наказание за придобиване или държане на високорискови наркотични вещества каквато е марихуаната.

Високорискови наркотични вещества (марихуана, хероин, кокаин, екстази): лишаване от свобода – от 2 до 8 години глоба – от 5000 до 20 000 лева

рискови наркотични вещества: лишаване от свобода – от 1 до 6 години глоба – от 2000 до 10 000 лева

при маловажен случай: глоба до 1000 лева

Въпреки битуващото мнение сред хората, че марихуаната е лек наркотик и не е толкова опасна сравнение с другите наркотици, според нашето законодателство тя е приравнена с всички останали наркотици т.е цигара марихуана е равна пред закона както на доза хероин или един грам кокаин, така и на 5 хапчета екстази.

В количествено отношение законът различава само понятията големи размери – наркотик на стойност между 70 и 140 минимални работни заплати ( лишаване от свобода – от 3 до 12 години; глоба – от 10 000 до 50 000 лева) и особено големи размери – наркотик на стойност над 140 минимални работни заплати (лишаване от свобода – от 5 до 15 години; глоба – от 20 000 до 100 000 лева).

NB! Важно е да развенчаем мита за еднократната доза или позната като марихуана за лично ползване.

През 2004 от Наказателния кодекс отпадна частта, която ме освобождава от наказателна отговорност, ако имам наркотик в размери, предназначени за еднократна употреба. Това означава, че вече без значение какво количество марихуана имам в себе си, то аз съм наказателно отговорен и извършвам престъпление.

https://www.kantorata.net/nakazatelno/pritejanie-na-marihuana/

И по останалите страни е подобно. При пиндосите е нормакно на 18 да ти тикнат пушка в съцете и да те пратят на другия край на света да изнасяш демокрация, но абсолютно забранено до 21 дапиеш дори проста бира. И дъщерята на президента я бяха арестували за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 часа, Татяна Чобанова написа:

ведомено е министерството и консулството там.Въпросът ми е:Какво може да се направи в случая?Как да действаме от тук?Благодаря

Има право да изиска среща с представител на консулството-ще го посетят на място.

преди 20 часа, Филипов написа:

Страшен коментар-толкова помага на питщата че няма на къде:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване